استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
استان سمنان به ازاي هر 21 نفر يك واحد صنفي داير كرده است 1395/12/19
معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان:
استان سمنان به ازاي هر 21 نفر يك واحد صنفي داير كرده است
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان:
معاون سياسي امنيتي و ا جتماعي استانداري در اتاق فكر توسعه اشتغال در استانداري سمنان، ضمن بيان اينكه امروز فرصت هاي شغلي خوبي در استان وجود دارد كه آنها را مي توان با برنامه ريزي و جذب سرمايه گذار از بالقوه به بالفعل بدل ساخت، ابراز داشت: سمنان داراي ظرفيت هاي خوب نيروي مستعد كار و تحصيل كرده است كه بايد در برنامه ريزي مورد لحاظ قرار گيرند.
وي افزود: نرم جمعيت دانشجويي استان سمنان به نسبت كشور 300درصد بيشتر محاسبه شده است لذا اين نشان مي دهد كه از هر شش نفر در استان يكي دانشجو است پس بايد به سمت استفاده بهينه از اين ظرفيت گام برداريم.
ايشان با بيان اينكه ايجاد فرصت هاي شغلي جديد نياز به افكار و روشي نو و جديد دارد، گفت: همانطور كه شب گذشته رئيس مجلس نيز در سمنان تاكيد داشت، بايد به سمت روش هاي نو در راستاي اشتغال زايي گام برداشت، امروز خوشبختانه ظرفيت هاي عظيمي در حوزه آي تي و آي سي تي وجود دارد كه استان نيز در اين زمينه پيشگام است.
قنبري همچنين حمايت از استارتاپ هاي فعال در حوزه اشتغال را ضرورت دانست و گفت: قريب به 20استارتاپ در سال جاري به ميزباني سمنان برگزار شده كه حتي باعث شده تا ما شوراي راهبردي استارتاپ ها را نيز فعال داشته باشيم لذا بايد از اين ظرفيت ها بهره برد.
وي افزود: گردشگري يكي از ظرفيت هاي امروز استان است كه به دليل اقليم طبيعي و فرهنگي مي تواند در سطح كشور سرآمد باشد لذا بايد در اين زمينه ها برنامه ريزي كرد.
معاون سياسي امنيتي استاندار سمنان گفت: ريشه تمام معضلات اجتماعي در بيكاري است و ما با اشتغال زايي مي توانيم باري را از دوش مملكت برداريم و اين با ايده پردازي هاي نوين عملي است براي مثال امروز نرم افزاري در تهران انقلابي را در حوزه مسافربري ايفا كرده كه 30هزار نفر را با خود درگير ساخته است لذا بايد نمونه اين اقدامات را در استان سمنان پياده كرد.
قنبري افزود: در بحث اشتغال بايد مشاركت باشد و سرمايه گذاران اندك با جمع شدن در كنار هم قدم هاي بزرگ بردارند
تعداد بازدید: 32
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal