سرخط خبرها:
معاون استاندار سمنان:
رفع دغدغه های نخبگان، زمینه ساز تولید فکر، اندیشه، نوآوری و تغییر است
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان گفت: رفع دغدغه های نخبگان، زمینه تولید فکر، اندیشه، ایده های نو، نوآوری و حل مسائل و مشکلات کشور را فرآهم می کند.
به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان؛ منصوری، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان روز چهارشنبه 26 شهریور در مراسم تکریم و معارفه رئیس بنیاد نخبگان استان با بیان اینکه امروز بیش از اینکه نخبگان نیازمند ما باشند ما به ظرفیت ها، استعداد و توانمندی های نخگبان نیاز داریم، گفت: مسائل و مشکلاتی که کشور در بخش های مختلف با آن مواجه است می تواند با حضور نخبگان برطرف شود و باید در جایگاه بنیاد نخبگان نسبت به شناسایی این افراد و قرار دادن آنان در جایگاه اصلی خود اهتمام داشته باشیم تا در نهایت علاوه بر حل مشکلات و مسائل موجود در کشور، شاهد تولید فکر، ایده سازی، نوآوری و تغییر باشیم.
وی ادامه داد: بنیاد نخبگان یک بنیاد ملی و راهبردی است و انشالله بتوانیم از ظرفیت ها و پتانسیل های این بنیاد برای توسعه و رشد همه جانبه نخبگان استان و رشد، توسعه و تقویت جایگاه استان در بخش های مختلف استفاده کنیم.
معاون استاندار سمنان با بیان اینکه امروز و این مراسم تجدید میثاق دوباره نخبگان و یادآوری دوبار اهمیت نخبگان است، خاطر نشان کرد: موتور محرکه توسعه در هر کشور نتیجه عمل و فکر نخبگان است و تعدد این افراد در جوامع توسعه یافته باعث، پویایی، نوآوری، پیشتازی و پیشگامی خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تلاش استراتژیک برای جذب نخبگان و مهاجر پذیری آنان توسط کشور های توسعه یافته جهان، باید برای ما تلنگر جدی باشد، افزود: امروز باید به این مهم برسیم که چرا سایر کشور های جهان برای جذب نخبگان و فرآهم سازی شرایط مناسب برای فعالیت آنها تلاش می کنند و در راستای جذب و نگهداری نخبگان در کشور نیز لازم است تا ما اقدامات مناسب را در جهت فرآهم کردن زمینه و بستر لازم برای جذب و فعالیت نخبگان در دستور کار قرار دهیم تا این افراد بتوانند در شرایط مطلوب نقش جریان ساز و موثر خود را ایفا کنند.
منصوری تاکید کرد اگر ما به مباحث و مسائل نخبگان بی توجه باشیم، برنامه ریزی دقیق و آینده نگری نداشته باشیم و شرایط بایسته و شایسته نخبگان را فرآهم نکنیم، این افراد به گنج های ارزشمند مدفون شده تبدیل خواهند شد.
وی همچنین ابراز داشت: در بین نخبگان نباید صرفا تفکر دریافت تسهیلات و استخدام و اشتغال در دستگاه های اجرایی ایجاد شود و از هدف والا و ارزش وجودی آنان که همان نوآوری، کارآفرینی، اشتغال زایی، تغییر سرانه GDP کشور، تصمیم سازی و الگو سازی است، دور شوند.
معاون استاندار سمنان همچنین اظهار داشت سند میثاق نخبگانی , یک سند بنیادی و راهبردی و بسیار مطلوب و موثر است و خاطر نشان کرد: در این سند، دستگاه های اجرایی مختلف دخیل هستند، کارکرد هر دستگاه مشخص شده، موارد کاربردی و بسیار مطلوبی در بخش های مختلف دستگاهی در آن ‌گنجانده شده است و ما نیز برای تقویت و اجرای هرچه بهتر سند نخبگانی در استان تلاش خواهیم کرد.
وی ابراز داشت: استان سمنان یک استان دانشگاهی است و زیرساخت های علمی و فناوری بسیار مطلوبی در استان فراهم است که انشاالله بتوانیم با ایجاد ارتباط موثر دوسویه مابین بنیاد نخبگان با این ظرفیت های موجود، شاهد تقویت و حمایت از نخبگان و حل مشکلات موجود در بخش های مختلف استان باشیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان در پایان گفت:بنا بر تاکید و دستور استاندار محترم، در استان به دنبال راه اندازی کارخانه نوآوری در دو شهرستان سمنان و شاهرود هستیم که انشالله با استفاده از ظرفیت های موجود در بنیاد نخبگان و شناسایی نیروهای نخبه توانمند، بتوانیم در این مهم موفق شویم.
تاریخ:
1399/06/26
تعداد بازدید:
248
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal