سرخط خبرها:
زمان باقی مانده تا انتخابات:
روزساعتدقیقهثانیه
معاون اقتصادی استاندار سمنان:
کاهش تنش های کارگری و کاهش بیکاری را در سال 97 در استان شاهد بودیم
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت:سال 97 به دلیل جهش ارزی و تغییر نظام قیمت ها، سال بسیار دشواری برای تولید کنندگان و صنایع بود ولی علی رغم این مشکلات، تنش های کارگری در سال 97 نسبت به سال قبل کاهش داشت که نشان از صعه صدر و تحمل تولید کنندگان و بخش خصوصی دارد
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری سمنان

دکتر حشمت الله عسگری روز شنبه 17 فروردین 98 در اولین جلسه شورای اداری استان در سال 98 ضمن تقدیر و تشکر از جدیت مدیران استان در پیگیری سیاست های اقتصادی و امورات این حوزه در سال 97، گفت: سال 97 موفقیت های بسیاری را در حوزه اقتصادی استان به هنراه داشت که در سال گذشته خوشبختانه نسبت به مدت مشابه در سال 96، استمرار کاهش بیکاری را نیز شاهد بودیم.
وی با بیان اینکه در حوزه رونق تولید، کاهش تورم و توسعه صادرات، از مجرای تولیدات بیشتر محقق خواهد شد، افزود:کاهش قیمت ها و ایجاد فرصت های علمی و حضور در بازار های جهانی، از طریق رونق تولید مسیر خواهد شد و رونق تولید در سال جدید در اولویت سیاست های کاری معاونت اقتصادی قرار دارد و این مهم باید در امتداد اقدامات دستگاه های اجرایی استان نیز قرار گیرد.
عسگری با بیان اینکه در سال جاری تلاش خواهیم کرد تا تفسیر مثبت از قوانین و دستورالعمل ها و آیین نامه ها را برای رونق تولید داشته باشیم، خاطر نشان کرد: حفظ تولیدات و اشتغال موجود و تسهیل در امورات تولید کنندگان در استان در سال 98 در دستور کار ویژه معاونت اقتصادی استانداری قرار دارد.
وی با انتقاد از اینکه برخی بند های قرار گرفته در قانون بودجه ظرفیت های بسیار‌مطلوبی دارد اما به دلیل نداشتن قابلیت اجرایی و پشتوانه اعتباری، باعث ایجاد نارضایتی در بین مردم خواهد شد، گفت: نیاز است تا نمایندگان مردم در این خصوص توجه جدی داشته باشند و حمایت از تولید کنندگان باید به موقع انجام شود و اگر این‌ مهم صورت نگیرد، در برخی مواقع به مشکلات لاینحل می رسد.
معاون اقتصادی استاندار سمنان اظهار داشت:در ستاد تنظیم ‌بازار در استان در سال گذشته، تلاش شد تا اقلام ضروری و مورد نیاز مردم استان به موقع و به مقدار کافی در اختیار آنها قرار بگیرد و همچنین 32 کارگروه تخصصی اشتغال و 34 جلسه رفع موانع تولید در استان در سال 97 برگزار شد که این تلاشها باعث شد تا 103 واحد تولیدی در استان در سال گذشته، فعال شدند.
وی گفت: 137 هکتار گلخانه در استان در حال حاضر به بهره برداری رسیده است که 25 درصد از آن بالغ بر 34 هکتار در سال قبل به بهره برداری رسید.
عسگری تاکید کرد در سال گذشته 10 هزار و 938 نفر با درصد تحقق 103 درصد در استان سمنان اشتغال صورت گرفت و در حوزه مشاغل خانگی نیز از 11 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده برای استان در سال 97، بیش از 9 میلیارد تومان آن جذب شد.
تاریخ:
1398/01/17
تعداد بازدید:
192
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal