معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری
جستجو
پژوهش بايد از سطح پيش دبستاني و دبستان آغاز شود و فرهنگسازي لازم در اين زمينه صورت پذيرد. 1395/09/18
استاندار سمنان در اختتاميه دومين جشنواره هفته پژوهش و فناوري استان:
پژوهش بايد از سطح پيش دبستاني و دبستان آغاز شود و فرهنگسازي لازم در اين زمينه صورت پذيرد.

استاندار محترم دكتر خباز در اين مراسم ضمن خيرمقدم به حاضرين و تشكر از تلاشها و كوشش هاي صورت گرفته از سوي دست اندركاران جشنواره، عنوان داشتند احترام به علم بالاترين نعمات است. ايشان افزودند: جايگاه استان در پژوهش را مي دانيم حضرت علي (ع) مي فرمايند: "خدا رحمت كند كسي را كه بداند كجا بوده، الان كجاست و به كجا مي خواهد برود". در گذشته پژوهش مورد توجه جدي نبوده است.عقب افتادگي امروزه صنعت در كشور به دليل عدم توجه به پژوهش است.به حول و قوه الهي و تحت رهبري داهيانه مقام معظم رهبري(مد ظله العالي)، دراين مسير قدم نهاده ايم ولي تا رسيدن به مقصد فاصله زيادي داريم. نامناسب بودن جايگاه امروز دليل عدم توجه به پژوهش در گذشته است كه بايد با كار و كوشش بيشتر جبران مافات بشود.بايد طبق آموزه اسلام ، از تجارب موفق جهاني در اين زمينه استفاده كنيم. و اين فاصله بايد با يك جهش و به ويژه با مشاركت جدي شركت هاي دانش بنيان رفع بشود.
ايشان ادامه دادند: تهيه نقشه راه براي فعالان عرصه پژوهش(دانش آموزان، دانشجويان و پژوهشگران) بسيار مهم است. توانمندي هاي زيادي در استان وجود دارد كه بايد به درستي مورد استفاده قرار بگيرد.نخست بايد باور كنيم كه مي توانيم و بپذيريم كه در وجود افراد توانايي ها و استعدادهايي هست كه بايد به منصه ظهور برسد تا بتواند گره هاي كور را باز نمايد.بايد صنعت و دانشگاه را با هم آشتي داد اين ديد و نگاه بايد در صنعت و دانشگاه ايجاد و تقويت بشود.
امر پژوهش بايد از پيش دبستاني و دبستان آغاز شود. فرهنگ سازي در اين زمينه لازم است. همچنين بايد از پتانسيل بزرگ 110 هزار دانشجوي استان نيز در اين زمينه به درستي بهره برداري نمود.
صنعت بايد خواسته هاي خود را مطرح كند و دانشگاه هم بايد براي رفع آن گام بردارد. دراين زمينه لازم است سرعت فعلي اقدامات افزايش يابد. دكتر خباز در خاتمه با اشاره به وعده الهي امداد خدا به تلاشگران، عنوان كردند: با اعتماد به اين وعده الهي تلاش و كوشش را افزون نماييم تا جبران مافات شده و استان و كشور به جايگاه شايسته خود برسند.
در خاتمه اين مراسم تمبر يادبود هفته پژوهش و فناوري رونمايي شده و از پژوهشگران و نخبگان برتر استان با اهدا تقديرنامه، قدرداني به عمل آمد.

تعداد بازدید: 26
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشانی معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی وتحول اداری استانداری : سمنان - بلوار بسیج - استانداری سمنان - معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی وتحول اداری استانداری.  تلفن: 2129181

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ريزي، نوسازي وتحول اداری استانداري می‌باشد.
Powered by DorsaPortal