استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
اجراي منشور حقوق شهروندي از برنامه‌هاي راهبردي دولت يازدهم است 1395/12/22
دستيار ويژه رئيس‌جمهوري در امور حقوق شهروندي:
اجراي منشور حقوق شهروندي از برنامه‌هاي راهبردي دولت يازدهم است
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان:
دستيار ويژه رئيس‌جمهوري در امور حقوق شهروندي در همايش شهرياران در بهاران در فرهنگسراي كومش شهر سمنان افزود: در منشور حقوق شهروندي دولت مكلف است حقوق و آزادي هاي مردم و شهروندان را تا آنجا كه امكانات كشور اجازه مي دهد محترم بشمارد و احترام به حقوق شهرمندي برنامه دولت يازدهم است .
وي ادامه داد: منشور حقوق شهروندي براي اجراي اصول قانون اساسي مطرح شده است و مردم با استفاده از منشور حقوق شهروندي مي توانند حقوق خود را مطالبه كنند و تكاليف خود را در مقابل حكومت و در مقابل ساير شهروندان انجام دهند.
امين زاده يادآور شد: برخي مي گويند در اين منشور آزادي هايي مطرح شده است كه در قانون اساسي آمده، بايد در پاسخ به آن ها گفت اين منشور براي اجراي اصول فانون اساسي است و يك ارزش حاكميتي، اخلاقي ، سياسي و اجتماعي دارد.
وي با تاكيد بر اينكه كمتر دولتي مانند دولت يازد با منشور حقوق شهروندي براي خود مسووليت و تكليف ايجاد مي‌كند، خاطرنشان كرد: با استفاده از برنامه مداوم و فراگيرِ حقوق شهروندي به اهدافي مانند شكوفايي اجتماعي، همبستگي اجتماعي، انسجام و مشاركت اجتماعي مي توان دست يافت.
امين زاده با اشاره به اينكه دولت تدبير و اميد اجراي حقوق شهروندي را از خود آغاز كرده است زيرا قوه مجريه بيشترين ارتباط را با مردم دارد، حقوق شهرندي را دانستني، خواستني و گرفتني دانست، ادامه داد: اين حقوق با معرفت شروع مي شود و در عمل پايان مي يابد.
وي گفت: شهروندان فعال حقوق شهروندي تك محور و فردمحور نيستند، ديگر محور هستند يعني به جامعه، ملت و جهان نگاه مي كنند زيرا فردگرايي آسيب زا است.
وي ادامه داد: در نقايسه با گذشته، حكمراني از شخصيت محوري به كيفيت حكمراني تغيير پيدا كرده است و هم اكنون بايد به دنبال آن باشيم تا چگونگي و شيوه حكمراني را در نظر بگيريم كه براي مردم مطلوب باشد.
دستيار ويژه رئيس‌جمهوري در امور حقوق شهروندي با بيان اين كه در اصل به دنبال رضايت بنيادي براي جامعه هستيم ، گفت: رضايت بنيادي اين نيست كه هوس ها و اميال زودگذر مردم محقق شود.
امين زاده تصريح كرد: اگر مردم در حكومت در ارايه شايستگي هايشان آزاد باشند، از حقوق و از آزادي هاي آن ها صيانت شود، توسعه در آن كشور تحقق پيدا كند و به مولفه هاي ديني و فرهنگي آن ملت توجه مي شود، در اين صورت رضايت محوري در جهت منافع بينادي مردم به وجود مي آيد.
امروز تفاهم نامه برنامه هاي منشور حقوق شهروندي در استان سمنان به امضاي دستيار ويژه رئيس‌جمهوري در امور حقوق شهروندي و محمدرضا خباز استاندار سمنان رسيد كه در 11 بند اطلاع رساني و تحقق بهتر اهداف منشور حقوق شهروندي در اين استان را دنبال مي‌كند.
با سفر الهام امين زاده، سمنان به عنوان استان نمونه آزمايشي اجراي حقوق شهروندي و اجراي سامانه رسيدگي و نظارت بر حقوق شهروندي در كشور تعيين شد.
در اين همايش محمدرضا خباز استاندار، احمد همتي نماينده سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي ،معاونان استانداري، فرماندار و جمعي از مسئولان استان و شهرستان سمنان حضور داشتند و از تعدادي از شهروندان و مسئولان فعال و برتر استان در اقشار مختلف تقدير شد.
دستيار ويژه رئيس‌جمهوري در امور حقوق شهروندي در سفر يكروزه به سمنان، امروز ديدار با آيت الله سيدمحمد شاهچراغي امام جمعه سمنان، بازديد از محله سرداران شهيد، ديدار با مردم منطقه حافظ و بازديد از اماكن ديدني و تاريخي شهر سمنان را در برنامه دارد.
تعداد بازدید: 21
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal