استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
در مدارس، رقابت فردی باید جای خود را به رقابت گروهی دهد/ رتبه‌بندی معلمان را به دولت پیشنهاد دادیم 1397/06/20
وزیر‌ آموزش‌ و‌ پرورش:
در مدارس، رقابت فردی باید جای خود را به رقابت گروهی دهد/ رتبه‌بندی معلمان را به دولت پیشنهاد دادیم
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان;

سید‌محمد‌ بطحایی وزیر آموزش و پرورش شامگاه روز دوشنبه 19 شهریور در دیدار با جمعی از فرهنگیان شهرستان های گرمسار و آرادان گفت: اﺟﺮا و ﺗﺤﻘﻖ ﺳﻨﺪ ﺗﺤﻮﻝ ﺑﻨﻴﺎﺩﻳﻦ ﻣﻬﻢ‌ﺗﺮﻳﻦ ﺭﻭﻳﻜﺮﺩ ﻭﺯاﺭﺕ آموزش‌وپرورش است آموزش‌وپرورش ﺑﺎﻳﺪ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺗﻤﺎﻡ اهداف ﺷﺶ ﮔﺎﻧﻪ ﺳﻨﺪ ﺗﺤﻮﻝ ﺑﻨﻴﺎﺩﻳﻦ ﺣﺮﻛﺖ ﻛﻨﺪ.
 بطحایی افزود: رقابت‌های ﻓﺮﺩی ﺑﺎﻳﺪ ﺟﺎی ﺧﻮﺩ ﺭا ﺑﻪ رقابت‌های ﮔﺮﻭهی ﺑﺪﻫﻨﺪ، ﺳﻨﺪ ﺗﺤﻮﻝ ﺑﻨﻴﺎﺩﻳﻦ ﮔﺎمی ﻣﻮﺛﺮ ﺩﺭ ﺭاﺳﺘﺎﻱ ﺗﺮﺑﻴﺖ و ﺗﻌﺎﻟﻲ ﺩاﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯاﻥ اﺳﺖ.
 وزیر آموزش‌و‌پرورش اظهار داشت: ﺟﺮﻳﺎﻥ ﻏﺎﻟﺐ ﺩﺭ ﻣﺪاﺭﺱ ﻛﺷﻮﺭ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺣﺎﻓﻆﻪ ﻣﺤﻮﺭی ﭘﻴﺶ می ﺭﻭﺩ و آسیب‌های اﺟﺘﻤﺎعی ﺑﻪ ﺷﺪﺕ ﻓﺮﺯﻧﺪاﻥ اﻳﻦ ﺳﺮﺯﻣﻴﻦ ﺭا ﺗﻬﺪﻳﺪ می‌کند و ﺑﺎﻳﺪ ﺩﺭ ﺑﺴﺘﺮ ﻣﺪاﺭﺱ ﻓﺮزﻨﺪاﻥ ﺭا اﺯ اﻳﻦ ﺧﻂﺮاﺕ ﺣﻔﺎﻇﺖ ﻛﻨﻴﻢ.
 وی اذعان داشت: ﻣﺪﺭﺳﻪ ﻣﺤﻮﺭی ﻣﻬﻢ ﺗﺮﻳﻦ ﺭﻭﻳﻜﺮﺩ ﻭﺯاﺭﺕ آموزش‌وپرورش اﺳﺖ ور در این راستا ﭼﻬﺎﺭ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻣﻬﻢ ﺩﺭ ﺩﺳﺘﻮﺭ ﻛﺎﺭ اﻳﻦ ﻭﺯاﺭﺗﺨﺎﻧﻪ قرار دارد ﻛﻪ ﭘﻴﺶ اﺯ اﻳﻦ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺁﺯﻣﺎیشی ﺩﺭ ﻛﺸﻮﺭ اﺟﺮایی ﺷﺪﻩ اﺳت و اﺟﺮای ﻣﺠﺪاﻧﻪ اﻳﻦ برنامه‌ها اﺯ مهرماه اﻣﺴﺎﻝ ﺩﺭ ﺳﺮاسر ﻛﺸﻮﺭ انجام خواهد شد اﻧﺘﺨﺎﺏ و اﻧﺘﺼﺎﺏ ﻣﺪﻳﺮاﻥ و ﮔﺴﺘﺮﺵ ﺩاﻣﻨﻪ ﺁﻥ ﻣﻬﻢ ﺗﺮﻳﻦ برنامه‌ای اﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺳﺮاﺳﺮ ﻛﺸﻮﺭ اﺟﺮایی می‌شود که در این راستا 11 ﻫﺰاﺭ نفر کاندید شده اند که زمینه ﺑﺮای ﭘﺬﻳﺮﺵ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻣﺪﺭﺳﻪ، ﻣﻨﻂﻘﻪ و اﺩاﺭﻩ ﻛﻞ ﺩﺭ ﺳﺮاﺳﺮ ﻛﺸﻮﺭ ﻓﺮاﻫﻢ می‌شود.
 مقام عالی وزارت‌آموزش‌و‌پرورش ابراز داشت: اﺭﺗﻘﺎﻱ ﺷﺎیستگی ﻣﺪﻳﺮاﻥ ﻣﺪاﺭﺱ، ﺗﻔﻮﻳﺾ اﺧﺘﻴﺎﺭاﺕ ﻣﺪاﺭﺱ و ﻛﻨﺘﺮﻝ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﻣﺪاﺭﺱ ﻛﻪ اﺟﺮای ﺁﺯﻣﺎیشی ﺁﻥ اﺯ مهرماه ﺁﻏﺎﺯ می‌شود اﺯ ﺩﻳﮕﺮ برنامه‌های ﻭﺯاﺭﺕ آموزش‌وپرورش اﺳﺖ.
 بطحایی گفت: تصاویر و نمادهایی که در لوازم تحریر خارجی به کار گرفته‌شده در عموم موارد آثار ضد تربیتی دارد و این تصاویر خشونت را ترویج کرده و در حقیقت بی‌تفاوتی را نسبت به برخی از ارزش‌ها در بین دانش آموزان تقویت می‌کند.
 عضو کابینه ادامه داد: استفاده از لوازم خارجی در برخی موارد آثار ضد اخلاقی را در بین دانش‌آموزان بر جای می‌گذارد به همین دلیل طی بخش‌نامه‌ای به تمام مدارس از آن‌ها درخواست کردیم که با راهنمایی مناسب به اولیا دانش‌آموزان آن‌ها در راستای خریدهای مناسب سوق دهند و از فروش لوازم تحریر خارجی در مدارس باید جلوگیری شده و در بوفه‌های مدارس به هیچ عنوان نباید لوازم تحریر خارجی فروخته شود لوازم تحریر و اقلام مصرفی دانش آموزان باید از اقلام تولید داخل و ایرانی باشد و امیدواریم این موراد به تدریج در بین خانواده‌ها نهادینه شود.
 وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: گزارش‌هایی که تا به امروز به وزارت‌خانه ارسال‌شده حاکی از استقبال اولیا دانش آموزان از موضوع حمایت از تولید داخل بوده است.
 بطحایی گفت: این مشکل ناخواسته‌ای که در حوزه اقتصادی برای کشور پیش‌آمده است یک آثار بسیار مثبتی را برای آموزش‌وپرورش حداقل در این زمینه خواهد داشت که لوازم مصرفی دانش آموزان ایرانی و با نمادها و شکل‌های بسیار مثبت تربیتی باشد.
  وی افزود: رتبه‌بندی معلمان را به دولت پیشنهاد دادیم که به‌زودی این طرح در کمیسیون موردبررسی قرار خواهد گرفت و سپس در مجلس مورد تایید قرار می‌گیرد.
تعداد بازدید: 26
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal