استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
خبرنگاران مایه نشاط و امید و امین مردم و دولت هستند 1397/05/18
استاندار سمنان:
خبرنگاران مایه نشاط و امید و امین مردم و دولت هستند
به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل استانداری سمنان:
استاندار سمنان در نشست با خبرنگاران صدا و سیمای مرکز سمنان که همزمان با روز خبرنگار برگزار شد، خطاب به خبرنگاران صدا و سیمای مرکز سمنان گفت: شما مایه نشاط و امید جامعه هستید، امین مردم و دولت هستید و افراد کمی این اینچنین وضعیتی دارند و به راحتی به مسئولین دسترسی دارند و دغدغه های مردم را منتقل می‌کنند و هنوز هم معتقدم اخبار صدا و سیما نقش اول و کلیدی در جامعه دارد و انحصاری نیست.
وی افزود: خبرنگار متعهد کسی است که خبرها رو درست منعکس می‌کند اما الزاما انعکاس هر خبری هم به نفع جامعه نیست، بعضی اوقات در فرهنگ معارف دینی ما توصیه شده که هر حقیقتی را لازم نیست بگویید و مطرح کردن بعضی از حقایق ممکن است سبب بروز نگرانی هایی در بخشی از جامعه شود و لذا هنر خبرنگاران در این زمینه ها بسیار مهم است و من خبرنگاران را هنرمند می‌دانم.
استاندار سمنان افزود: خبرنگاری فقط به عنوان یک حرفه و صنف شناخته نمی‌شود، عشق و علاقه، خداباوری، مردم دوستی می‌خواهد و نوع دوستی، سرمایه و سرلوحه کار شماست و اگر شما می خواهید خبری منعکس کنید، هدف و غرضتان این است که مردم را از بی خبری بیرون بیاورید چرا که بی خبری برای مردم سم مهلکی است چون بی خبری بستر رشد شایعات بسیار مخرب است.
چاوشی گفت: خبر دار شدن در ذات آدم ها است در هر برخوردی بعد از سلام همه از هم می‌پرسند چه خبر؟ انگار که باید حتما خبری بشنوند و لذا چه خبر؟ حس جستجو و کنجکاوی انسان را به نمایش می گذارد و هنر خبرنگاران این است که خبرهایی به مردم بدهند که ایجاد امید و نشاط کند و به فضای مشارکت و همدلی و همراهی کمک کند.
وی اظهار داشت: بحمدلله مجموعه دوستان در صداسیما توفیقات خوبی دارند و من هم این فرصت را مغتنم می‌شمارم تا از تلاش‌های صورت پذیرفته صمیمانه تشکر کنم، و افزود: نگاه این مجموعه به واقع نگاه حکومت است، دید نظام است، دید اعتقادیست و نگاه سیاسی و جناحی به مسائل ندارند و این خیلی با ارزش است، بعضی جاها می‌بینیم که بعضی اغراض سیاسی بر منافع ملی می چربد ولی من یکی از افرادی هستم که معمولا برنامه های صداوسیما را تا جایی که فرصتم اقتضا کند، رصد می‌کنم و واقعا اعتقاد دارم که صدا و سیمای استان روند مناسب و اثربخشی را در پیش گرفته است و هم خبرهایش امید بخش است و هم جهت گیری‌هاش درست است و اینکه سوز و گداز و تعهد انقلابی در این مجموعه بحمدلله احساس می شود و همچنین همکاران همفکری و علقه ی خوبی نسبت به نظام و ارزش های متعالی آن دارند.
استاندار سمنان گفت: گرگی مثل ترامپ با ایجاد یک فضای روانی مسموم و با بکارگیری همه امکانات و ابزارهاش به مقابله با جمهوری اسلامی و مردم ایران در آمده است، خب الان پیشتازان این سنگر مبارزه با دشمن چه کسانی اند؟ جنگ روانی را چه کسانی می‌توانند خنثی کنند؟ غیر از خبرنگاران؟ غیر از صداسیما؟ غیر از شبکه ها و مطبوعات و سایت ها و تریبون دارن؟
چاوشی اذعان داشت: یاد 225 خبرنگار شهید را گرامی می داریم و این تعداد شهدا از این قشر نشان می دهد ک خبرنگاران ما عمدتا انسان های درد آشنا، دلسوز و فهیمی هستند و عمدتا انسان‌های پایبند به ارزش ها و معتقدند و افزود:
خوشحالیم که یک روز بعنوان روز خبرنگار نام گذاری شده تا حداقل جامعه توجه و تمرکز بیشتری روی این قشر زحمتکش و ژرف اندیش داشته باشد.
عالی ترین مقام اجرایی استان اظهار کرد: شما مایه نشاط و امید جامعه هستید، امین مردم و دولت هستید و افراد کمی این اینچنین وضعیتی دارند و به راحتی به مسئولین دسترسی دارند دغدغه های مردم را منتقل می‌کنند و حتی به تصویر می‌کشند و هنوز هم معتقدم اخبار صدا و سیما نقش اول و کلیدی در جامعه دارد و انحصاری نیست.
چاوشی ادامه داد: هنوز هم اعتقاد دارم که خبر در صدا سیما برخلاف آنچه که متعارف شده نقش اول را دارد، رسمیت هر خبری از صداوسیما با هیچ شبکه ای و با هیچ خبرگزاری قابل مقایسه نیست و مردم اگر دنبال مرجعی مطمئمن هستند، جدی ترین و دقیق ترین خبر از صدا و سیما انتشار می یابد، اگرچه فضاسازی های زیادی هم می‌شود علیه اینکه صداوسیمای جمهوری اسلامی را از موضوعیت بندازند، مثلا می‌گویند مخاطب ندارد، به هرحال طبیعی است با رشد فضاهای مجازی یک مقداری از توجهات به صدا و سیما کم می‌شود اما این کم شدن دلیل بر بی اعتبار شدن این سازمان مهم و اثرگذار نیست و اتفاقا رویکرد جدید صدا و سیما در عرصه پرداختن به فضاهای مجازی و انعکاس دغدغه هایی که در مجموعه ها وجود دارد رویکرد خوب و مناسبی است.
استاندار سمنان گفت: اسلام مکتب عقلانیت و علم و اگاهی است و پیغمبر ما در آن زمان فرموده که "اطلبوا العلم ولو فی الصین" و افزود: باید در اخبار و اطلاعاتی که به جامعه داده می شود نگاه علمی و منطقی وجود داشته باشد و مراقبت شود تا خرافه وارد افکار عمومی نشود.
وی اظهار داشت: اصلی ترین و مهم ترین نقطه اتکا نظام جمهوری اسلامی مردم هستند و بدون مردم نمی شود حکومت کرد و مقام معظم رهبری و رئیس جمهور هم بر جلب رضایت عمومی مردم تاکید دارند و بدانیم که نظام به همه مردم تعلق دارد و باید سعی کنیم تمام مردم را جذب کنیم و تزریق امید به جامعه را در شرایطی که دشمن جنگ روانی را با جنگ اقتصادی علیه استقلال هویت سیاسی ما آغاز کرده، انجام دهیم چرا که ملتی که مرعوب شود قبل از اینکه دشمن وارد شود خودش مرده است.
چاوشی اذعان کرد: در چهل سالگی انقلاب اسلامی دشمنان ما نقشه های پلیدی کشیده اند و باید در کنار هم سعی کنیم تا اقدامات مثبتی که انجام شده است بازگو گردد تا جشن چهل سالگی انقلاب با شکوه زیادی برگزار شود.
تعداد بازدید: 24
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal