استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
برگزاري نخستين جلسه ي كارگروه فرهنگي و اجتماعي ستاد اقتصاد مقاومتي استان سمنان 1396/01/28
با حضور معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار انجام شد:
برگزاري نخستين جلسه ي كارگروه فرهنگي و اجتماعي ستاد اقتصاد مقاومتي استان سمنان

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان:
نخستين جلسه ي كارگروه فرهنگي و اجتماعي  ستاد اقتصاد مقاومتي  استان سمنان با حضور اعضا ، صبح امروز در محل سالن مديريت بحران استاندار ي سمنان برگزار شد .

نانگير، دبير كارگروه فرهنگي و اجتماعي ستاد اقتصاد مقاومتي استان سمنان با اعلام اين خبر افزود : نخستين جلسه ي اين كارگروه در سال 1396 با هدف تبيين و بررسي طرح ها و پروژه هاي ارسالي از سوي ادارات كل اجرايي استان سمنان تشكيل گرديده و مقرر شد تا طرح هاي بررسي شده بمنظور تاييد و تصويب نهايي به ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان ارسال گردد .

ايشان افزود : در سال 1395 مجموعا 6 جلسه ي كارگروه تشكيل شد و طي آن 79 پروژه از سوي دستگاه هاي اجرايي پيشنهاد  و در نهايت 15 طرح و پروژه به تصويب نهايي رسيده و اجرايي گرديد .

دكتر قنبري ، معاون سياسي ، امنيتي و اجتماعي استاندار و  رئيس كارگروه فرهنگي و اجتماعي ستاد اقتصاد مقاومتي استان سمنان نيزدر اين جلسه با يادآوري تلاش دشمنان در ايجاد ياس و نااميدي در ميان اقشار مختلف جامعه ي اسلامي گفت : دشمنان پس ازنا اميدي در جنگ نظامي به جنگ اقتصادي و وضع تحريم هاي  ظالمانه روي آورده اند كه مي بايست، هم مردم و هم مسئولان نسبت به اين مهم آگاه و هوشيار باشند .

رئيس كارگروه فرهنگي و اجتماعي ستاد اقتصاد مقاومتي استان سمنان در ادامه گفت : شرايط ما در بحث بيكاري بحمدلله از ميانگين كشوري پايين تر مي باشد اما بايد تلاش نماييم تا حتي يك بيكار هم در استان سمنان نباشد .

ايشان افزود: قرار بر اين است تا در پايان برنامه ششم توسعه ي كشور نرخ بيكاري از 6/12 دهم درصد كنوني به 12 برسد و در سال 1400 نيز اين عدد به 8/6 درصد كاهش يابد ، اما خوشبختانه شاهديم كه نرخ بيكاري استان سمنان در حال حاضر 1/8 درصد بوده و انشالله در سال 1400 به عدد 5 يا 6 خواهد رسيد .

دكتر قنبري در ادامه ي سخنان خود با تاكيد بر لزوم فرهنگ سازي درجهت اجرايي شدن بيش از پيش اقتصاد مقاومتي ، مجددا تاكيد كرد :تمامي دستگاههاي دولتي موطف اند تا امكانات و نيازهاي خود را در صورت توليد داخل ،  از كالاهاي ايراني و در درجه ي اول از توليدات استاني تامين نمايند .

در پايان اين جلسه ضمن بررسي طرح هاي پيشنهادي ادارات كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان ، بهزيستي ، كميته امداد امام خميني (ره ) و فرهنگ و ارشاد اسلامي استان مقرر شد تا در نخستين هفته ي ارديبهشت ماه ، دومين جلسه ي اين كارگروه تشكيل گردد .    

تعداد بازدید: 33
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal