استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
بخشي از فرودگاه سمنان با حضور رئيس جمهوري بهمن 95 افتتاح مي شود 1395/10/20
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري:
بخشي از فرودگاه سمنان با حضور رئيس جمهوري بهمن 95 افتتاح مي شود
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان:
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري سمنان در نشست بررسي مسايل و مشكلات فرودگاه سمنان كه با حضور فرماندار سمنان، شهردار سمنان و جمعي از مسئولان برگزار شد، گفت: عمليات عمراني باند فرودگاه سمنان تا كنون 92 درصد پيشرفت كاري داشته است.
وي ادامه داد: با افتتاح باند فرودگاه سمنان تا يك ماه آينده، فقط فرود هواپيماهاي پهن پيكر ميسر است و پرواز هواپيماهاي مسافربري و مسافرت مردم با هواپيما از فرودگاه سمنان در گام بعدي اجرا مي شود.
زنديه وكيلي با اشاره به اينكه سردي هوا دليل اصلي تاخير در ساخت و تكميل باند فرودگاه سمنان است و بايد شرايط جوي به گونه اي باشد تا از نظر مسايل فني، تكميل و آسفالت‌ريزي براي باند به مشكل برنخورد، افزود: آزمايشگاه مكانيك خاك و هواشناسي استان سمنان در صورتي كه شرايط مناسب براي آسفالت ريزي را اعلام كنند، 10 روز آينده آن اين فرودگاه تكميل مي شود.
وي با تاكيد بر لزوم ايجاد شرايط مطلوب و در شان رئيس جمهوري و مردم استان سمنان، ايجاد فضاي سبز، جدول‌گذاري، و رنگ‌آميزي اين فرودگاه را به شهرداري سمنان واگذار كرد.
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري سمنان با اشاره به برخي تعرض و تصرف هاي به وجود آمده در زمين فرودگاه سمنان، گفت: بايد در اين زمينه، بخش هاي مختلف انعطاف نشان دهند و همكاري لازم براي رفع مشكلات وجود داشته باشد.
مدير فرودگاه سمنان نيز در اين نشست گفت: شرايط جوي بايد مناسب باشد تا بتوان عمليات عمراني باند اين فرودگاه را تكميل كرد و لازمه شرايط جوي مناسب، دماي بالاي 15 درجه است.
حسين شجاعي با بيان اين كه فرودگاه سمنان تاكنون 92 درصد پيشرفت داشته است، افزود: كيفيت را فداي زمان نمي كنيم و بايد از نظر فني همه چيز فراهم باشد تا اين فرودگاه به بهترين نحو افتتاح شود.
وي ادامه داد: در حال حاضر به علت سرماي هوا فعاليت تكميل باند فرودگاه سمنان متوقف شده است و به محض بهبود شرايط و افزايش دما، باند اين فرودگاه تكميل مي شود.
مدير فرودگاه سمنان گفت: در طرح جامع و با توسعه اين فرودگاه 45 ميليارد تومان اعتبار نياز است و از سال 92 تا كنون حدود 17 ميليارد تومان هزينه شده است.
فرودگاه سمنان در 10 كيلومتري جاده سمنان- مشهد گرفته است، فاصله فرودگاه سمنان از ورودي شرقي شهر سمنان، در حدود 6 كيلومتري و از مركز شهر سمنان در فاصله تقريبي هشت كيلومتري واقع شده است.
تعداد بازدید: 37
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal