1397/02/18
امروز جامعه بیش از پیش تشنه آگاهی است
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری:
دکتر سعید ناجی در جشن بزرگداشت مقام معلم شهرستان سمنان گفت: امروز جامعه بیش از پیش تشنه آگاهی است و نقش معلمان در این بین خاص و ویژه است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری در جشن بزرگداشت مقام معلم شهرستان سمنان گفت: برگزاری مراسم گرامیداشت معلمان توسط شوراهای اسلامی اقدام پسندیده ای است که نمونه ای از اثربخشی آگاهی عمومی و مشارکت فعال در مباحث اجتماعی است.
وی افزود: ما در جامعه دغدغه هایی داریم و این برنامه ها باید فرصتی باشد تا به این موضوعات پرداخته شود، باید بپذیریم نقش معلمین در پیشرفت و افول یک جامعه انکار ناپذیر است و همه باید توجه کنیم که آیا به درک و شناخت واقعی از جایگاه معلم رسیده ایم یا نه؟ ما همه در این جامعه زندگی می کنیم و هرکدام باید سهم خود را در پیشرفت و عقب ماندگی های فعلی جامعه مشخص کنیم.
دکتر ناجی خاطر نشان ساخت: در برهه ای از زمان و بویژه در انتخابات، برخی گروه ها و جریانات سیاسی دست به بد اخلاقی هایی زدند که کشور را به سمت و سوی نامناسبی می برد، و در چنین برهه هایی است که نقش معلمان در بر گرداندن جامعه به مسیر اصلی و رفع این مشکل ملموس می گردد.
وی اظهار داشت: در مجلس پرده خوانی هایی مشاهده شد که شان مجلس و جایگاه کشور را با خطر مواجه نمود، عدم پایبندی عده ای به قوانین و تفکیک حوزه ها، ترویج قانون گریزی و اینکه هر کس دنبال نفع و سود بیشتر بود قابل تامل و نشانه هایی از بحران اخلاقی است.
ایشان ادامه داد: اگر هنوز عده ای به دنبال تحمیل نظرات خود به دیگران هستند، باید نقش آن ها مشخص شود و دلایل بروز این مشکلات تبیین شود، اگر هنوز در جامعه برای کارهای پوپولیستی، مجالی وجود دارد باید به دنبال ریشه مشکل در جامعه بگردیم که اصلاح آن وظیفه همه ماست.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری همچنین گفت: اگر این عده هنوز نقد کردن را مختص خود و پذیرفتن نقد را مختص دیگران می دانند و به هیچکس هم فرصت نقد کردن نمی دهند جای اشکال دارد، این‌مسئله با آموزه های دینی و قوانین ما تطابق ندارد.
وی در بخش دیگری از صحبت هایش خاطر نشان ساخت: باید به دنبال پاسخ به این پرسش ها باشیم که دلیل این نقیصه ها در جامعه چیست؟ چرا هنوز تفاوت تخریب و نقد سازنده و مرز بین این دو مقوله مشخص نشده است؟ چرا قادر به گفتگو و تحمل نظر متفاوت نیستیم؟ چرا این فرصت برای ما مهیا نیست و این توان و ظرفیت را در خود ایجاد نکرده ایم که بجای دعوا کردن با یکدیگر گفتگو کنیم و بتوانیم در این فضا مشکلات را حل کنیم، مگر قرآن و آموزه های بشری بر صلح و آرامش تاکید ندارند؟ پس چرا قادر به تفاوت قائل شدن بین منافع ملی و عمومی با منافع شخصی و حزبی نیستیم؟
وی ادامه داد: چرا هنوز برخی در سایه مصالح ملی منافع شخصی و گروهی خود را دنبال می کنند؟ چرا باید بازی ها و درگیری ها و مباحث درون‌گروهی خود را به سطوح ملی سرایت دهیم؟
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری سمنان تصریح کرد: چرا نتوانستیم با جوانان به گونه ای سخن بگوییم و بیاموزیم که دین برای نجات شما آمده است؟ و بقبولانیم که دین آمده تا در خدمت مردم باشد، دین برای نجات بشریت است و دین برای تکامل انسان هاست، چرا ما در این حوزه ضعف داریم که منجر به موضوعاتی می شود که خدای ناکرده دین‌گریزی را تبلیغ کند؟ این ها مشکلات جامعه ماست که باید به این موضوعات توجه جدی داشته باشیم.
وی با بیان این جمله که: معتقدم آگاهی عمومی امر بسیار مهمی است که بخش عمده ای از این مسئله به دوش معلمین است، افزود: شما هستید که در مدرسه، خشت اول شروع تربیت رسمی انسان ها و افراد جامعه را بنا می کنید و این نقشی اساسی و بزرگ است.
دکتر ناجی همچنین بیان داشت: باید همزمان با توجه به این مسائل و موضوعات به نیازهای اساسی و فطری افراد و انسان ها نیز توجه جدی کنیم نباید به نیازهای اجتماعی افراد در جامعه، بی توجهی شود، رفاه و پیشرفت و نشاط اجتماعی همه نیاز اجتماعی افراد جامعه است که باید توجه ویژه و لازم را داشته باشیم .
معاون استاندار اذعان داشت: در جامعه افراد آگاه و مطلع اثبات کرده اند که با یکدیگر در صلح و صفا و صمیمیت زندگی کرده اند و قادر و قابل به مطرح کردن موضوعات با دیدگاه های مختلف و متفاوت بوده اند، بنابراین باید تلاش کنیم سطح آگاهی عمومی جامعه را بالا ببریم و به دنبال یافتن بهترین و بهینه ترین راه حلی که آگاهی عمومی را افزایش دهد باشیم.
وی افزود: جوانان ما باید به شناخت کافی برسند و متوجه آسیب ها و مصیبت های اعتیاد که گریبانگیر آن ها شده است بشوند که اگر خانواده و جوانان ما مطلع و آگاه شوند بسیاری از مصائب رفع خواهد شد و در این میان آموزش و پرورش نقش برجسته ای دارد که لزوما باید مورد توجه جدی قرار گیرد.


تعداد بازدید:
18
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری استان سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal