استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
گام اول توسعه داشتن آمايش سرزمين است 1395/12/26
استاندار سمنان:
گام اول توسعه داشتن آمايش سرزمين است
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان:
دكترخباز افزود: طرح جامع آمايش سرزمين بايد جامع، كامل و بدون نقص باشد و از نظريات و منويات كامل براي اجراي اين طرح استفاده شود.
استاندار سمنان در خصوص طرح بانك اطلاعاتي گفت: بايد آمار بانك اطلاعاتي دقيق، كامل و شفاف باشد زيرا اگر آماري نادرست ارائه گردد بي شك با مشكلات عمده اي مواجعه خواهيم بود.
وي افزود: مسئولان نظام ماموران عدالت هستند و بايد عدالت را رعايت كنند و امانت دار خوبي باشند زيرا اموال دولت امانت و بيت المال است و بايد به صورت عادلانه تقسيم شود.
در ادامه طاهري رئيس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان گفت: توسعه و پيشرفت هر استان طرح آمايش آن است كه طرح مستند آمايش استان به اتمام رسيده است كه تمام كليات آمايش اين طرح طي چند جلد كتاب به چاپ رسيده است.
وي در خصوص طرح تفضيلي شهر ايوانكي، گفت: شهر ايوانكي در فاصله 162 كيلومتري غرب شهر سمنان قرار گرفته است كه بر اساس آخرين سرشماري مركز آمار ايران در سال 1390 اين شهر داراي جمعيتي معادل 11995 نفر بوده است و مساحت شهر در سال پايه نيز برابر با 329/8 هكتار بوده است و تراكم جمعيتي شهر هم برابر است با 36/4 نفر در هكتار و سرانه مسكوني اين شهر هم 57/5 متر مربع و سرانه خدمات با شبكه معابر برابر 117/33 متر مربع است و مساحت حريم شهر هم برابر با 5956 هكتار بوده است.
ايشان اذعان داشت: در طرح پيشنهادي اين شهر جمعيت فعلي 142 هزار نفرو مساحت آن نيز 352 هكتار و تراكم جمعيت 40 نفر درهكتار و سرانه مسكوني نيز 67/5 متر مربع و سرانه خدمات 180 متر مربع و مساحت حريم شهر 3376 هكتار مي باشد.
طاهري گفت: نقطه اتصال سمنان و تهران شهر ايوانكي است و اين شهر بيشترين توسعه صنعتي را در استان دارا است و به دليل نزديك بودن به بازار مصرف (تهران) از ظرفيت ها و شاخص هايپا برخوردار است و بايد سرانه جمعيت در آن اضافه شود.
رئيس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان همچنين بيان داشت: در شوراي برنامه ريزي استان طرح تفصيلي شهر دامغان به تصويب رسيده است و طرح تفصيلي شهر شاهرود و شهميرزاد در حال تهيه است و مجموعه هاي شهرهاي استان در اجراي طرح ملي تفصيلي خواهد بود و مورد بررسي و تصويب قرار خواهد گرفت.
تعداد بازدید: 538
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal