استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
اعزام زائران اربعين حسيني در قالب كاروان هاي زيارتي انجام مي شود 1395/10/18
استاندار سمنان:
اعزام زائران اربعين حسيني در قالب كاروان هاي زيارتي انجام مي شود
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان:
استاندار سمنان در آيين تجليل از خادمان و دست اندركاران اربعين حسيني 95 در سالن هلال احمر سمنان، افزود: با توجه به اين كه اعزام انفرادي زائران به عراق مشكلاتي را در پي دارد، لازم است تا اين افراد در قالب كاروان ها و گروه هاي 30، 40 و يا 50 نفره به همراه روحاني اعزام شوند تا افزايش و فرا گيري آموزه هاي ديني نيز به عنوان اهداف سفر، تحقق يابد.
وي با بيان اين كه هم اكنون ستاد اربعين يك ستاد دائمي است و در شهرستانها هم مسئوليت اين ستادها بر عهده فرمانداران قرار دارد ، اظهارداشت : با پيشنهاد استانداران ، بر تمركز زدايي از ستاد مركزي موافقت و قرار شده تا همه اختيارات را به ستادهاي استاني واگذار و ستاد مركزي هم نظارت بر اين ستادها را بر عهده داشته باشد.
دكتر خباز اضافه كرد: همچنين پيشنهاد شد تا هر وزارتخانه با همتاي خود در عراق تفاهم نامه اي منعقد،تا فعاليت ها و كارها بين مقامات اين 2 كشور انجام و تسهيل بيشتري صورت گيرد.
ايشان با اشاره به حضور ميليوني زائران در آيين اربعين حسيني 95، خاطرنشان كرد : اين حركت خودجوش شيعيان و رهروان رسول‌الله(ص) در اربعين حسيني، جز عشق و علاقه به سرور و سالار شهيدان اباعبدالله الحسين (ع) نيست.
استاندار سمنان با اشاره به نظرات مختلف برخي از علما در ارتباط با نحوه خدمات رساني به زائران اربعين حسيني، اظهار كرد: برخي علما معتقدند كه از بودجه عمومي دولت بايد به زائران خدمت داد و برخي هزينه ها از جمله رواديد و بيمه بر عهده دولت باشد ولي برخي ديگر نيز بر مردمي بودن آن تاكيد دارند و اعتقاد دارند كه نبايد از بيت المال براي اين زائران هزينه كرد.
وي تصريح كرد : بنده هم نظر گروه دوم را قبول دارم و معتقدم كه اين حركت بايد مردمي بماند و از ظرفيت خود مردم و خيران استفاده كرد و دولت به عنوان حاكميت برخي از مسائل از جمله امنيت را بر عهده داشته باشد.
دبير ستاد اربعين حسيني استان سمنان و مديركل دفتر امنيتي و انتظامي استانداري هم با بيان اين كه استان سمنان در اربعين95، هفت موكب تغذيه و اسكان در نجف و كربلا و 2 موكب فرهنگي، تغذيه و اسكان در مسير نجف به كربلا را بر پا كرد، گفت: خوشبختانه با برنامه ريزي صورت گرفته، استان سمنان خدمات رساني مناسبي به زائران اربعين حسيني ارايه كرد و بايد تلاش كنيم تا حجم اين خدمات براي سال آينده، افزايش يابد.
حسن اسلامي راد افزود: همه اقدامات و فعاليت هاي انجام شده مورد ارزيابي قرار گرفته و نقاط قوت و ضعف امسال شناسايي و در نظر داريم تا نسبت به اصلاح فرايندها و سطح خدمات رساني به زائران حسيني در سال هاي آينده افزايش يابد.
وي افزود : خادمان اربعين استان سمنان روزانه از 20 هزار زائر در موكب هاي ايجاد شده ، پذيرايي كردند.
تعداد بازدید: 21
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal