سرخط خبرها:
معاون استاندار سمنان:
برای هدایت صحیح جامعه، آموزه های دینی باید از مسیر مشخص انتقال یابند
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار ضمن تاکید بر اجرای صحیح وظایف دستگاه های اجرایی در حوزه فرهنگی انتقال آموزه های دینی از مسیر و روش مشخص توسط مبلغین را خواستار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:

پنجمین جلسه کمیسیون بانوان استان به ریاست دکتر ناجی معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار و اعضای این کمیسیون پنج شنبه 6 آذرماه در محل سالن دارالمرحمه استانداری برگزار گردید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در این جلسه با اشاره به مشخص شدن نوع فعالیت ها در حوزه فرهنگی یادآور شد: اگر ما ندانیم در چه مسیری فعالیت می کنیم، هر چه اقدام کنیم‌ به نتیجه نخواهد رسید.

ناجی انطباق گزارش های عملکرد و هدفگذاری ها در حوزه فرهنگی و بانوان را با اهداف و وظایف مربوطه یادآور شد و گفت: در حوزه تبلیغات اسلامی تعداد مبلغان با هدف گذاری مشخص شود، بدون حد و مرز به موضوعات پایین دست نگاه کردن و برعکس، نمی تواند مسیر فعالیت ها را مشخص کند، لذا نحوه گزارش دهی دستگاه ها باید مشخص شود، تا مسیرها به سمت هدف مشخص سوق پیدا کند تا موضوعات در ابهام و تردید قرار نگیرند.

وی با تاکید بر وظایف دستگاه های اجرایی در حوزه فرهنگی خاطرنشان کرد: دستگاه ها باید هدف دار و مشخص حوزه خاص مردم را در جامعه در موضوعات اجتماعی و فرهنگی پوشش دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با اشاره بر نظارت بیشتر بر فعالیت های مداحان تصریح کرد: انتظار می رود، مداحان خانم و آقا که در جلسات حاضر می شوند، تنها به انتشار مباحث دینی بپردازند و این مورد باید مورد نظارت قرار بگیرد.

ناجی، خط اصلی سازمان تبلیغات اسلامی را تبلیغ شعایر دینی، مذهبی و انتشار آن برشمرد و گفت: اگر در این چارچوب و محتوا حرکت نشود و عدم انطباق صحیح با آموزه های دینی که نقطه ارزیابی هاست به اهداف مدنظر نزدیک نباشد، نیاز به بازنگری در این حوزه داریم.

وی افزود: اگر ما جوانمردانه خود را در معرض ارزیابی قرار دهیم و آمار و ارقام شفافی ارائه دهیم، آنموقع می توانیم ارزیابی درستی داشته باشیم که با پاسخگویی درست به مسائل در مسیر صحیح حرکت قرار می گیریم، لذا باید در موضوعاتی که بی حد وحصر است مانند حضور و فعالیت مبلغان دینی باید رصد و ارزیابی لازم انجام شود.
گاه مبلغان ایجاد شائبه و مسئله می کنند که باید در کنار موضوعات مختلف مورد توجه قرار بگیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در پایان حل مباحث و موضوعات مختلف آسیب های اجتماعی توسط دستگاه های اجرایی را منوط بر همکاری و تعامل بیشتر با یکدیگر دانست و گفت:
در انتقال آموزه های دینی باید مسیر و راه و روش مشخص شود، تا هدایت جامعه به شکل صحیح با راهکارهای تخصصی صورت‌ گیرد.
تاریخ:
1397/10/06
تعداد بازدید:
301
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal