استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
جلوگيري از خسارت هاي احتمالي در نوروز بدون مشاركت مردم امكان پذير نيست 1395/12/26
مديركل دفتر مديريت بحران استانداري سمنان:
جلوگيري از خسارت هاي احتمالي در نوروز بدون مشاركت مردم امكان پذير نيست
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان:
مدير كل دفتر مديريت بحران استانداري با تاكيد بر لزوم همراهي و همكاري مردم در صورت بروز حوادث طبيعي و سوانح، افزود: هموطناني كه در نوروز 96 قصد سفر به نقاط مختلف كشور را دارند براي جلوگيري از حوادث ناگوار بايد نكات ايمني را رعايت كنند.
وي ادامه داد: مديريت بحران استانداري و عوامل امداد و نجات ،اورژانس، راهداري و پليس راه در استان سمنان در صورت وقوع هر نوع حادثه آماده خدمات رساني به شهروندان هستند و بهترين همراهي و همكاري مردم رعايت قوانين و مقررات براي جلوگيري از حوادث احتمالي در تعطيلات نروز 96 است.
رئيسيان، با بيان اينكه ميزان قابل توجهي از مرگ و مير در ايام نوروزي ناشي از تصادف جاده اي است، گفت: به دليل نبود چشم اندازهاي دلنواز در جاده هاي بياباني استان سمنان رانندگان دچار خستگي و خواب آلودگي مي‌شوند كه ناتواني رانندگان در كنترل وسيله نقليه را به همراه دارد ،در تعطيلات نوروزي نيز با افزايش مسافرت ها، تصادف وسايل نقليه در محورهاي استان افزايش چشمگيري مي يابد كه كاهش اين سوانح نيازمند همراهي مردم است.
ايشان خاطر نشان كرد: تابلوهاي هشدار دهنده در نقاط حادثه خيز محورهاي مواصلاتي و كانون‌هاي وقوع خطرهاي احتمالي مانند استخرهاي ذخيره آب، استخر بوستان‌ها، سد و بندهاي خاكي عرصه هاي منابع طبيعي جنمايي و نصب شده است و بايد مسافران نوروزي به اين علايم هشداري توجه ويژه اي داشته باشند.
وي اضافه كرد: تمام پل‌ها ،رودخانه ها ، كانال‌هاي جمع آوري آب و رودخانه هاي فصلي استان سمنان در چند روز گذشته بازديد شد و تاكنون گزارشي از حادثه‌خيز بودن اين مناطق ارايه نشده است.
رئيسيان افزود: مسافران نوروزي قبل از تردد در محورهاي استان سمنان از شرايط جوي و ترافيكي اطلاع يابند و از ايمني خودرو خود اطمينان حاصل كنند.
وي تصريح كرد: مسافران در زمان تردد به نقاط مختلف استان سمنان به ويژه مناطق كوهستاني، زنجير چرخ، مواد غذايي فاسدنشدني و لباس گرم به همراه داشته باشند و از سالم بودن وسيله نقليه خود مطمئن شوند تا با رعايت اين نكات ايمني نوروزي شاد را در كنار خانواده هاي خود سپري خواهند كرد.
مديركل دفتر مديريت بحران استانداري سمنان خاطرنشان كرد: اين دفتر در ايام نوروز در 24 ساعت شبانه روز براي جلوگيري از حوادث احتمالي، اطلاع رساني دقيق از وضعيت راه ها و شرايط جوي انجام مي دهد و اصحاب رسانه و خبرگزاري ها نيز همگام با ساير دستگاه هاي اجرايي مي توانند با اطلاع رساني به موقع، هشدارهاي لازم و ارايه پيش‌آگاهي‌هاي مورد نياز در مواقع ضروري در كاهش خسارت هاي احتمالي مسوولان اجرايي را براي رفاه حال هموطنان در سفرهاي نوروزي همراهي كنند.
سالانه بيش از 20 ميليون نفر از جاده هاي استان سمنان تردد مي كنند ، بر اساس اعلام ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، در نوروز 95 بيش از 256 هزار نفر گردشگر در اين استان اقامت داشتند.
28 پايگاه اورژانس و 26 پايگاه امداد و نجات هلال احمر به صورت شبانه روزي از 25 اسفند 95 تا 15 فرودين 96 در استان سمنان آماده خدمات رساني به مسافران نوروزي است.
تعداد بازدید: 541
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal