سرخط خبرها:
معاون اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور:
بیش از 800 هزار فرصت شغلی با فعال نمودن تمام ‌معادن کشور فرآهم می شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: با فعال نمودن صد درصدی معادن کشور، بالغ بر 888 هزار فرصت شغلی در کشور فرآهم می شود.
به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان؛ دین پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور روز سه شنبه 25 شهریور در جلسه کارگروه مشترک تسهیل و رفع موانع تولید، رونق تولید و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان با بیان اینکه در حال حاضر و بر اساس آمار و اطلاعات 10 هزار معدن در کشور وجود دارد که از این میزان 43.2 درصد غیرفعال هستند، گفت: با فعال نمودن 100 درصدی معادن کشور، علاوه بر اینکه 888 هزار فرصت شغلی به صورت مستقیم و غیر مستقیم در کشور فراهم می شود، ظرفیت تولید کشور در بخش معدن نیز به 427 میلیون تن در سال ارتقاء می یابد.
وی ادامه داد: در استان سمنان نیز بر اساس آخرین گزارش ها 537 معدن وجود دارد که از این تعداد 217 معدن فعال و 57 درصد یعنی چیزی حددد 327 معدن غیر فعال است.
معاون وزیر کشور اظهار داشت: 30 معدن از تعداد واحد های غیرفعال استان سمنان در حال تجهیز است که با تجهیز این معادن و همچنین برنامه ریزی دقیق و معین، با اولویت تقویت و توجه به بخش معدن، می تواند فرصت های شغلی بسیار مطلوبی را برای استان فرآهم کند.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در کشور 337 واحد مشمول ماده 141 شناسایی شدند که متاسفانه 243 واحد در حال حاضر غیرفعال شده است و همچنین در استان سمنان نیز 13 واحد با 243 نفر مشمول این قانون قرار گرفته است.
دین پرست در ادامه بر توجه به واحد های مشکل دار و بحرانی تاکید کرد و افزود: میانگین اجرایی شدن مصوبه های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور 57 درصد است که اجرایی شدن 74 درصد از مصوبه های ستاد تسهیل و رفع موانع استان سمنان، امری ارزشمند و قابل تقدیر است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در این جلسه با اشاره به سفر به استان سمنان گفت: امروز 7 شرکت تولیدی در مرکر استان مورد بازدید قرار گرفت و مباحث و مشکلات حوزه تولید این واحدها مورد بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد و همچنین در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان نیز مشکلات 7 واحد تولیدی متعلق به شهرستان های سمنان، دامغان، ایوانکی، مهدیشهر و شاهرود مطرح و در خصوص حل مشکلات آنها تصمیمات لازم گرفته شد.
معاون وزیر کشور با بیان اینکه میزان تولید پارچه مشکی برای چادر زنانه در کشور بسیار ناچیز است، گفت: به دلیل نگرانی هایی که در خصوص تولید در این بخش وجود دارد سرمایه گذاران علاقه ای به ورود به این صنعت ندارند.
معاون اقتصادی وزیر کشور ادامه داد:شرکت الگانت سمنان از ظرفیت بسیار مطلوبی در این حوزه برخوردار است که در صورت بررسی کارشناسی و تخصصی همراه با تضمین بازگشت سرمایه جلوتر از تامین اعتبار، می تواند به تامین و تکمیل نیاز کشور در این بخش ورود کند و در صورت ورود این شرکت و تکمیل سقف نیاز کشور، میتوانیم شاهد تغییر تعرفه و ممنوعیت واردات کالا در این حوزه باشیم.
وی همچنین خاطر نشان کرد: شرکت عقاب یکی از شرکت های بزرگ خودرو سازی در کشور و خاور میانه است که بر اساس گزارش و آمار از بازار خوبی نیز در داخل و خارج کشور برخوردار است و با پرداخت تسهیلات 2 هزار میلیارد تومانی به این شرکت به منظور تقویت تولید در فاز های چندگانه و تدریجی به گونه ای که بانک عامل با مشکل بازگشت سرمایه و منابع مواجه نشود موافقت داریم.
معاون وزیر کشور همچنین گفت: دو وزارتخانه کشور و صمت به دلیل نگاه توسعه ای وزیر کشور و ارتباطات بسیار تعاملی و مطلوب در سطح معاونین وزارتخانه ها، در دوران طلایی خود قرار دارند.
وی ادامه داد: در ایام کرونا و انتشار این بیماری در کشور، بحث گردشگری از حوزه هایی است که بیشترین تاثیر منفی را پذیرفته و نیاز است تا در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ها، طرح ها و موراد مرتبط با امر گردشگری و جذب توریست، مورد توجه و تسهیل گری جدی تر و بیشتری قرار بگیرد.
معاون اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور در پایان اذعان داشت: بحث تقویت تولید داخلی و حمایت از سرمایه گذاری و صنعت همواره به عنوان مبحث اصلی و جدی در حوزه تقویت اقتصاد کشور مورد توجه قرار دارد. وی اضافه کرد: منافع ملی و امنیت ملی همواره یک اصل جدی در تمامی امور و اقدامات است و پس از آن رسیدگی به مباحث اقتصادی در دستور کار قرار می گیرد و در این راستا هیچگاه منافع فردی بر منافع ملی ارجحیت نداشته و ندارد.
تاریخ:
1399/06/25
تعداد بازدید:
300
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal