سرخط خبرها:
فرماندار شاهرود:
مطالعه کتاب یکی از راههای موثر پیشگیری از آسیب های اجتماعی است
فرماندار شاهرود گفت: مطالعه کتاب و کتابخوانی یکی از راههای موثر پیشگیری و برخورد با آسیب ها و چالش های اجتماعی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان  'سیدمحمدرضا هاشمی' در نشستی با اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شاهرود افزود: با ترویج فرهنگ مطالعه و افزایش سطح اطلاعات عمومی و آگاهی آحاد جامعه، می توان مقابله با ناهنجاری های اجتماعی را بیشتر کرد.

وی بر توجه بیشتر به مسایل فرهنگی و نیز اولویت مبارزه با هجمه های فرهنگی اجتماعی، هنری و تبلیغاتی دشمنان تاکید کرد.

هاشمی تصریح کرد: برگزاری مسابقه کتابخوانی در روستاها به وی‍ژه مناطق محروم و دور افتاده و تشویق بیشتر نوجوانان و جوانان یکی از راههای افزایش مطالعه، اطلاعات و آگاهی در جامعه است.

فرماندار شاهرود خاطرنشان کرد: افزایش سطح آگاهی، دانایی، اطلاعات و فرهنگ مردم از طریق مطالعه و کتابخوانی در مناطق روستایی محروم و دور افتاده باعث ماندگاری بیشتر ساکنان این مناطق و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها می شود.

وی تاکید کرد: نیم درصد درآمد شهرداریها که به حساب انجمن کتابخانه های عمومی واریز می شود با اولویت مسئولان شهری و روستاهای همجوار هزینه خواهد شد.

هاشمی بیان کرد: ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در دستگاههای اجرایی باید بگونه ای باشد که ارباب رجوع از کوتاهترین زمان انتظار در فضای اداری بهترین استفاده را در رابطه با مطالعه کتاب به دست آورد.

امام جمعه شاهرود نیز، کیفی سازی مراجعه و دسته بندی مطالعه اعضای کتابخانه ها و مراجعان را در کتابخانه های عمومی یادآور شد.

حجت الاسلام 'محمود ترابی' افزود: در این بخش باید از ارائه آمار های غیرشفاف پرهیز شود و مراجعه دانش آموزان و دانشجویان برای مطالعه کتابهای درسی از منابع کتابخانه تفکیک و مورد بررسی قرار گیرد.

وی گفت: احداث یک باب کتابخانه عمومی مرکزی در شاهرود برای تحقق توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی ضروری است.

وی تحقق این ایده را در رونق فرهنگ مطالعه مورد تاکید قرار داد.

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شاهرود گفت: در روستاهای 'ابرسج' و زمان آباد مقدمه استفاده مردم از خدمات کتابخانه با هماهنگی های درون و برون بخشی در آینده نزدیک فراهم می شود.

'سیدابراهیم موسوی' تصریح کرد: اقدام های لازم برای بهبود وضعیت گرمایشی و نیز فضای فیزیکی در کتابخانه های عمومی در روستاها و مناطق دورافتاده و سردسیر این شهرستان برای رفاه بیشتر مراجعان و اعضای کتابخانه های عمومی انجام شده است.

 دهیار روستای زمان آباد بخش بیارجمند شاهرود نیز در این نشست گفت: شهرها و روستاهای محروم و دورافتاده در مسایل فرهنگی بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد.

مرکز دهیاری مذکور 240کیلومتری با شهر شاهرود فاصله دارد.

'سیدابوالقاسم حسینی' با بیان اینکه در این روستا دو مرکز آموزشی شبانه روزی دخترانه و پسرانه مستقر است ،افزود: باید در رفع نیازهای مطالعه، تامین کتاب و گسترش فرهنگ کتابخوانی تلاش بیشتری شود.

وی تاکید کرد: با حمایت های مردمی و افراد خیر در این منطقه زمینی برای ایجاد کتابخانه عمومی اهدا شده است.

وی افزود: این کتابخانه با تلاش خیران با بیش از 70 مترمربع زیربنا و با پیشرفت فیزیکی 40 درصد در حال ساخت است.
تاریخ:
1398/11/19
تعداد بازدید:
365
منبع:
روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان سمنان
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal