سرخط خبرها:
در دیدار با وزیر صمت عنوان شد:
استاندار سمنان : ارز مورد نیاز شرکت عقاب افشان از محل ارز صادراتی تامین خواهد شد
علی رضا آشناگر ، استاندار سمنان گفت : ارز مورد نیاز شرکت اتوبوس سازی عقاب افشان از محل ارز صادراتی تامین خواهد شد
به گزارش روابط عمومی ، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان ؛ علی رضا آشناگر ، استاندار سمنان در حاشیه ی دیدار با حسین مدرس خیابانی ، سرپرست وزارت صنعت ، معدن و تجارت که عصر دوشنبه در محل دفتر وزیر به انجام رسید گفت : دو تولید کننده ی بزرگ استان سمنان در زمینه ی خودرو و اتوبوس سازی ، مسائل و مشکلاتی در خصوص تولید و صادرات داشتند که بر اساس توافق انجام شده با سرپرست وزارت صنعت ،معدن و تجارت مقرر گردید تا ارز مورد نیاز این شرکتها از محل ارز صادراتی تامین گردد .
آشناگر همچنین اضافه کرد : از دیگر مواردی که در این جلسه در خصوص آن بحث و بررسی و تصمیم گیری شد ، موضوع قیمت گذاری اتوبوس و ورود سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان به این مقوله بود که با دستور سرپرست محترم وزارت صمت این مشکل نیز مرتفع گردید .
استاندار سمنان در ادامه به حمایت وزارت صنعت ، معدن و تجارت از تولید خودروهای برقی در سطح کشور اشاره کرد و افزود : شرکت عقاب افشان بتازگی قراردادی را با شرکت مپنا منعقد نموده که بر اساس آن ، این شرکت بزودی اقدام به تولید اتوبوس های برقی خواهد نمود که این اقدام مورد حمایت وزارت صنعت ، معدن و تجارت قرار گرفته است .
استاندار سمنان همچنین در خصوص تامین نقدینگی مورد نیاز این دو شرکت نیز اظهار داشت : بر اساس تصمیم این جلسه مقرر گردید تا ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ، موضوع را به کارگروه ستاد کشوری ستاد تسهیل انتقال داده و در ستاد کشوری نیز با نظر موافق ، نقدینگی مورد نیاز این واحدهای تولیدی استان سمنان تامین گردد .
علی رضا آشناگر در ادامه با تشریح آخرین وضعیت تولیدات شرکت خودرو سازی فردا نیز گفت : با توجه به اقدامات انجام شده در این شرکت تولیدی خودروسازی استان و تعاملات این مجموعه با یکی از شرکتهای بزرگ خودرو ساز مقرر گردید تا معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت کشور بزودی به استان سمنان سفر نموده و ضمن بازدید از این مجموعه و بررسی وضعیت آن ، مساعدت لازم جهت فعال شدن این مجموعه نیز به انجام رسد .
استاندار سمنان در پایان از موافقت سرپرست وزارت صنعت ، معدن و تجارت بمنظور سفر و بازدید از مجموعه های صنعتی و تولیدی استان خبرداد و عنوان کرد : امیدواریم با انجام این سفر شاهد رونق و شکوفایی بیش از پیش صنعت در استان سمنان باشیم .
تاریخ:
1399/04/10
تعداد بازدید:
918
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal