استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
رعايت حقوق شهروندي باعث شكوفايي استعدادها مي‌شود 1395/12/22
استاندار سمنان:
رعايت حقوق شهروندي باعث شكوفايي استعدادها مي‌شود
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان:
استاندار سمنان در همايش شهرياران در بهاران در فرهنگسراي كومش شهر سمنان با حضور الهام امين زاده دستيار ويژه رئيس جمهوري در حقوق شهروندي، افزود: همه جوانب زندگي راحت شهروندان ايراني با هر مسلك و مرامي در منشور حقوق شهروندي پيش بيني شده است.
وي افزود: برخي مي گويند كه حقوق شهروندي يك كار سياسي است و در پاسخ به اين افراد بايد گفت منشور حقوق شهروندي 22 فصل دارد كه تنها سه فصل آن سياسي است و بقيه به بُعدهاي فرهنگي، اجتماعي و ايجاد آرامش دروني براي مردم مرتبط است.
وي با بيان اين كه منشور حقوق شهروندي بايد به گفتمان تبديل شود، افزود: همان‌طور كه فرهنگ عاشورا به گفتمان تبديل شده است، منشور حقوق شهروندي نيز بايد براي مردم به يك فرهنگ و گفتمان تبديل شود.
استاندار سمنان با بيان اينكه مردم بايد در ابتدا بدانند حقوق آن ها چيست و آن را مطالبه كنند و مسوولان بايد براي آگاهي بخشي اين موضوع مهم بايد بسيار تلاش كنند، ادامه داد: حقوق شهروندي حقوقي است كه خداوند براي ما آفريده است و بايد با مردمي كردن در تمام جامعه اين موضوع مهم اجرا شود و اجرايي كردن اين حقوق خواسته ائمه اطهار(ع)، شهدا، امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري است.
خباز با اشاره به انتخاب شدن سمنان به عنوان استان نمونه آزمايشي اجراي حقوق شهروندي در كشور، گفت: اين انتخاب به علت شايسته بودن استان سمنان در اين زمينه است و دليل ديگري ندارد.
استاندار سمنان تاكيد كرد: سمنان بهترين استان براي اجراي حقوق شهروندي در كشور است و اجراي اين منشور تاثيرات بسيار مثبتي در استان و سپس در كشور خواهد گذاشت.
امروز تفاهم نامه برنامه هاي منشور حقوق شهروندي در استان سمنان به امضاي الهام امين زاده دستيار ويژه رئيس‌جمهوري در امور حقوق شهروندي و محمدرضا خباز استاندار سمنان رسيد كه در 11 بند اطلاع رساني و تحقق بهتر اهداف منشور حقوق شهروندي در اين استان را دنبال مي‌كند.
با سفر الهام امين زاده، سمنان به عنوان استان نمونه آزمايشي اجراي حقوق شهروندي و اجراي سامانه رسيدگي و نظارت بر حقوق شهروندي در كشور تعيين شد.
در اين همايش محمدرضا خباز استاندار، احمد همتي نماينده سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي ،معاونان استانداري، فرماندار و جمعي از مسوولان استان و شهرستان سمنان حضور داشتند و از تعدادي از شهروندان و مسوولان فعال و برتر استان در اقشار مختلف تقدير شد.
تعداد بازدید: 23
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal