سرخط خبرها:
استاندار سمنان:
بیش از 65 درصد از افراد مبتلا به کرونا ویروس در استان سمنان بهبود یافتند
استاندار سمنان گفت: با تلاش های انجام شده توسط تیم های درمانی استان بیش از 65 درصد از افراد مبتلا به کرونا ویروس در استان سمنان بهبود یافتند
به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان ، علیرضا آشناگر روز چهارشنبه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استانداری سمنان و ستاد مقابله با کرونا ویروس در استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: عملکرد دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود در پذیرش، مداوا و ترخیص بیماران مبتلا به کرونا ویروس مطلوب و قابل تقدیر است.
وی خاطر نشان کرد: استان سمنان از نظر تعداد افراد مبتلا به نسبت جمعیت در رده دوم کشور قرار دارد اما از نظر بهبودی مبتلایان به ویروس کرونا استدن سمنان از جایگاه خوبی برخوردار است.
آشناگر با بیان اینکه ، بیش از 65 درصد از افراد مبتلا به کرونا ویروس در استان سمنان تاکنون بهبود یافته و به خانه هایشان بازگشتند، گفت: طرح های آموزشی و فرهنگی برای مقابله با کرونا ویروس در استان سمنان تداوم یابد.
آشناگر تصریح کرد: باید مردم را قانع کرد تا در خانه هایشان بمانند و باید تجمع ها در این ایام به کمترین حد ممکن برسد.
استاندار سمنان با بیان اینکه اگر 40 درصد از میزان ترددها و تجمع‌ها کاهش یابد، روند صعودی افراد مبتلا به کرونا ویروس در استان سمنان متوقف و کاهش می یابد، افزود: باید به توصیه های پزشکان و مسئولان برای مقابله با کرونا ویروس توجه ویژه ای شود.
استاندار تصریح کرد: همجواری با هشت استان و تردد بالا در محورهای ارتباطی سطح شیوع کرونا ویروس در استان سمنان را دوچندان کرده است.
استاندار سمنان گفت: روند بهبودی افراد مبتلا به کرونا ویروس در استان سمنان مطلوب است اما میزان شیوع هم در این بخش قابل توجه است.
استاندار سمنان با بیان اینکه از برگزاری تجمعات در استان سمنان پرهیز شود، خاطر نشان کرد: در روز گذشته کنترل خوبی برای جلوگیری از اجتماعات چهارشنبه سوری انجام شد و مسئولان مربوط دقت کنند که در پنجشنبه آخر در آرامستان ها و بقعه های متبرکه تجمعی انجام نشود.
استاندار سمنان افزود: طرح کنترل ورودی و خروجی استان سمنان با جدیت تمام از سوی مسئولان مربوط در دست اجرا است و افرادی که قصد خروج از استان را دارند، تب‌سنجی و غربالگری می‌شوند و اگر افراد مشکوک باشند، قرنطینه و به مراکز درمانی می شوند.
آشناگر گفت: هلال احمر ، نیروی انتظامی ، علوم پزشکی و دیگر دستگاه‌های اجرایی برای کنترل خروجی و ورودی استان سمنان در تلاش باشند.
استاندار سمنان گفت: فرمانداران تمام تلاش خود را برای مهار کرونا ویروس به کار گیرند و در کنار توجه به کنترل این ویروس، ستاد مدیریت بحران را فعال نگه دارند.
آشناگر گفت: احتمال سیل و بارندگی در ایام تعطیلات در استان وجود دارد و باید در بخش مدیریت بحران فرمانداران و مسئولان در آماده باش باشند.
استاندار سمنان ادامه داد: دانشگاه‌های علوم پزشکی استان ظرفیت های خوبی برای مقابله با کرونا ویروس هستند و فرمانداران استان ارتباط خود را با اقشار مردم عمیق‌تر کنند.
آشناگر اضافه کرد: اعتبار برای دانشگاه‌های علوم پزشکی باید براساس میزان بیماران تخصیص یابد و پیگیری هایی برای تامین 32 قلم اقلام بهداشتی از سوی استانداری سمنان درخواست شده است که وزارت بهداشت برای تامین این ابزارهای درمانی در تلاش است.
استاندار سمنان ادامه داد: خیران و تشکل‌ها برای مقابله کرونا ویروس اعلام آمادگی کردند و لارم است خیران برای خرید تجهیزات تخصصی بهداشتی و پزشکی نیز در تلاش باشند.
استاندار سمنان ادامه داد: فرمانداران شاهرود، دامغان و گرمسار از ظرفیت خیران به خوبی برای فرهنگ سازی و آموزش برای مقابله با کرونا ویروس استفاده کردند.
استاندار سمنان ادامه داد: گندزدایی در شهرها و روستاها کماکان ادامه یابد و از تلاش‌های برادران سپاه ، ارتش و نیروی انتطامی در کنترل بیماری و تامین امنیت استان قدردانی و تشکر می‌کنم.
آشناگر گفت: امیدوارم هرچه زودتر، دوران پیک تمام شود و شاهد نزولی شدن روند شیوع کرونا ویروس در استان باشیم.
تاریخ:
1398/12/28
تعداد بازدید:
1788
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal