سرخط خبرها:
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان:
مصوبات شورای هماهنگی ترافیک، وجه قانونی دارد/قید زمان در مصوبات شورای هماهنگی ترافیک شهرستان های استان در نظر گرفته شود
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان با بیان اینکه مصوبات شورای هماهنگی ترافیک، وجه قانونی دارد بر لزوم قید زمان در مصوبات شورای هماهنگی ترافیک شهرستان های استان تاکید کرد
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان

مهندس ابک سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان در جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان که روز دوشنبه 14 آبان 97 در‌محل سالن مدیریت بحران استانداری تشکیل شد گفت: مصوبات شورای هماهنگی ترافیک وجه قانونی داشته و بروز حوادث ترافیکی در راستای عدم اجرای مصوبات مرتبط، تبعات و ‌پیگیری های قضایی را به دنبال خواهد داشت.

مهندس ابک با اشاره به جلسات برگزار شده این شورا در شهرستان ها گفت: جلسات شورای هماهنگی ترافیک شهرستان های استان به صورت منظم برگزار و صورتجلسات به دبیرخانه شورای هماهنگی ترافیک استان ارسال شود.

مهندس ابک سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان جلسه شورای هماهنگی ترافیک را یکی از جلسات مهم فرمانداری های شهرستان ها دانست و خاطر نشان کرد: این‌ جلسات به صورت ‌مستقیم با سلامت جسمانی، امنیت و آرامش مردم ارتباط داشته و باید به صورت ویژه به این شورا و اجرای مصوبات آن در شهرستان ها توجه شود.

وی همچنین بر این موضوع تاکید نمود که مصوبات شورای هماهنگی ترافیک استان و شهرستان ها قانونی بوده و نیاز است تا فرمانداری ها مصوبات را بر اساس امکانات و بودجه های موجود در نظر گیرند تا در آینده بروز حوادث ترافیکی مرتبط با مصوبات این شورا منجر به پیگیری های قانونی نشود.

مهندس ابک با تاکید بر توجه به بودجه های شهرداری های استان اظهار داشت: فرمانداران به عنوان روسای شورای هماهنگی ترافیک شهرستان ها، قید زمان را در تمامی مصوبات شهری شورای هماهنگی ترافیک به صورت ویژه در نظر بگیرند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان همچنین تاکید کرد شهرداران به صورت مستمر و منظم در جلسات شورای هماهنگی ترافیک شهرستان ها حضور داشته باشند تا مصوبات این جلسات با هماهنگی و نظرات مجموعه شهرداری و همچنین اطلاع از آخرین بخشنامه ها و دستورالعمل ها اتخاذ شود.

در ادامه این‌جلسه موارد زیر پس از بحث و تبادل نظر اعضای حاضر مصوب شد:

🔺اقدامات لازم جهت راه اندازی پارکینگ خودرو های سنگین در گرمسار انجام شود
🔺اجرای عملیات نصب دوربین های ثبت تخلفات جاده ای در محدوده شهرستان گرمسار با قید زمان در دستور کار قرار گیرد
🔺اجرای طرح پارکبان در گرمسار توسط شورای ترافیک شهرستان صورت پذیرد
🔺طرح های ساماندهی شهری گرمسار به صورت ویژه توجه و اجرا شود
🔺پیست موتور سواری شهرستان شاهرود با تخصیص اعتبارات و با هماهنگی و همکاری فرمانداری و ورزش و جوانان راه اندازی شود
🔺تابلو علائم هشدار دهنده و راهنمایی از میدان امام حسین(ع) تا میدان قومس بازنگری و اصلاح شود
🔺در کمیته کارشناسی ذیل شورای هماهنگی ترافیک‌ استان،کارشناسی های لازم جهت احداث دوربرگردان در حد فاصل پل مومن آباد تا میدان قومس انجام و در صورت تایید نسبت به اجرای آن اقدام شود
🔺فرمانداری های شهرستان های استان در صورت نیاز درخواست خود را به جهت حضور کمیته کارشناسی فنی ذیل شورای هماهنگی ترافیک استان و بررسی و کارشناسی های لازم در حوزه ترافیک شهرستان ها به دبیرخانه شورای هماهنگی ترافیک استان ارسال‌نمایند
تاریخ:
1397/08/14
تعداد بازدید:
201
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal