1397/02/18
توجه به مقتضیات زمان و مکان و مشخص شدن مصادیق معروف و منکر
استاندار سمنان:
سیدشهاب الدین چاوشی در اولین همایش مجمع دبیران شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی استان سمنان بر توجه به مقتضیات زمان و مکان و مشخص شدن مصادیق معروف و منکرتاکیدکرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
اولین جلسه ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی استان سمنان در سال جدید، با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار سمنان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، دادستان مرکز استان و دبیران شورای امر به معروف و نهی از منکردستگاه های اجرایی استان در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار گردید.
در این نشست پس از توضیحات مقدماتی آسیابی دادستان عمومی و انقلاب استان سمنان و دبیر این شورا و نیز رهنمودهای آیت الله شاهچراغی امام جمعه، استاندار سمنان با اشاره به دیدگاه شهید مطهری در باب تقدم با فرد یا جمع در اصلاح جامعه، خاطرنشان کرد: دیدگاه های مختلفی در این رابطه وجود دارد که در اصلاح مسائل جامعه آیا باید فرد خود را با مصالح جمع منطبق سازد یا جمع با دیدگاه فرد کنار بیاید و به نظر می رسد نگاه اعتدالی در این زمینه تاثیرگذارتر باشد.
استاندار سمنان امر به معروف و نهی از منکر را یک فریضه جدی در اصول دین برشمرد و یادآورشد: اگر آمران امر به معروف و نهی از منکر به درستی این فریضه الهی را تبیین نکنند مردم در این رابطه دچار شبهه خواهند شد، لذا با توجه به شرایط موجود، مقتضیات زمان و مکان در موضوع امر به معروف و نهی از منکر از الزامات است که باید بدان توجه شود.
وی رمز پایداری و پویایی مذهب تشیع را موضوع اجتهاد برشمرد و گفت: شرایط جامعه اقتضا می کند که مصادیق امر به معروف و نهی از منکر، با توجه به شرایط هر مکان و هر زمان متفاوت باشد و برای هر شخص و هر مکانی باید راهکارهای جداگانه و مقتضی ارائه داد.
ایشان اولویت بندی مصادیق امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه های اجرایی استان را یادآورشد و گفت: انتظار می رود با شناخت حدود الهی و حق الناس در بحث امر به معروف و نهی از منکر و با اجتناب از شناخت ناصحیح، دچار گناه و معصیت نشویم.
چاوشی با اشاره به فلسفه تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام در زمان حیات امام خمینی(ره)، مصلحت اندیشی معمار بزرگ انقلاب برای اداره امور کشور در آن مقطع را یادآور شد و افزود: در بحث امر به معروف و نهی از منکر، شناخت خط مشی و راهکارها امری ضروری است. اگر امر مهمی فدای امر مهمتری شود نباید از آن هراس داشت.
وی با تاکید بر همکاری مستمر دستگاه های اجرایی استان در فریضه امر به معروف و نهی از منکر، خاطر نشان کرد: دستگاه های اجرایی استان، مصادیق این فریضه الهی را در ادارات با دقت شناسایی کرده و اگر با منکری در رده مسئولین مواجه شدند و تشخیص دادند که تذکر آنها موثر نخواهد افتاد و یا کدورت و سوء تفاهم پیش خواهد آورد آن منکر را به رده های بالاتر منعکس کنند تا جایگاه و وجاهت قانونی این ستاد حفظ گردد.
تعداد بازدید:
27
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری استان سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal