استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
تامين محصولات غذايي سالم از اهداف پدافند زيستي است 1396/01/31
مدير كل پدافند غير عامل استانداري سمنان:
تامين محصولات غذايي سالم از اهداف پدافند زيستي است
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان:
در راستاي الزامات و اهداف پدافند غيرعامل و مقابله با تهديدات زيستي و بيوتروريسم، مدير كل پدافند غيرعامل استانداري سمنان باتفاق كارشناسان اداره كل از سايت هاي كشت ارقام بومي و ذخاير ژنتيكي گندم ايران در منطقه اراضي و مزارع گرمسار و ايوانكي بازديد نمودند.
مديركل پدافند غيرعامل باتفاق كارشناسان اداره كل پدافند غيرعامل ضمن بازديد از مزارع توليدي گندم از مجموعه كارگاههاي بوجاري، شستشو، توليد جوانه، آسياب و نانوايي از فرايند اين واحد توليدي بازديد نمودند.
در اين بازديد طاهري مدير توليد اين مجموعه، ضمن گزارشي از فعاليت هاي شركت تعاوني، مزاياي استفاده از توليدات خود كه شامل گندم و جو كه بصورت كاملا بومي از مرحله بذر تا مرحله نان مصرفي مردم مي باشد، مطالبي را بيان نموده و خواستار حمايت مسئولين به منظور توسعه و گسترش آن براي تامين مواد غذايي سالم در جامعه شد.
مديركل پدافند غيرعامل ضمن ارزشمند شمردن فعاليتهاي واحد توليدي، توليد گندم سالم و تبديل آن به آرد تكاملي از مولفه هاي اصلي پدافند غيرعامل براي جلوگيري از تهديدات زيستي و تامين مواد و محصولات سالم است، افزود اين واحد توليدي توانسته است در عمل با كشت ارقام بومي و عرضه محصولات خود بخصوص در عرصه نان مصرفي مردم كه خوراك اصلي مردم است، يك فعاليتي پدافند زيستي را انجام دهد و با اين روش زنجيره توليد را در روستا احياء و اشتغالزايي و كارافريني را در جامعه يكه در راستاي اقتصاد مقاومتي و پدافند غيرعامل مي باشد به منصه ظهور برساند.
همچنين مديركل پدافند غيرعامل در جلسه جمعبندي بازديد از بخش ايوانكي كه بخشدار ايوانكي هم حضور داشت، خواستار حمايت مسئولين محلي از توليدكنندگان بخصوص حمايت از شركت تعاوني گروه توليدي كشاورز نانوا و افزود همه بايد تلاش كنيم تا از توليد كنندگاني كه به سلامت غذايي مردم فعاليت و تلاش مي كنند حمايت و براي بسط اين الگوهاي عملي كه در راستاي اقتصاد مقاومتي در جامعه مي باشد، حمايت هاي اجتماعي را جلب كنيم. و در ادامه حسني بخشدار ايوانكي نيز در اين جلسه با اشاره به ظرفيتها و پتانسيل هاي موجود در ايوانكي بر حمايت هر چه بيشتر از بخش توليد خصوصا در عرصه تامين مواد غذايي سالم تاكيد كرد و افزود حضور و فعاليت توليد گران بويژه در بحث كشاورزي و روستايي يك فرصت مغتنم است كه بايد از اين فرصت براي رشد و توسعه بخش ايوانكي بهره گرفت.
لازم به ذكر است اين واحد توليدي در راستاي اقتصاد مقاومتي و توليد اشتغال 22 نفر بصورت مستقيم در اين شركت توليدي اشتغال ايجاد كرده و از اين بذر گندم 22 نوع محصول كاملا غني توليد و بر استانهاي سراسر كشور توزيع مي نمايد.
تعداد بازدید: 2
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal