استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
باید تلاش شود که ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه، با آموزه های دینی همراه گردد 1397/05/18
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری:
باید تلاش شود که ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه، با آموزه های دینی همراه گردد
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
شصت و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان سمنان با حضور دکتر سعید ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان، سید محمد رضا موالی زاده دبیرشورای فرهنگ عمومی کشور و اعضای این شورا در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار گردید.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان در این جلسه با اشاره به نقش محوری وموثر شورای فرهنگ عمومی در بسیاری از فعالیت های جامعه یادآور شد: منشا تقویت فرهنگ عمومی استان بر محور تبیین آموزه های دینی است لذا دین اسلام آمده که انسان را در جهت ارتقای رشد و تعالی کمک کند و مانع رفتار های شیطانی گردد.
دکتر سعید ناجی با اشاره به نتایج و خروجی جلسات شورای فرهنگ عمومی که بازتاب و تجمیع آن در دیگر جلسات تبیین می شود یادآور شد: امروز همدلی‌ و انسجام خوبی در مسیر خدمتگزاری به مردم وجود دارد که انتظار می‌رود مردم نیز در برخی حوزه ها با تعامل و همراهی به این خدمتگزاری کمک کنند.
وی در ادامه سخنان خود، گریزی به موضوع سلامت و درمان مردم در جامعه زد و افزود: توجه به سلامت فردی که بتواند پیش نیاز هزینه های درمانی باشد در شرایط کنونی امری ضروری است چرا که دولت بخش قابل توجهی از هزینه درمان را تامین می کند که متاسفانه برخی آمارها حکایت از افزایش پنج برابری این هزینه ها در برخی حوزه های درمانی دارد که باید تلاش شود تا فرهنگ عمومی جامعه را در حوزه بهداشت و درمان به سمتی ببریم که مردم بیشتر از خود مراقبت کنند که قطعا این امر با آموزه های دینی هم همراه خواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان آموزش عمومی در حوزه های مختلف در جهت افزایش سطح آگاهی و حقوق مردم را امری لازم و ضروری خواند و یادآور شد: باروری فرهنگ عمومی و افزایش بینش فردی می تواند زمینه های مختلفی را در ارتقای فرهنگ عمومی در جامعه مهیا کند.
دکتر ناجی در پایان سخنان خود ضمن تاکید بر تقویت آموزه های دینی در جامعه خاطرنشان کرد: دین اسلام برای رشد و تعالی بشر آمده که در این شرایط سخت اقتصادی، همراهی و کمک مردم ریشه در موضوعاتی دارد که در نهایت به تقویت مسایل دینی بر می گردد که انتظار می رود با همکاری و همراهی بیشتر مسئولین و مردم بتوانیم در کنار آموزه های دینی، درد همدیگر را بیشتر احساس کنیم.
تعداد بازدید: 29
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal