1397/02/24
رفع معضل بیکاری جهت کاهش آسیب های اجتماعی از سیاست های اصلی دولت است
استاندار سمنان:
سید شهاب الدین چاوشی استاندار سمنان در اولین نشست ستاد ساماندهی و مدیریت آسیب های اجتماعی در سال 97 گفت: رفع معضل بیکاری جهت کاهش آسیب های اجتماعی از سیاست های اصلی دولت است.

 به گزارش روابط عمومی استانداری سمنان :

در اولین نشست ستاد ساماندهی و مدیریت آسیب های اجتماعی در سال 97 سید شهاب الدین چاوشی استاندار سمنان گفت: رفع معضل بیکاری جهت کاهش آسیب های اجتماعی از سیاست های اصلی دولت است.

در این نشست که یکشنبه  23 اردیبهشت ماه 97 با حضور دکتر سعید ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی، امیر بینایی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی، زینب کرکه آبادی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده و فرمانداران در محل سالن غدیر استانداری سمنان با موضوع مدیریت کاهش آسیب های اجتماعی با رویکرد محله محور برگزار گردید، مسائل مربوط به این طرح مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار سمنان در این نشست با اشاره به معضل بیکاری به عنوان یکی از عوامل اساسی بروز آسیب های اجتماعی در جامعه خاطرنشان کرد: تحول فکری و فرهنگی جهت کاهش آسیب های اجتماعی می تواند تاثیر مثبتی در تحول اقتصادی بگذارد که رویکرد دولت و مجموعه ی استانداری حل معضل بیکاری در استان است.

سید شهاب الدین چاوشی افزایش آسیب های اجتماعی را به عنوان یکی از عوامل فاصله گرفتن مردم از مباحث دینی در جامعه دانست و عنوان داشت: اگر بین رفتار و گفتار اقتصادی و تربیتی مسئولان در جامعه تعارض پدید آید منجر به افزایش آسیب های اجتماعی و به تبع آن دین گریزی در جامعه خواهد شد.

وی افزود: آسیب شناسی معضلات اجتماعی در این مقطع زمان نیاز به کار علمی جدی و بزرگی دارد که در این راستا باید از افراد متخصص و نخبه برای این موضوع و همچنین مدیریت کاهش آسیب های اجتماعی استفاده کرد.

عالیترین مقام اجرایی استان، ایجاد نشاط در جامعه را لازمه ی اعتمادسازی بین مسئولین و مردم برشمرد و افزود: افسردگی اجتماعی،‌

مخاطره برانگیز است که می طلبد در این زمینه دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و فرمانداران با رویکرد استفاده از روحانیون خوش فکر، نخبگان دانشگاهی و تشکل های مردم نهاد به صورت محله محور با طراحی نسخه ای مبتنی بر بوم هر منطقه، زمینه های تاثیر گذاری این طرح را با تاکید بر نشاط آفرینی فراهم کنند.

در این نشست فرمانداران استان، مدیرکل امور اجتماعی استانداری و مدیر کل بانوان استانداری گزارشی از اقدامات اجرایی حوزه وظایف خود در رابطه با طرح مدیریت محله محور ارایه کردند و استاندار سمنان دستورات لازم را به جهت خدمت گزاری بهتر مسئولان عنوان نمود.

تعداد بازدید:
19
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری استان سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal