اداره کل حراست
جستجو
همایش ویدئو کنفرانس رئیس مرکز حراست وزارت کشور با مدیران حراست استانداری ها 1399/02/07
همایش ویدئو کنفرانس رئیس مرکز حراست وزارت کشور با مدیران حراست استانداری ها

آنچه در این جلسه مطرح گردید :

مدیران حراست تلاش کنند تا تخلفی در استانداری ها و سازمان های وابسته رخ ندهد که منجر به ورود نهادهای نظارتی خارج از سازمان شود، چراکه درصورت بروز چنین مسائلی همه مسئولیم.

در مجموعه حراست به دنبال اصلاح افراد هستیم، پس باید خودمان پیشقدم باشیم.

باید از این فرصت باقیمانده ماه شعبان در جهت اصلاح نفس استفاده کنیم.

کشور در وضعیت خاصی قرار دارد و با تحریم‌های بی‌سابقه دست و پنجه نرم می‌کند و حادثه کرونا که همه جهان با آن درگیر است، مزید بر علت شده اما به لطف خدا دولت با همه ظرفیت به میدان آمده تا از تبعات منفی اتفاقات جلوگیری کند.

مدیران باید با دریافت و تحلیل درست اخبار، وقایع را پیش‌بینی کنند تا از بروز مشکلات جلوگیری شود و موارد اجتناب ناپذیر حل شود.

وظیفه همه ما کمک به همکاران بوده و اگر فردی گرفتار مشکلات مالی و اخلاقی شود، همه ما مسئولیم و باید پاسخگو باشیم و نباید تخلفی در فرمانداری و شهرداری و یا سایر مراکز اتفاق بیفتد که منجر به اقدامات قضایی و دستگیری افراد متخلف شود.

مدیران کل حراست ها بایستی ضمن بازرسی از سازمان های وابسته، گزارش های تحلیلی ارائه دهند و نگذارند از امضاها سوءاستفاده شود و شاهد زد و بند و پرداخت و دریافت رشوه و از این قبیل تخلفات باشیم.

رخ دادن چنین مسائلی در سیستم اداری، جزء بدترین شرایط بوده و وظیفه شرعی و قانونی حراست ها پیگیری چنین مواردی قبل از ورود دستگاههای نظارتی خارج از وزارت کشور است.

رویکرد وزیر کشور، توجه به مردم و حفظ اعتماد شهروندان به نظام است و همواره بر رسیدگی به شکایات مردمی تاکید دارند. براین اساس باید با حساسیت تخلفات گزارش شده و شکایت های مردمی تا حصول نتیجه پیگیری شود تا مانع از هر گونه خدشه در اعتماد مردم به نظام شویم.

همکاران دچار روزمرگی نشوند و موضوعات را عادی تلقی نکنند چرا که کشور در وضعیت عادی قرار ندارد بلکه نیاز است که امورات با انگیزه مضاعفی پیگیری شود.

کارکنان باید تلاش کنند موضوعات ابلاغی بر زمین نماند و در جهت تقویت اقتدار و اعتبار حراست تلاش شود.

مدیران حراست ماموریت دارند در صورتی که تذکرات ارشادی نتیجه نداده و اقدامات غیرقانونی در دستگاه رخ دهد، موضوع را جهت احقاق حقوق بیت المال و حفظ حقوق شهروندان به مراجع قضایی گزارش دهند.

برای کاهش انحرافات نیاز به اصلاح فرایندها، ساختارها و سیستم ها داریم، زیرا نقص در سیستم موجب اشتباه و خطای کارکنان می‌شود .

 

 
تعداد بازدید: 373
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- اداره كل حراست استانداري.  تلفن : 2129271 و 2129272 و 33459897  دورنگار : 33443453
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل حراست استانداری سمنان می باشد
Powered by DorsaPortal