سرخط خبرها:
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت:
70 میلیارد ریال اعتبار در سال 97 در حوزه آبیاری تحت فشار هزینه شده است
این میزان اعتبار از محل اعتبارات ملی، استانی و شهرستانی به این منظور در دامغان هزینه شده است که 872 هکتار از اراضی کشاورزی را تحت پوشش آبیاری نوین قرار داد.طباطبائیان تصریح کرد: تاکنون 25 درصد سطح اراضی کشاورزی این شهرستان به سامانه آبیاری نوین مجهز شده است و هدف جهاد کشاورزی این شهرستان در بحث بهره مندی از آبیاری نوین، پوشش حداقل 75 درصد اراضی کشاورزی است.

به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان دامغان محسن طباطبائیان اظهار داشت : 70 میلیارد ریال کمک بلاعوض از ابتدای سال 97 تا کنون، در زمینه آبیاری تحت فشار در دامغان هزینه شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان افزود: این میزان اعتبار از محل اعتبارات ملی، استانی و شهرستانی به این منظور در دامغان هزینه شده است که 872 هکتار از اراضی کشاورزی را تحت پوشش آبیاری نوین قرار داد.طباطبائیان تصریح کرد: تاکنون 25 درصد سطح اراضی کشاورزی این شهرستان به سامانه آبیاری نوین مجهز شده است و هدف جهاد کشاورزی این شهرستان در بحث بهره مندی از آبیاری نوین، پوشش حداقل 75 درصد اراضی کشاورزی است.
طباطبائیان گفت: با توجه به منابع آبی محدود و خشکسالی های اخیر، استفاده بهینه از منابع آبی از ضرورت های حوزه کشاورزی است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: در حال حاضر برای اصلاح سامانه های آبیاری به هر هکتار مبلغ 100 میلیون ریال کمک بلاعوض اختصاص می یابد که این امر کمک شایانی در رفع مشکلات آبی است.
به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان دامغان ، این شهرستان دارای بیش از 19 هزار هکتار اراضی کشاورزی است که حدود هشت هزار هکتار از آن به سامانه نوین آبیاری مجهز شده است.
35 درصد اشتغال دامغان در حوزه کشاورزی است که پنج هزار باغدار و کشاورز در این بخش مشغول فعالیت هستند.

تاریخ:
1397/11/03
تعداد بازدید:
35
منبع:
روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal