سرخط خبرها:
استاندار سمنان :
نیروهای درمانی و پزشکان نیازمند حمایت‌های انگیزشی هستند
استاندار سمنان گفت: نیروهای درمانی، پزشکان ، پرستاران و کارکنان خدماتی و اداری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیازمند حمایت‌های انگیزشی و مالی هستند.
به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان ، علیرضا آشناگر روز پنجشنبه در
ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استانداری سمنان و ستاد مقابله با کرونا ویروس در استان سمنان با حضور ویدئو کنفرانسی، آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزیر معین استان سمنان در ستاد مقابله با کرونا ویروس در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: دولت اعتبارهای مالی برای اتخاذ رویکردهای انگیزشی برای نیروهای درمانی که برای شناسایی و درمان افراد مبتلا به کرونا ویروس در تلاش هستند، در نظر بگیرد.
وی خاطر نشان کرد: امکانات پزشکی خوبی برای‌ مقابله با شیوع کرونا ویروس در استان سمنان تجهیز شده است، اما برای خدمات‌رسانی مطلوب‌تر، تخصیص اعتبارهای ملی به دانشگاه‌های علوم پزشکی استان سمنان اجتناب ناپذیر است.
استاندار سمنان تصریح کرد: در روزهای ابتدایی شیوع کرونا ویروس، یک‌هزار تخت بیمارستانی در استان سمنان مختص درمان بیماران مبتلا به کرونا ویروس تجهیز شد ‌که این ظرفیت می‌تواند به هزار و پانصد تخت و در مواقع اضطرار به 2 هزار تخت بیمارستانی افزایش یابد.
آشناگر گفت: اعطای بسته‌های حمایتی و معیشتی به خانوارهای سراسر کشور در دستور کار دولت باشد و بخشودگی جرایم بانکی ، مالیاتی و بیمه‌ای واحدهای صنفی، تولیدی و بازاریان کشور با توجه مشکلات پیش آمده و شیوع کرونا لحاظ شود.
استاندار سمنان ادامه داد: تاکنون هشت هزار بسته اقلام بهداشتی به صورت اینترنتی و همکاری پست در استان سمنان توزیع شد که به طور متوسط این اقلام در حداکثر 72 ساعت و حداقل 12 ساعت به دست هم استانهای محترم می رسد.
آشناگر اضافه کرد: استفاده از ظرفیت خیران در بخش‌های مختلف در هفته‌های گذشته در استان سمنان برای مقابله با کرونا ویروس در گام اجرایی قرار گرفت و طرح های ویژه‌ای از این دست به طور مستمر ادامه دارد.
استاندار سمنان اضافه کرد: تاکنون با همت سپاه و گروههای جهادی استان بالغ بر هفت هزار بسته معیشتی در استان سمنان به افراد کمتر برخوردار جامعه توزیع شد که این طرح ارزشی ادامه می یابد.
تاریخ:
1399/01/07
تعداد بازدید:
621
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal