استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
اگر می خواهیم فرهنگ در جامعه اصلاح شود باید معلمین را تکریم کنیم 1397/05/18
استاندار سمنان:
اگر می خواهیم فرهنگ در جامعه اصلاح شود باید معلمین را تکریم کنیم
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
سید شهاب الدین چاوشی استاندار سمنان در جلسه شورای آموزش و پرورش که در سالن غدیر استانداری برگزار شد گفت: سمنان از گذشته دارلمرحمه جمهوری اسلامی بوده و همواره باید بر تارک وطن بدرخشد و رتبه هایی که توسط دانش آموزان در زمینه های مختلف علمی و فرهنگی کسب شده جای تقدیر دارد و من از معلمین و اولیا این عزیزان تقدیر می نمایم.
چاوشی اظهار داشت: اگرچه هنوز تا محو کامل بیسوادی فاصله داریم و باید تلاش بیشتری انجام دهیم اما نهضتی که آقای قرائتی در کشور به راه انداخت امروز به بار نشسته است و استان سمنان از رتبه خوبی در مجمع استان برخوردار است و رفع بیسوادی از جمله مواردی است که چهره فرهیخته ایاز استان به لحاظ فرهنگی در کشور به نمایش گذاشته شده است.
استاندار سمنان افزود: اگر به دنبال اصلاح جامعه و بهبود شرایط هستیم اطلاع از دغدغه های دانش آموزان یکی از موارد دارای اهمیت است و پرسشی که از طرف استاندار مطرح شد فرصت خوبی را برای آگاهی در اختیارمان گذاشت.
عالیترین مقام اجرایی استان گفت: یکی از اولویت های جامعه بحث سلامت روحی، روانی و مهارت های زندگی است که ریشه در دوران دبستان دارد و اگر کشوری می خواهد در آینده اش اصلاحات اساسی را شاهد باشد بایدداز دبستان ها شروع کند.
چاوشی افزود: بچه های امروزی از هوش بالایی برخوردارند و مسائل اجتماعی را درک می کنند و از رشد سیاسی قابل قبولی هم برخوردارند و می توانند در آینده کشور را به خوبی اداره کنند.
استاندار سمنان گفت: یکی از دغدغه های ما در استان و کشور اینست که آموزش دانش آموزان منطبق با نیازهای مهارتی شغلی و زندگی شان باشد و همچنین باید فرصتی را فراهم بیاوریم تا دانش آموزان بیشتر بیاندیشند و از این طریق آموزش و پرورش ما تفوق یابد.
نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه امروز بخشی از تحصیلکرده ها فاقد مهارت هستند که باید در قالب برنامه هایی توانمند شوند افزود: باید از ایده ها و نظرات دانش آموزان برای افزایش نشاط اجتماعی بهره برد و برترین ایده ها در جلسه شورای اداری مطرح شود تا دانش آموزان به این باور برسند که دیده می شوند و مورد توجه قرار می گیرند و در مسائل مختلف از نظرات و مشارکت دانش آموزان توسط آموزش و پرورش بهره گرفت و این امر به دانشگاه ها نیز تسری یابد.
وی خاطر نشان ساخت: باید نظرات، عقاید و افکار مردم را شنید و در تصمیمات و برنامه ریزی ها مد نظر قرار داد و باید برای گفتگو، ادب و مدارا وقت بگذاریم و تلاش کنیم که نقش آموزش و پرورش در این زمینه مهم است.
چاوشی گفت: استفاده از نظرات و عقاید مردم التزام به حقوق شهروندی است و باید مقوله حقوق شهروندی در دستور کار قرار گیرد و الزامات آن تبیین گردد.
استاندار سمنان اذعان داشت: بخش اعظمی از مشکلات جامعه ناشی از عدم شناخت از حقوق شهروندی برای مردم است، نمایندگان، مدیران، معلمان و اقشار مختلف باید وظایف خود را درباره حقوق شهروندی بدانند.
وی افزود: رساله حقوق امام سجاد (ع) امروز بار دیگر باید در جامعه نشر داده شود و مواردی که 1400 سال پیش به آن پرداخته شده و امروز در بخش هایی از جامعه مغفول مانده است.

چاوشی با بیان اینکه منشور حقوق شهروندی به عنوان یکی از برنامه های مهم در دولت تدبیر و امید تدوین و ابلاغ شده است گفت: این طرح از پر محتوی ترین و در عین حال مظلوم ترین طرح هایی است که آنطور که باید و شاید به آن پرداخته نشد و باید با روش های مختلف علاوه بر نشر آن در بین دانش آموزان ببینیم کدام بخش آن از دید محصلان مغفول مانده است.
استاندار سمنان گفت: برای توسعه باید سراغ فرهنگ‌ برویم و اگر فرهنگ گفتگو مدار و بشر‌دوستی، احترام به حقوق انسان‌ها، رعایت حقوق حیوانات، حفاظت از محیط زیست در جامعه تبییین نشود به مشکل دچار خواهیم شد.
وی خاطر نشان ساخت: نظر سنجی ها از معلمان در دستور کار گیرد چون معلمان از اقشار فرهیخته جامعه ما هستند و تربیت فرزندان ما به دست آن ها انجام می شود پس لازم است تا بدانیم که چگونه می اندیشند و دغدغه هایشان را درک کنیم.
چاوشی افزود: پرداختن به معلمان فقط دغدغه های معیشتی آن‌ها نیست و اگر معلم با همان سختی ها و مشقت‌ها، در مراجعه به شما و ادارات احساس کند که تکریم می‌شود، بخشی از کاستی ها جبران می‌شود.
استاندار سمنان گفت: باید شرایطی در جامعه فراهم شود که معلم نیاز مادی و مالی نداشته باشد، و اگر می‌خواهیم فرهنگ در جامعه اصلاح شود باید معلمین را تکریم کنیم، باید تلاش کنیم فرهنگ احترام به معلم و شخصیت معلم جا بیفتد و باید از خود شروع کنیم.
تعداد بازدید: 27
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal