استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
همكاري مطلوب بانك هاي عامل باعث كاهش نرخ بيكاري در سمنان شده است 1396/01/29
استاندار سمنان:
همكاري مطلوب بانك هاي عامل باعث كاهش نرخ بيكاري در سمنان شده است
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان:
محمدرضا خباز استاندار سمنان در جلسه شوراي هماهنگي بانك ها گفت: كاهش نرخ بيكاري در اين استان نتيجه همكاري مطلوب بانك هاي عامل است.
وي افزود:  ميانگين نرخ بيكاري در كشور حدود 11 تا 12 درصد است و اين رقم در استان سمنان از 8.6 به 8.1 درصد كاهش يافته و رتبه دوم در پايين بودن ميزان نرخ بيكاري در كشور را داراست.
دكترخباز با بيان اين كه بانك هاي عامل استان با تزريق نقدينگي به واحدهاي توليدي استان و ايجاد رونق توليد در كاهش نرخ بيكاري سهم بسزايي ايفا كردند، گفت : بايد تلاش هاي فراواني براي افزايش اشتغال زايي در استان شود تا از استان هاي همجوار نيز به اين استان براي كار مهاجرت صورت بگيرد.
استاندار سمنان با اشاره به فعاليت هاي صورت گرفته در شبكه بانكي استان در سال 95 در راستاي سياست هاي اقتصاد مقاومتي و پيش بيني سياست ها و اهداف آنان در سال 96، براي تحقق منويات رهبر معظم انقلاب و افزايش اشتغال، افزود : خوشبختانه انگيزه معنوي در بين مديران بانك ها در استان حاكم و هدف آنان نيز خدمت به مردم براي رفع دغدغه هاي موجود كشور كه از سوي رهبري اعلام شده، است.
دكترخباز گفت : نبايد نسبت به مشكلات و گرفتاري هاي مردم بي تفاوت و بي توجه باشيم و بايد از همه ظرفيت هابه منظور رفع دغدغه مردم استفاده كنيم.
استاندار سمنان در ادامه با اشاره به عملكرد بانك ها در پرداخت تسهيلات رونق توليد به واحد هاي صنعتي و كشاورزي استان سمنان در سال 95، گفت: شبكه بانكي همكاري خوبي در اين بخش داشته و بايد تلاش شود تا در سال 96، نيز همه منابع بانكي به بخش اشتغال اختصاص يابد و عملكرد نسبت به سال هاي گذشته متفاوت تر باشد.
وي ادامه داد : موسسات مالي و اعتباري و بانك هاي خصوصي و نيمه خصوصي استان نيز بايد در ايجاد اشتغال و پرداخت تسهيلات رونق توليد به واحد هاي توليدي به ساير مديران بانكي كمك كنند تا منويات رهبر معظم انقلاب اسلامي تحقق يابد.
وي، با تاكيد بر اجراي دقيق دستور العمل ها و آيين نامه هاي بانك مركزي از سوي بانك هاي عامل استان در بخش رونق توليد، اظهار كرد: بانك ها دقت كنند تا اعتبار سنجي واحدهايي كه قرار است تسهيلات به آنان پرداخت شود، انجام پذيرد تا شاهد مشكلات بعدي نباشيم.
استاندار سمنان با بيان اينكه، بانك ها و موسسات خصوصي و نيمه خصوصي استان نبايد خارج از دستور العمل بانك مركزي به سپرده ها سود پرداخت كنند، افزود: نرخ سود بانكي بايد با نرخ تورم متناسب و نزديك باشد و بانك ها بايد سود بانكي را كاهش دهند.
در ادامه دبير كميسيون هماهنگي بانك هاي استان سمنان در اين نشست، از پرداخت 29 هزار و 927 ميليارد ريال تسهيلات به بخش هاي مختلف در سال 95، خبر داد و گفت: تسهيلات پرداختي از سوي بانك هاي استان در سال گذشته نسبت به سال 94، حدود 14 درصد رشد داشته است.
حسن مونسان با اشاره به برنامه ها، سياست ها و اهداف شبكه بانكي در راستاي سياست هاي اقتصاد مقاومتي در سال جاري، گفت: تامين مبلغ 570 ميليارد ريال از تعهدات باقي مانده شبكه بانكي استان بابت رونق واحدهاي توليدي مربوط به سال 95، راه اندازي و فعال سازي حدود 20 درصد از واحدهاي توليدي غيرفعال، تامين نقدينگي منابع مالي 20 درصد از واحدهاي توليدي نيمه فعال، تامين منابع مالي 30 پروژه معدني اولويت دار استان و همچنين پروژه هاي صنعتي و كشاورزي، كمك به واحدهاي توليدي صادراتي، برنامه ريزي براي كاهش مطالبات معوق و آزادسازي منابع بلوكه شده و تامين منابع براي خريد كالاي ايراني از جمله اين برنامه ها است.
مونسان هم چنين گفت موسساتي كه در سايت بانك مركزي نباشند و ثبت نشده باشند غير مجاز هستند .
در حال حاضر 21 بانك عضو كميسيون هماهنگي بانك هاي استان سمنان هستند.
 شايان ذكر است در سال 95، بيش از سه هزار و 971 ميليارد ريال تسهيلات رونق توليد از سوي بانك هاي عامل به 737 واحد صنعتي كشاورزي استان پرداخت شده است.
تعداد بازدید: 16
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal