سرخط خبرها:
در جلسه شورای برنامه ریزی ، توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی مطرح شد:
استاندار سمنان: اقبال فعالان اقتصادی به سرمایه‌گذاری در بخش صنعت استان سمنان قابل‌توجه است
استاندار سمنان گفت: اقبال فعالان اقتصادی و بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و تولید استان سمنان باتوجه به رفع مشکلات زیرساختی در نواحی و شهرک های صنعتی در سال‌های گذشته، قابل توجه است.
به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری سمنان ، علیرضا آشناگر روز چهارشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی، توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری افزود: در سال های گذشته سرمایه گذاری های خوبی در بخش صنعت و معدن استان انجام شد که این امر نشان می دهد که دولت تدبیر و امید در جلب رضایت بخش خصوصی برای راه اندازی واحدهای تولیدی در منطقه خوب عمل کرده است.
وی خاطر نشان کرد: اکنون شهرک ها و نواحی صنعتی استان با مشکل‌ کمبود آب مواجه هستند که نیاز است با برنامه ریزی عملیاتی، تغییر کاربری چاه ها و قنات از دیگر بخش های اقتصادی به بخش صنعت و فراوری مواد معدنی مورد توجه قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: در شهر سمنان اعضای شورای شهر، شهرداری، شرکت شهرک های صنعتی استان و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای بازچرخانی آب فاضلاب خانگی و صنعتی به بخش صنعت اقدام های لازم را انجام دهند.
آشناگر تصریح کرد: طرح های عمرانی که برای رفع چالش‌کم آبی در استان سمنان درحال ساخت و یا در مراحل قرارداد است با همکاری تمامی دستگاه های اجرایی تا پایان امسال تعیین تکلیف شود.
وی با اشاره به هشت طرح اولویت دار اقتصادی استان سمنان، گفت: توسعه و آبادانی این دیار در بخش های مختلف به رفع چالش کم آبی گره خورده است.
استاندار سمنان افزود: یکی از دلایل هدررفت آب در استان سمنان فرسودگی شبکه های انتقال آب در بخش روستایی و شهری است و دستگاه های اجرایی مربوطه نسبت بازسازی این شبکه ها اقدام های لازم را انجام دهند.
وی با بیان اینکه، افزون بر 30 درصد ار لوله های انتقال آب بخش شهری و روستایی استان فرسوده است، گفت: این آمار در شهرستان شاهرود محسوس تر است.
استاندار سمنان تاکید کرد: پیگیری‌ها برای رفع چالش کم آبی در استان سمنان به تصویب و جذب اعتبارهای ملی منجر شود و مدیران به وعده‌های وزارتخانه ها دلخوش نباشند.
آشناگر گفت: توجه به سامانه های نوین آبیاری و کشت گلخانه ای جزو برنامه های هشت گانه دولت در استان سمنان است که اجرای این طرح باعث صرفه جویی در مصرف آب می‌شود.
استاندار سمنان اضافه کرد : شرکت های خدمات رسان مانند، آب، گاز و برق نهایت همکاری را با فعالان بخش خصوصی که برای ساخت گلخانه در استان‌ مجوز گرفتند، داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان در این جلسه در ارتباط با پایگاه جامع آمار و اطلاعات، وضعیت آب استان در بخش های کشاورزی، آشامیدنی و صنعت و طرح های در حال ساخت برای رفع چالش کم آبی در استان از سوی مدیران مربوطه گزارش هایی ارائه شد.
تاریخ:
1399/05/08
تعداد بازدید:
545
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal