سرخط خبرها:
استاندار سمنان:
انتخابات شاخص مهم دلبستگی مردم به نظام جمهوری اسلامی است
استاندار سمنان گفت: انتخابات و حضور پرشور آحاد جامعه در این رویداد سیاسی مهم ، شاخص مهم دلبستگی مردم به نظام جمهوری اسلامی است.
به گزارش روابط عمومی ، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان ، علیرضا آشناگر روز سه‌شنبه در ششمین نشست شورای اداری استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری افزود: اتحاد و همدلی رمز خنثی‌سازی توطئه‌های استکبار جهانی و اعتلای روز افزون نظام جمهوری اسلامی است.
وی خاطر نشان کرد: در مرحله اول یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تعداد نام‌نویسی، قابل توجه بود و اکنون 63 درصد رد صلاحیت و اعلام عدم احراز شدند که نسبت به دور قبل این آمار افزایش داشته است.
استاندار سمنان ادامه داد: امیدواریم در مرحله دیگر برای بررسی صلاحیت‌ها ، آنهایی که دارای برنامه برای توسعه کشور هستند به صحنه انتخابات برگردند.
وی تصریح کرد: مشارکت حداکثری در انتخابات مطالبه رهبر معظم انقلاب و مردم است و این رویداد مهم سیاسی شاخص مهم دلبستگی مردم به نظام جمهوری اسلامی است.
استاندار سمنان ادامه داد: مدیران و دستگاه‌های اجرایی حق دخالت در مسایل انتخاباتی را ندارند و باید اصل بی‌طرفی از سوی این مدیران رعایت شود.
استاندار سمنان تصریح کرد: ملاک در برگزاری انتخابات قانون است و مقدمات برای برگزاری انتخابات در استان فراهم شده است و فضایی در استان ایجاد شود که مردم با امنیت به راحتی پای صندوق های رای حاضر شوند.
وی با بیان اینکه برای اجرای انتخاب سالم همه مردم و مسئولان باید تلاش کنند، گفت: دستگاه های اجرایی براساس قانون امکانات و نیروی انسانی خود را در صورت نیاز در اختیار ستاد انتخابات استان قرار دهند.
وی تصریح کرد: همه افرادی که دست به قلم هستند فضای انتخابات را با اتحاد و همدلی برای حضور پرشور مردم در این رویداد سیاسی فراهم کنند.
وی گفت: نامزدها مردم را وارد دو قطبی سوری نکنند و تبلیغات انتخاباتی نباید به گونه ای باشد که فضای سیاسی به نفع استان نباشد.
استاندار سمنان در بخش دیگری از اظهارت خود گفت: هوشمند سازی فعالیت‌های اداری و استفاده از زیرساخت های دولت الکترونیک مورد توجه باشد و 600 نقطه اتصال به دولت الکترونیک در استان وجود دارد. استاندار سمنان گفت: با تحقق دولت الکترونیک از سفرهای غیرضروری مسئولان باید حذف شود.
وی تصریح کرد: در هفته‌ای که گذشت شاهد چند رویداد تلخ بودیم که قلب‌های مردم را به شدت جریحه‌دار کرد و غم سنگینی بر مردم حاکم شد.
وی خاطر نشان کرد: از چند رویداد پشت سرهم ، اولین رویداد تلخ مربوط به جنایت آمریکا در به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی که محبوب دلها مردم ایران و منطقه هستند، بود‌.
وی گفت: از صمیم قلب از قدرشناسی مردم ایران سپاسگزاریم که همه جریان‌های سیاسی و فکری و همه اقشار جامعه با اندوه به پیکر مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی ادای احترام کردند.
وی تصریح کرد: دومین رویداد تلخ، جان باختگان برخی از تشییع کنندگان پیکر حاج قاسم سلیمانی بود و برای بازماندگان این عزیزان صبر و شکیبابی آرزو می‌کنیم.
استاندار سمنان گفت: رویداد تلخ دیگری که داشتیم آن هم در پی خطای انسانی ، سانحه هوایی بود و حسب دستور رهبر معظم انقلاب، سران قوا و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابعاد این حادثه را تفحص خواهند کرد.
وی تصریح کرد: این غم و اندوه با اتفاق‌های خوب که با همدلی و همراهی مردم با انقلاب و اسلام همراه خواهد بود به یاری خدواند به اتمام برسد و مردم ایران در شادی و نشاط باشند.
استاندار سمنان ادامه داد: وقوع سیل در سیستان و بلوچستان که باعث گرفتارهایی برای مردم شده بود و ابراز همدردری اقشار با مردم این دیار و تلاش مسئولان برای امدادرسانی ادامه یابد.
وی افزود: مدیریت استان سمنان برای کمک به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان آمادگی دارد.
وی گفت: ترور شهید سلیمانی یک جنایت واقعی بود و این اقدام به مطالبه گری محور مقاومت برای قصاص خون این شهید تبدیل شد‌.
وی افزود: اگر قصاص خون سردار سلیمانی گرفته نشود ترور های از این دست به یک رویه منجر خواهد شد.
آشناگر گفت: ایران اسلامی بعد از جنگ جهانی دوم اولین کشوری بود که به پایگاه نظامی امریکا ورود کرد و پیروزی اصلی در حمله ایران به پایگاه نظامی آمریکا در عراق نشان از درماندگی استکبار جهانی است.
تاریخ:
1398/10/24
تعداد بازدید:
479
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal