سرخط خبرها:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به بارندگی‌های مناسب ماه‌های ابتدایی امسال در این استان گفت: با توجه به بارندگی های مناسب ماه های ابتدایی امسال پیش‌بینی می‌شود که میزان تولیدات محصولات بخش کشاورزی در استان سمنان 15 تا 20 درصد افزایش یابد.
تولید محصولات بخش کشاورزی استان سمنان امسال افزایش می‌یابد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به بارندگی‌های مناسب ماه‌های ابتدایی امسال در این استان گفت: با توجه به بارندگی های مناسب ماه های ابتدایی امسال پیش‌بینی می‌شود که میزان تولیدات محصولات بخش کشاورزی در استان سمنان 15 تا 20 درصد افزایش یابد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، سید حسن میرعماد  در جمع مردم سمنان در سخنانی به مناسبت فرارسیدن هفته جهاد کشاورزی اظهار داشت: میزان تولیدات بخش کشاورزی در استان سمنان 1.5 میلیون تن در سال است که پیش بینی می شود امسال با توجه به بارندگی های مناسب ماه های ابتدایی سال افزایش یابد.
وی با اشاره به تولید سالانه بیش از 178 هزار تن گندم و جو در استان سمنان، از افزایش 20 درصدی میزان خرید تضمینی گندم در این استان خبر داد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه باغداران این استان سالانه بیش از  350 هزار تن انواع این محصولات را تولید می‌کنند عنوان کرد: میزان تولید محصولات زراعی در استان سمنان نیز به بیش از 800 هزار تن در سال رسیده است.
میرعماد استان سمنان را یکی از قطب های تولید کننده محصولات پروتئینی در کشور برشمرد و افزود: استان سمنان با دارا بودن بیش از یک میلیون و 600 هزاردام سبک و 100 هزار واحد دام سنگین و نیز 15 هزار نفر شتر سالانه بیش از 30 هزار تن گوشت قرمز تولید می‌کند.
وی با اشاره به تولید بیش از 178 هزار تن شیر در استان سمنان عنوان کرد: استان سمنان با دارا بودن 395 واحد پرورش مرغ گوشتی سالانه 52 هزار تن گوشت مرغ تولید می‌کند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اضافه کرد: 40 واحد پرورش مرغ تخمگذار در استان سمنان فعال است که به طور متوسط سالانه 21 هزار تن تخم مرغ تولید می‌کنند و پیش‌بینی می‌شود این میزان امسال به بیش از 28 هزار تن برسد.
به گفته میرعماد 70 درصد محصولات پروتئینی  تولیدی در استان سمنان مازاد بر نیاز مصرف این استان است و به خارج از کشور و دیگر استان‌های کشورمان صادر می‌شود.
وی با اشاره به نقش جهادگران استان سمنان در دوران دفاع مقدس از احداث بیش از 25 هزار کیلومتر جاده از سوی آنان در مناطق جنگی در زمان دفاع مقدس خبر داد و با اشاره به حضور جهادگران این استان در 21 عملیات بزرگ دفاع مقدس گفت: خانواده جهاد استان سمنان 118 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
تاریخ:
1398/03/25
تعداد بازدید:
37
منبع:
روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal