استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
16 طرح بزرگ عمراني و فرهنگي در دولت سازندگي مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني در استان سمنان 1395/10/22
توسط استاندار سمنان تشريح شد:
16 طرح بزرگ عمراني و فرهنگي در دولت سازندگي مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني در استان سمنان
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان:
استاندار سمنان عصر امروز و در تشريح خدمات دولت سازندگي مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني در استان سمنان گفت: مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني در حالي سكان هدايت دولت سازندگي را بر عهده گرفت كه كشور بتازگي از جنگ تحميلي و خانمان سوز 8 ساله رهايي پيدا كرده و آماده ي سازندگي بود و در اين برحه ي حساس سياسي و اقتصادي كشور و با مديريت عالي ايشان نه تنها خرابي هاي جنگ هشت ساله ترميم گرديد ، بلكه امروزه نيز در هر پروژه ي مهم و يا اقدام موثري در كشور مي توانيم اراده ، تاييد و يا نظري از آن سردار بزرگ سازندگي مشاهده نمائيم .
وي در تشريح خدمات دولت سازندگي عنوان داشت: تعداد بسياري طرح و پروژه كوچك و بزرگ در استان سمنان در آن زمان به اجرا و بهره‌برداري رسيد كه در اين ميان مي توان به 16 طرح اساسي و استراتژيك در اين استان اشاره كرد .
دكتر خباز بهسازي و تعريض محور مواصلاتي سمنان - فيروزكوه را يكي از اين طرح ها عنوان كرد و گفت : بااعتباري كه در دولت سازندگي به اين پروژه مهم اختصاص يافت؛ استان سمنان در ابتدا به تهران و درنهايت به شمال كشور متصل گرديد و در حال حاضرنيز در تلاشيم تا اين جاده با همراهي دولتمردان تدبير و اميد از تك باند به دو باند ارتقا يافته و بدينوسيله ضمن ايجاد يك گذر گاه ايمن و مطمئن، نقشي اساسي در كاهش بار ترافيكي جاده هراز ايفا نمائيم .
ايشان ايجاد محور دامغان- اصفهان را از ديگر خدمات دولت سازندگي در اين استان برشمرد و ابراز داشت: اين محور راه را براي مسافراني كه از اصفهان به قصد زيارت مرقد ملكوتي امام رضا (ع) طي طريق مي نمايند كوتاه كرده و خوشحاليم به اطلاع مردم عزيز برسانيم كه در تكميل اين اقدام شايسته ي دولت سازندگي ، دولت يازدهم نيز نسبت به ارتقاء اين محور تلاش نموده و تا پايان سال 1396 شاهد اتصال محور بندر عباس به بندر اميرآباد از اين طريق خواهيم بود كه بي ترديد اين اقدام بزرگ دسترسي آب‌هاي گرم خليج‌فارس به درياي خزر را ميسر خواهد كرد .
استاندار سمنان در ادامه اظهار داشت: تا قبل از دولت سازندگي دانشگاهي در استان سمنان وجود نداشت ، اما با تلاش مسئولان پر تلاش دولت سازندگي، ضمن ارتقاء مدارس عالي شاهرود و سمنان، اين استان صاحب دو دانشگاه شد كه اكنون در ترازعلمي بسيار بالايي در سطح كشور قرار دارند و به بركت وجود اين دانشگاهها و ديگر مراكز آموزش عالي كه طي سالهاي بعد در اين استان ايجاد شد، اكنون اين استان داراي رتبه اول كشورازنظر تعداد دانشجو به نسبت جمعيت مي باشد ، به نحوي كه بازاي هر شش نفر ، يك دانشجو در استان حضور دارد و بيش از 50درصد آنان نيز در مقطع تحصيلات تكميلي مشغول تحصيل مي باشند .

استاندار سمنان احداث فرودگاه سمنان و شاهرود را نيز از ديگر دستاوردهاي دولت سازندگي در استان سمنان عنوان كرد و گفت: اگرچه فرودگاه سمنان به دليل نزديك بودن به تهران مورد استفاده قرار نگرفت اما در زمان مديريت اجرايي آيت‌الله هاشمي رفسنجاني افتتاح شد و در دولت تدبير و اميد نيز با تكميل باند پرواز براي مشهد و عتبات عاليات آماده مي گردد .
وي همچنين اذعان داشت : در ديگر فرودگاه استان سمنان كه در شهرستان شاهرود واقع گرديده ، پروازهاي متعددي در طي چهار روز هفته صورت مي‌گيرد و تلاش داريم تا از دولت يازدهم مجوز مرز هوايي را اخذ نموده تا بتوانيم پرواز خارجي و صادرات كالا را نيز در اين فرودگاه شاهد باشيم.
ايشان همچنين احداث شهرك‌هاي صنعتي استان به دست رئيس‌جمهور وقت دولت سازندگي را يادآور شد و تصريح كرد: امروز 18شهرك و منطقه صنعتي و سه منطقه اقتصادي، تجاري و صنعتي در استان فعال است .
استاندار سمنان در ادامه با ذكر اين نكته كه در راستاي خدمات رساني دولت به مردم ، هم اينك با اتصال تمامي مناطق شهري و روستايي شهرستان سمنان به شبكه گازي كشور اين شهرستان بعنوان شهرستان سبز كشور مطرح مي باشد گفت: در دولت سازندگي مرحوم هاشمي رفسنجاني ، گازرساني به شهرستان‌هاي اصلي استان در شرايطي به انجام رسيد كه در آن زمان ، استان سمنان از مقدار گاز كمتري به نسبت كشور بهره‌مند بود، و خوشبختانه در دولت دكتر روحاني نيز اين تلاش ها به نتيجه نشست و بزودي با تكميل پروژه گاز رساني به تمامي شهرستانها و روستاهاي استان شاهد تبديل استان سمنان به استان سبز كشورخواهيم بود .
خباز بابيان اينكه كلنگ زني طرح انتقال آب از چشمه روزيه به سمنان و با توجه به خشك‌سالي و كم‌آبي منطقه سمنان در زمان دولت سازندگي انجام شد، ابراز داشت: اين طرح باعث شد بخش عمده‌اي از مشكل بي‌آبي سمنان مرتفع گردد . وي با بيان اينكه در حال نيز در تلاشيم تا با اختصاص اعتبار به دو سد روزيه و فينسك ، معضلات كم آبي اين خطه را به حداقل برسانيم گفت : سدي در شمال شهرستان شاهرود براي آب شرب اين شهرستان طراحي و آبگيري شده است و براي انتقال آب از سد كالپوش ميامي نيز اعتبارتخصيص‌يافته است.
استاندار سمنان در ادامه تصريح كرد: بهره‌برداري طرح آبرساني از دشت چلين به سرخه در زمان دولت سازندگي و اجراي طرح جداسازي آب شيرين و آب مصرفي در اين شهرستان تا پايان دوره اول دولت تدبير واميد نيز در نوع خود افتخارآفرين است.
محمد رضا خباز بهسازي و مرمت روستاهاي استان سمنان در زمان دولت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني (ره) را از ديگر دست آوردهاي دوران سازندگي دانست و افزود: آن دولت همه تلاش خود را به كار برد تا روستاها از ركود خارج شود و 5/8 (هشت و نيم) درصد از اعتبار استاني را به بهسازي آن‌ها اختصاص داد تا روستائيان هم طعم رفاه و آسايش را بچشند.
ايشان بابيان اينكه عمليات آب‌رساني و انتقال برق، گاز و تلفن به روستاهاي استان سمنان از ديگر اقدامات نظام مقدس جمهوري اسلامي در آن دوران بوده است، گفت: در آذر ماه گذشته نيز مجتمع آب‌رساني شهداي گمنام شاهرود افتتاح و بيش از 23روستاي منطقه شرق استان از آب شرب سالم بهره‌مند شدند.

استاندار سمنان در ادامه تشريح خدمات دولت سازندگي در استان سمنان از افتتاح نيروگاه فتودلتا در منطقه ي سركوير طي آن دوران ياد كرد و افزود: اين نيروگاه زمينه موفقيت و روشنايي را در منطقه كامل و دغدغه‌هاي مردم را به حداقل رساند.
خباز كلنگ زني شركت سيمان شاهرود را نيز يكي ديگر از دستاوردهاي موفق دولت سازندگي برشمرد و افزود: دو كارخانه سيمان جديد نيز در حال طراحي است كه اميدواريم به‌زودي افتتاح شود.
نماينده عالي دولت تدبير و اميد در استان سمنان ، بهره‌برداري از شركت فرو سيليس ايران در سمنان كه يكي از شركت‌هاي بزرگ كشور محسوب مي‌شود را از ديگر طرح‌هاي دولت سازندگي در استان سمنان برشمرد و تصريح كرد: در دولت تدبير و اميد زمينه توسعه اين كارخانه فراهم‌شده است و اميدواريم با توسعه آن بتوانيم اشتغال‌زايي بيشتري را براي جوانان استان فراهم نمائيم .
استاندار سمنان با بيان دستاوردهاي فرهنگي دولت سازندگي مرحوم هاشمي رفسنجاني (ره) تأكيد كرد: حسن خلق، تدبير، اراده قوي و استقامت در برابر مشكلات و تبعيت از مقام معظم رهبري از خصوصيات بارز آيت‌الله هاشمي رفسنجاني و اقدامات فرهنگي دولت سازندگي و سردار بزرگ سازندگي كشور بود .
تعداد بازدید: 64
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal