استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
نعمت خورشيد وكوير براي استان سمنان پتانسيل بسيار خوبي است كه بايد از اين ظرفيت خدادادي كمال استفاده راببريم 1396/01/30
استاندار سمنان:
نعمت خورشيد وكوير براي استان سمنان پتانسيل بسيار خوبي است كه بايد از اين ظرفيت خدادادي كمال استفاده راببريم
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان:
استاندار سمنان در آئين افتتاحيه بيست و دومين كنفرانس ملي شبكه هاي توزيع نيروي برق در تالار اميركبير دانشگاه سمنان گفت: پس از برجام تاكنون براي توليد يك هزار و 200 مگاوات برق تفاهم نامه مبادله شده و بيش از يك هزار و 200 مگاوات ديگر نيز آماده امضاء و مبادله است.
وي با تاكيد بر اينكه تاكنون استقبال سرمايه گذاران خوب بوده است و سرمايه گذاراني در صف قراردارند گفت: دوشنبه گذشته يك سرمايه گذار آلماني نيز براي ايجاد نيروگاه بادي در دامغان اعلام آمادگي كرده است.
ايشان شرايط را براي سرمايه گذاري در استان سمنان مناسب و آماده دانست و گفت: اين استان علاوه بر داشتن زمينه توليد انرژي در به ساير صنايع مرتبط با صنعت برق از جمله ترانسفورموتور داراي يك واحد بزرگ است و اين امر توان استان سمنان را در اين صنعت نشان مي دهد.
دكتر خباز باتقدير از برگزاركنندگان كنفرانس شبكه هاي توزيع نيروي برق گفت: اين كنفرانس و مشاركت بسيار خوب دستگاه هاي مختلف وصاحب نظران اين عرصه برگزار شده و اميدواريم دستاوردهاي خوبي براي صنعت برق و استان سمنان در پي داشته باشد.
در ادامه معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي با بيان اينكه در سه و نيم سال اخير هفت هزار و 405 مگاوات نيروگاه وارد مدار شده است گفت: تا پايان سال 96 نيز چهار هزار مگاوات نيروگاه وارد شبكه برق كشور مي شود.
مهندس هوشنگ فلاحتيان روز چهارشنبه در بيست و دومين كنفرانس شبكه هاي توزيع نيروي برق كشور در دانشگاه سمنان افزود: با ايجاد ظرفيت نيروگاهي جديد ظرفيت نيروگاه هاي كشور از 68 هزارمگاوات در پايان سال 95 به 80 هزار مگاوات بالغ خواهد شد.
وي ارتقاي راندمان نيروگاه ها را از ديگر اقدامات وزارت نيرو در دولت تدبير و اميد دانست و گفت: در نظر است با تبديل نيروگاه هاي گازي به سيكل تركيبي اين راندمان از 36 درصد به 48 درصد افزايش يابد.
مهندس فلاحتيان گفت: امسال اولين نيروگاه كلاس (اف) نيز با راندمان 55 درصد تا پايان سال 96 وارد شبكه سراسري خواهيم كرد.
با بيان اينكه در سال گذشته 20 هزار ميليارد تومان در صنعت برق كشور سرمايه گذاري شده است افزود: از اين رقم سه هزار و 560 ميليارد تومان آن در شبكه توزيع بوده است كه نسبت به رقم دو هزاز و 500 مگاوات در سال 94 از رشد بالايي برخورداراست.
معاون وزير نيرو با بيان اينكه از اول ارديبهشت 95 تا اول ارديبهشت 96 چهارهزار ميليارد تومان نقدينگي وارد صنعت توزيع برق شده است خاطرنشان كرد: اين رقم با توجه به وجود مشكلات كلان در اقتصاد رشد بسيار بالايي است.
مهندس فلاحتيان با اشاره به تلاش صنعت توزيع برق در كاهش تلفات انرژي در شبكه گفت: در سه سال و نيم اخير حجم تلفات از بيش از 15 درصد به 7/10 كاهش يافته است كه موجب جلوگيري از هدرفت انرژي در شبكه شده است.
وي با اشاره به اينكه اين امر در اقتصاد مقاومتي نيز داراي اهميت است گفت: بر اساس سهميه تعيين شده براي وزارت نيرو براي ايجاد نيروگاه جديد سال گذشته دو هزار و 200 مگاوات نيروگاه وارد مدار شده است در حالي كه سهميه يك هزار و 800 مگاوات بوده و چهار هزار مگاوات بيش از سهميه در اين عرصه كار شده است.
معاون وزير نيرو مديريت مصرف برق را نيز در اقتصاد مقاومتي مهم خواند و گفت: براي تامين نيروي برق، نياز به 15 هزار ميليارد تومان سرمايه گذاري است و اگر در عرصه مديريت مصرف برق فعاليت شود و با مديريت 200 ساعت بار در مدار مي توان از حجم سرمايه گذاري جلوگيري كرد.
وي شمار مشتركين برق در كشور را 34 ميليون مشترك بيان كرد و گفت: سالانه يك ميليون مشترك به حجم مشتركان صنعت برق كشور افزوده مي شود.
وي با اشاره به طرح هوشمندسازي مشتركين پرمصرف گفت: هوشمند سازي 360 هزار كنتور در برنامه قرار دارد كه تاكنون 120 هزار كنتور هوشمند شده و بايد تلاش شود در مدت كمي بقيه مشتركان پرمصرف نيز مجهز به كنتور هوشمند شوند.
تعداد بازدید: 36
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal