1397/02/24
حدود 4 هزار میلیارد ریال تسهیلات به صد و هفتاد و دو واحد صنعتی پرداخت شد
در یک صد و هفتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان عنوان شد:
در یکصدو هفتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان عنوان شد:حدود 4 هزار میلیارد ریال تسهیلات به صد و هفتاد و دو واحد صنعتی پرداخت شد
به گزارش روابط عمومی و امور بین المللی استانداری سمنان :
در یکصد و هفتمین جلسه کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که با حضور دکتر حشمت الله عسگری سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان 23 اردیبهشت ماه در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان برگزار گردید، عنوان شد که از ابتدای سال 96 تاکنون 3 هزار و نهصد میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به صدو هفتاد و دو واحد تولیدی و صنعتی استان پرداخت شده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان در این جلسه بر لزوم تعیین تکلیف تکمیل پرونده تسهیلات رونق تولید به طرح های ارائه شده از سوی سرمایه گذاران واحدهای تولیدی استان به بانک ها تاکید نمود.

در این جلسه اهم موضوعات به شرح ذیل عنوان گردید .

از سال گذشته تا کنون به 848 واحد تولیدی استان به ارزش بیش از 5 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است که از این مبلغ، 3 هزار و نهصد میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت و هزار و صد میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی است.

55 درصد از سهم تسهیلات در استان پرداخت شده است که از بین بانک های عامل، بانک صنعت و معدن با 167 درصد سهم پرداختی رتبه نخست و بانک های صادرات، سپه و تجارت در رتبه های بعدی قرار دارند.

از تعداد 848 واحد دریافت کننده تسهیلات، 420 واحد توسط بانک کشاورزی، 172 واحد توسط بانک ملی و مابقی توسط 8 بانک عامل دیگر پرداخت شده است.

شایان ذکر است در این جلسه با درخواست 7 واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان که در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند موافقت و جهت دریافت تسهیلات به مبلغ 75 میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شدند.

مشکلات بانکی، مالیات و تامین اجتماعی چهار واحد تولیدی فربد شیمی کار، شیشه ایمنی کبیر، ذغال سنگ وجمنو و صنایع روشنایی پارس سنگسر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گفتنی است: در بخش رفع موانع تولید کارگروه تا کنون مشکلات 571 واحد تولیدی استان بررسی و در جهت رفع موانع 1389 مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است.

تعداد بازدید:
19
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری استان سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal