سرخط خبرها:
معاون سیاسی استاندار:
مردم ایران،‌همواره میزبان شایسته پناهندگان بوده اند
‍ معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار سمنان گفت: در طول 40 سال عمر انقلاب اسلامی، مردم ایران افتخار می‌کنند که میزبان شایسته ای برای پناهندگان و مهاجرین بودند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان
حبیب اله خجسته ‌پور در همایش روز جهانی پناهنده با بیان اینکه آرزو داریم در همه سرزمین ها و ممالک، روزی صلح جهانی حکم فرما شود،گفت:از 40 سال پیش که سایه جنگ‌ و نا امنی بر کشور افعانستان حکم فرما شد، برخی از مهاجران ، کشور عزیز ما را به عنوان محلی برای مامن و مسکن خود انتخاب نمودند و در همان برهه بود که حضرت امام (ره)، بسیار زیبا و شیرین این عزیزان را میهمان خطاب نموده و به همین واسطه تک تک ایرانیان سرافراز ، پس از تاکید رهبر کبیر انقلاب اسلامی، وظیفه میزبانی از مهاجران را عهده دار شدند و در این 40 سال همه ی ما به میزبانی خود به عنوان میزبانی از انسان ها ، فارغ از رنگ و نژاد و دین و مذهب افتخار می‌کنیم.
وی افزود: هنگامی که در کشوری، جنگ ، نابسامانی و شرایط سخت بوجود می آید، مردم آن‌ کشور به طور طبیعی به دنبال راهی برای در امان ماندن از خطرات این‌ جنگ ها و نا بسامانی ها هستند.
معاون سیاسی استاندار سمنان با تاکید بر اینکه ما ایرانیان، میزبان انسانهایی هستیم که هم کیش و هم مسلک و هم زبان ما هستند و این مهم افتخار میزبانی را برای ما مضاعف نموده است، خاطر نشان کرد: در حالیکه کشور ایران 8 سال درگیر جنگ تحمیلی تمام عیار و همچنین دشمنی های استکبار جهانی در طول این 40 سال بوده است، همچنان میزبانی شایسته برای مردم عزیز و بزرگوار کشور دوست و همسایه افعانستان نیز بوده و خواهد بود.
وی ادامه داد: ایران اسلامی هیچگاه تحریم‌ها و دشمنی های استکبار جهانی را بهانه ای برای کاهش خدمات و میزبانی از مهاجران افعانستانی قرار نداده، بلکه این خدمات و میزبانی را نیز روز به روز افزایش داده است.
معاون استاندار سمنان اذعان داشت: در هیچ کجای جهان نمی بینید که رهبر یک کشور، درب های مدارس و فضاهای آموزشی را برای پناهندگان کشوری دیگر گشوده و این‌مهم به طور یقین از روحیه عالی رهبر فرزانه انقلاب حکایت دارد که به دنبال بالابردن میزان آگاهی نسل آینده ساز کشور زیبا و پهناور افعانستان است، چرا که بناست این عزیزان روزی در کشور خود با مطالب علمی و دانشی که آموخته اند، وطن خود" افعانستان" را در حد نام و اعتبار ملت بزرگ افعانستان از نو بسازند.
وی با بیان اینکه ما امروز شاهد بروز و ظهور استعدادهای بسیار زیادی در بین فرزندان عزیز افعانستانی در کشورمان هستیم، گفت: بی شک میهمانان ما و مهاجران ، انسانهایی بزرگ منش و در همه عرصه ها پا به پای ملت عزیز ایران بوده و در این مسیر گام برداشته اند و یکی از بزرگترین و اصلی ترین نشانه این مهم، تقدیم شهدای عزیز و بزرگوار افعانستانی است که هم پای رزمندگان ایران اسلامی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
خجسته پور خطاب به جوانان و نوجوانان افغانستانی گفت: روزی که با کوله باری از علم و دانش و تجربه به سرزمین‌مادری خود بازگشتید، چند نکته را به یاد داشته باشید: اول اینکه به یاد داشته باشید، چه کسانی این بلای خانمان سوز را بر سر کشور بزرگ افعانستان آورده و بانیان این‌جنگ ها را بشناسید و دوم اینکه به یاد داشته باشید در زمانی که نیاز به حمایت بود ، چه مکتبی و چه کسانی شما را پناه داده و با افتخار ‌میزبان شما بزرگواران بوده اند.
وی همچنین تاکید کرد شما عزیزان، باید به دنبال راهی برای ارتقا و توسعه کشور افغانستان باشید، کشوری که می‌تواند پناهگاه دیگران و صدور فرهنگ اصیل خود باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در پایان گفت: انشالله که به خوبی و خوشی، روزی این نابسامانی ها به پایان آمده و تمام فرزندان آینده ساز این دیار، به وطن مادری خود بازگردند، اما تا آنروز تلاش خواهیم‌کرد، میزبان شایسته شما عزیزان در کشور ایران اسلامی باشیم
تاریخ:
1398/04/09
تعداد بازدید:
68
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal