استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
خودروسازي فردا در سمنان از بهترين فرصت‌هاي اشتغالزايي است 1395/12/23
استاندار سمنان:
خودروسازي فردا در سمنان از بهترين فرصت‌هاي اشتغالزايي است
به گزارش روابط عمومي وامور بين الملل استانداري سمنان:
استاندار سمنان در حاشيه بازديد از شركت خودروسازي فردا در شهرك صنعتي سمنان در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: اين واحد توليدي در سمنان است با توليد انبوه در چند سال آينده براي بيش از 2 هزار نفر اشتغالزايي خواهد كرد.
شركت خودرو سازي فردا به عنوان اولين توليد كننده خودروي سواري در استان سمنان با سرمايه گذاري بالغ بر يك هزار و 125 ميليارد ريال در زيربنايي به مساحت 28 هزار و 600 متر مربع در شهرك صنعتي سمنان واقع شده كه ظرفيت توليد سالانه تا 100 هزار دستگاه خودرو سواري كلاس (بي) را دارد، در حال حاضر اين واحد براي حدود 150 نفر اشتغالزايي كرده است و قادر به توليد روزانه 12 دستگاه خودرو سواري سمند است كه در آينده به تعداد 30 دستگاه در روز افزايش خواهد يافت.
وي با اشاره به اينكه مدير و اعضاي هيات مديره شركت خودروسازي فردا مطالباتي به حق براي افزايش اشتغال و رونق كسب وكار دارند، افزود: استانداري سمنان از اين واحد صنعتي براي رفع اين مشكلات حمايت كامل انجام مي دهد.
وي افزود: تجربه بيش از 40 ساله توليد خودرو در كشور در شركت خودروسازي فردا در سمنان به صورت كاربردي عملياتي شده است و با رفع مشكلات اين واحد صنعتي، مي توان استان سمنان را به قطب توليد خودروي ايراني در كشور تبديل كرد.
استاندار سمنان با بيان اينكه در گذشته مذاكرات خوبي با چند شركت خودروسازي مطرح جهان براي سرمايه گذاري در شركت خودروسازي فردا انجام شده است و سرمايه‌گذار اين واحد تصميم گرفت تا عملياتي شدن توليد خودروي خارجي، به توليد خودروي داخلي بپردازد تا سرمايه‌گذار خارجي با توانمندي داخلي در توليد خودرو نيز آشنا شود، ادامه داد: در واحد خودروسازي فردا در سمنان در مرحله توليد خودروي خارجي، براي مصرف داخل و بيشتر براي صادرات خودرو توليد شود.
دكتر خباز با تاكيد بر اينكه استانداري سمنان تمام تلاش خود را براي جذب سرمايهگذار به منظور افزايش اشتغال پايدار در استان انجام مي دهد، گفت: واحد هاي صنعتي قابل توجهي در سه سال گذشته در استان سمنان به چرخه توليد برگشتند كه يكي ازاين واحدها خودروسازي فردا در سمنان است.
ايشان با اشاره به اينكه دستگاه هاي اجرايي و بانك هاي عامل اين استان در ارايه تسهيلات رونق توليد به منظور افزايش اشتغال و كاهش ركود اقتصادي كم كاري نكردند، گفت: استان سمنان با پرداخت بيش از 397 ميليارد تومان تسهيلات رونق توليد، در اين شاخص در رده چهارم كشور قرار دارد.
وي ادامه داد: چند بانك خصوصي در استان سمنان با برنامه ريزي هاي كه از قبل براي پرداخت تسهيلات رونق توليد انجام شده بود همكاري لازم براي ارايه اين تسهيلات انجام ندادند يعني به نظر مي رسد درك درستي از شرايط جنگ اقتصادي نداشتند، اما در مجموع عملكرد دستگاه هاي اجرايي و بانك هاي استان سمنان براي كاهش نرخ بيكاري در استان با ارايه تسهيلات رونق توليد بسيار ارزشمند بود.
خباز با بيان اينكه شوراي هماهنگي بانك هاي استان سمنان در سال 95 با توجه به ارايه تسهيلات رونق توليد نمره قبولي گرفت، گفت: كاهش نرخ بيكار در جامعه تنها وظيفه دولت نيست، همه مسوولان نظام بايد براي افزايش اشتغال در كشور تلاش كنند.
استاندار سمنان اضافه كرد: بيش از 50 نشست كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد در اين استان برگزار شد و در ميان مدت با افزايش رونق كسب و كار واحدهايي كه تسهيلات رونق توليد دريافت كرده اند، آمار ميزان اشتغالزايي امسال در استان اطلاع رساني مي شود.
استاندار سمنان در جريان بازديد از واحدهاي مختلف خودروسازي فردا در سمنان، يك دستگاه سمند توليدي اين واحد را آزمايش كرد.
استان سمنان حدود هزار و 815 واحد داراي پروانه بهره برداري در بخش صنعت دارد كه بيشتر واحدهاي توليدي كوچك و متوسط هستند.
تعداد بازدید: 40
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal