سرخط خبرها:
استاندار سمنان:
شهرداری های، دولت های کوچک در محدوده شهر ها هستند
استاندار سمنان گفت: شهرداری های به دلیل بودجه های خاص و درآمد زایی های مطلوب، به عنوان دولت های کوچک در شهرهای به شمار می روند
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان

‍ علیرضا آشناگر روز یکشنبه 19 اسفند 97 در جلسه سازمان ‌همیاری و شهرداری های استان گفت: به دلیل نظام بودجه ای خاص شهرداری ها و درآمد های آنان،در واقع می توان گفت شهرداری ها "دولت های کوچک" در شهرهای استان هستند.

وی با بیان اینکه شهرداری ها یکی از سازمان های پرکار هستند گفت:شهرداری ها از بدو تولد تا پایان زندگی هر شهروند، شهرداری ها خدمات مختلفی را به آنها ارائه می کنند.
وی گفت: شهرداری ها یکی از سازمان های عمومی غیر دولتی هستند و برای ارتقا و پیشرفت در امور و توسعه شهر، نیاز است تا تکیه به بودجه های دولتی را کاهش دهند.
استاندار سمنان بیان داشت:تلاش شهرداری ها در کنار روش های درآمدی مرسوم و بودجه های مشخص، باید به سمت درآمد زایی باشد.
وی خاطر نشان کرد:در برخی شهرداری ها، به دلیل نبود برنامه ریزی مدون و منظم، بخش های درآمد های غیر مستمر در حوزه شهر، مورد غفلت قرار می گیرد.
آشناگر تصریح کرد: استان سمنان از ظرفیت دانشگاهی و نخبگان بسیار مطلوبی برخوردار است و شهرداران باید برای مدیریت امور شهری و کسب درآمد، از این ظرفیت علمی برای ایده سازی استفاده کنند.
وی افزود: در حوزه شهری امکانات بسیار مطلوب است اما راهکار های جدی و مدون برای ایجاد درآمد در شهردار ها اندیشیده نمی شود.
آشناگر تاکید کرد:حوزه معاونت امور ‌عمرانی باید با نظارت دقیق، نسبت به شناسایی آسیب ها و کمبودهای موجود در حوزه ایجاد منابع در شهرداری ها اقدام کند.
وی اظهار داشت: در بخش های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در مدیریت شهری استان، ضعف های بسیار‌جدی وجود دارد که نیاز است تا واکاوی، بررسی و اصلاح شود.
استاندار سمنان ادامه داد:شهرداران باید با پراکندگی مسائل اجتماعی در حوزه شهر آشنایی کامل داشته و نسبت به فراهم سازی امکانات مطلوب تر ویژه اقشار ضعیف در شهرها، اقدام‌کنند.
وی با تاکید بر اینکه مدیریت و کاهش هزینه ها باید در راس امور اجرایی شهرداران استان قرار بگیرد، گفت:خانه تکانی شهری با فرارسیدن فصل بهار و ایام‌ نوروز98، به صورت جدی توسط شهرداران باید انجام شده و می توان با استفاده از راهکارهای زیباسازی شهری نسبت به ایجاد جاذبه برای مسافران اقدام کرد که نورپردازی یکی از این اقدامات است.
استاندار سمنان گفت: کمپ های متعدد توسط شهرداری ها در مسیر مسافران و زائران در ایام نوروز ایجاد شود و باهدف کاهش هزینه سفر برای آن ها، خدمات حداقلی ارائه شود.
تاریخ:
1397/12/19
تعداد بازدید:
36
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal