1397/02/24
فعالیت معادن در استان باید با توجه به پیوست های زیست محیطی صورت پذیرد
استاندار سمنان
سید شهاب الدین چاوشی استاندار سمنان در جلسه ی شورای معادن استان بر لزوم فعالیت معادن در استان با اولویت توسعه، فرآوری و ایجاد اشتغال با توجه به پیوست های زیست محیطی تاکید کرد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان :
پنجمین جلسه ی شورای معادن استان سمنان  روز شنبه 22 اردیبهشت در اجرای ماده 43 قانون برنامهء ششم توسعه کشور با حضور استاندار سمنان، نمایندهء مردم شهرستان های شاهرود‌‌ و میامی در مجلس شورای اسلامی و جمعی از اعضای شورای معادن استان در محل سالن غدیر استانداری برگزار گردید.

استاندار سمنان با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری در معادن استان یادآور شد: از آنجائیکه در مباحث توسعه پایدار باید همزیستی بین طبیعت و اقتصاد را مد نظر قرار داد لذا می طلبد که فعالیت معادن با رویکرد ایجاد اشتغال، تولید و فرآوری باشد و در عین حال باید ملاحظات زیست محیطی و اقدامات اجتماعی در جهت اقناع مردم منطقه بصورت جدی در دستور کار قرار گیرد.

سید شهاب الدین چاوشی، فعالیت تشکل های زیست محیطی را در جهت تامین اهداف تعریف شده یادآور شد و گفت: تشکل های مردم نهاد باید در راستای فلسفه ذاتی خود که غیر انتفاعی و غیر سیاسی است، منافع مردم را در نظر بگیرند واز ‌پرداختن به مسایل حساسیت زا خودداری کنند.

عالی ترین مقام اجرایی استان، خلا مباحث آمایش سرزمینی در بحث توسعه معادن را یک آفت بزرگ برشمرد و یاد آور شد: استخراج معادن باید برکات فراوانی برای منطقه داشته باشد بنابراین از آنجاییکه معادن استان یکی از مهمترین منابع سرمایه گذاری جهت توسعه استان می باشند، در موضوع فرآوری این معادن باید اهتمام ویژه ای نمود تا معادنی در اولویت حمایت قرار گیرند که بخشی از فرآوری آنها در این استان انجام گردد.

استاندار سمنان ازایدهء استان فاقد دغدغهء اشتغال به عنوان یک نقشه ی راه یاد کرد و افزود: تطابق بازار کار استان به جوانان متخصص و دارای مهارت در اولویت معاونت اقتصادی و منابع انسانی قرار دارد، که نیازمند حمایت است.

در این نشست، بررسی درخواست متقاضیان و پیگیری مصوبات قبلی و همچنین مسائل مربوط به معدن بوکسیت تاش در دستور کار قرار گرفت و دستورات لازم را در این رابطه از سوی استاندار صادر شد.
تعداد بازدید:
22
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری استان سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal