استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
استان سمنان 787 شعبه اخذ راي در انتخابات ارديبهشت 96 دارد 1395/12/21
دبير ستاد انتخابات استان سمنان
استان سمنان 787 شعبه اخذ راي در انتخابات ارديبهشت 96 دارد
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان:
دبير ستاد انتخابات استان سمنان در نشست ستاد انتخابات استان سمنان در سالن كوثر استانداري سمنان گفت: 787 شعبه اخذ راي در انتخابات ارديبهشت 96 شامل 647 شعبه ثابت و 140 شعبه سيار خواهد بود.
وي با اشاره به اينكه به خاطر وجود زيرساخت هاي لازم در استان، پوشش مخابراتي در شعبه هاي اخذ راي 99.5 درصد است، خاطرنشان كرد: در حال حاضر، مبناي انتخابات بر اساس سرشماري سال 1390 است و بايد به آمارها و اطلاعات دوره گذشته توجه داشت.
متقي، با بيان اين كه در انتخابات سال آينده در 10 هزار شعبه انتخابات به صورت الكترونيكي برگزار مي‌شود، يادآورشد: در چند شهر استان سمنان هم انتخابات به صورت الكترونيكي برگزارمي شود و برگزاري نشست هاي تخصصي و اطمينان از زيرساخت‌ها براي برگزاري الكترونيكي انتخابات امري ضروري است.
وي افزود: اطمينان از قطع نشدن برق در انتخابات و ايجاد هرگونه اختلال و موقعيت بحراني، از پيش بيني هاي لازم براي برگزاري انتخاباتي سالم و قانوني است كه به همكار يهاي بين بخشي نياز دارد.
وي با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري درباره اهميت مشاركت حداكثري مردم، سلامت، امنيت و قانون اشاره كرد و گفت: سياست هاي انتخابات در 24 مهر سال 95 به دستگاه هاي مرتبط در 17 بند و بر محور فرهنگ انتخاباتي، اخلاق، نظارت، قانون، عدالت و مشاركت ابلاغ شده است.
دبير ستاد انتخابات استان سمنان گفت: با مشاركت آموزش و پرورش، اتاق اصناف، اتاق بازرگاني، دفتر بانوان و خانواده و با هم افزايي دستگاه هاي اجرايي مرتبط، 15 همايش براي حضور حداكثري مردم در انتخابات تا قبل از انتخابات برنامه‌ريزي شده است.
فرماندار سمنان نيز دراين نشست با اشاره به لزوم آموزش كاربران و مسوولان مرحله ثبت نام در انتخابات و درنظر گرفتن حق‌الزحمه نيروهاي ذخيره شعبه هاي اخذ راي براي انتخابات، بيان داشت: تا كنون چهار نشست تخصصي درباره برگزاري انتخابات برگزار شده كه گروه ثبت نام و فهرست كشيك افراد در ايام نوروز مشخص شده است.
سيد عباس دانايي با بيان اينكه تا كنون نتيجه سرشماري عمومي نفوس و مسكن 95 اعلام نشده است، گفت: تا كنون 110 اطلاعيه در قالب خبر در سامانه اطلاع رساني ستاد انتخابات استان سمنان تهيه شده است.
تعداد بازدید: 31
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal