سرخط خبرها:
معاون استاندار:
محدودیت‌های بیش از حد و فراقانونی در دانشگاه‌ها منجر به زیر زمینی شدن فعالیت‌ها خواهد شد/ افراط و تفریط آسیب بزرگ حوزه فرهنگ است
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: باید تلاش شود تا دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی درون دانشگاه مشارکت داشته باشند چرا که ایجاد محدودیت‌های بیش از حد، منجر به زیر زمینی شدن فعالیت ها خواهد شد و از سوی دیگر هم نباید دچار افراط شد و افراط و نفریط از آسیب‌های بزرگ حوزه فرهنگ است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان
حبیب‌الله خجسته‌پور روز دوشنبه 20 اسفند در جلسه کمیسیون دانشجویی استان سمنان که به میزبانی سالن کوثر استانداری سمنان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به دستور رئیس جمهور و آئین نامه های ابلاغی، دانشگاه‌ها مشمول دریافت کمک‌هایی برای تغذیه دانشجویان می‌شوند که لازم است تا روسای دانشگاه با هماهنگی دفتر سیاسی نسبت به پیگیری آن اقدام نمایند.

وی افزود: در خصوص ایاب و ذهاب دانشجویان به دانشگاه مشکلاتی وجود دارد که برای لحاظ نمودن مسائل مربوط به بیمه و.. باید نسبت به اخذ مصوبات و رفع مشکلات قانونی در سال آتی اقدام شود و در بحث رفت و آمد دانشجویان باید عدم فشار اقتصادی به دانشجویان مد نظر قرار گیرد و راه‌کاری مناسب با توجه به این اصل ارائه گردد.

معاون استاندار سمنان خاطرنشان ساخت: در برخی دانشگاه‌ها به جهت قرار گرفتن در مجاورت جاده‌ها، مشکلاتی مثل عبور دانشجویان از مسیر‌های پر تردد وجود دارد که باید با هماهنگی دفتر فنی استانداری راه‌کار مناسب اندیشیده شود و نسبت به رفع آن اقدام گردد.

وی تصریح کرد: در بحث خوابگاه‌های بخش خصوصی حتما باید نظارت‌های دقیقی از طرف مسئولان مربوطه دانشگاه شکل بگیرد.

رئیس کمیسیون دانشجویی استان سمنان گفت: در بحث فرهنگی و کاهش مشارکت دانشجویان در برنامه‌ها، نیاز به آسیب‌شناسی همه جانبه و نگاه علمی داریم، چرا که مسائل اجتماعی تک بعدی نیستند و ظهور فضای مجازی، حس عدم تاثیر گذاری، فردگرایی و... می تواند از جمله این عوامل باشد.

وی ادامه داد: اگر بستر مشارکت و فعالیت فرهنگی در دانشگاه‌ها مهیا نباشد و آزادی‌های درون دانشگاهی به جهت تنگ نظری برخی افراد غیر مسئول محدود شود، فعالیت‌ها زیر زمینی خواهد شد که نیاز به مراقبت جدی دارد.

خجسته‌پور با بیان اینکه: افراط و تفریط در حوزه مسائل فرهنگی جز آسیب‌های بزرگ این حوزه است، اظهار داشت: تاکید مقام معظم رهبری بر لزوم سیاسی بودن دانشگاه‌ها و راه‌اندازی کرسی‌های آزاد اندیشی بسیاری از نظرات بسته را کنار گذاشت.

وی گفت: ترویج برنامه‌هایی مثل راهیان نور می‌تواند منجر به نتایج مثبت فرهنگی در دانشگاه‌ها شود که از بانیان امر تشکر می‌شود.
تاریخ:
1397/12/20
تعداد بازدید:
415
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal