استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
از ايجاد هشت هزار شغل در استان سمنان تا پايان سال جاري خبر داد 1395/10/18
معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان
از ايجاد هشت هزار شغل در استان سمنان تا پايان سال جاري خبر داد
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان :
معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان گفت: 2 هزار و 500 واحد توليدي و صنعتي استان براي دريافت تسهيلات رونق توليد در سامانه بهين ياب ثبت نام كردند كه تاكنون به بيش از هزار و 800 پرونده متقاضيان دريافت اين تسهيلات بررسي شده است.
وي اظهار داشت : تاكنون سه هزار و 300 ميليارد ريال تسهيلات رونق توليدي به صاحبان واحدهاي صنعتي و توليدي استان سمنان پرداخت شد كه اين برنامه هاي اقتصادي دولت در كلان مي تواند به كاهش بيكاري و ناهنجاري هاي اجتماعي در جامعه بيانجامد.
ايشان ميانگين درصد بيكاري در استان سمنان را براساس آخرين آمار ارايه شده هشت درصد اعلام كرد و گفت : با وجود واحدهاي صنعتي و توليدي قابل توجه در استان سمنان نبايد حتي يك جوان بيكار در اين استان داشته باشيم.
دكتر قنبري بيكاري را يكي از چالش هاي اساسي كشور برشمرد و اظهار داشت: ميانگين رقم بيكاري در كشور كمتر از 12 درصد است كه با اقدام مثبت دولت تدبير و اميد در سال جاري و ثبت نام صاحبان واحدهاي صنعتي و توليد در سامانه بهين ياب، رقم بيكاري در كشور كاهش چشمگيري مي يابد.
وي يادآور شد : با برنامه ريزي هاي منسجم دولت تدبير و اميد در يك سال گذشته و ارايه تسهيلات رونق توليد ، بخش قابل توجهي از دغدغه اشتغال جوانان در استان سمنان برطرف شده است.
ايشان با اشاره به آسيب هاي اجتماعي موجود در استان خاطرنشان كرد : استان سمنان مانند ساير استان هاي كشور از مشكلات اجتماعي اعتياد، فقر،طلاق ،حاشيه نشيني و بيكاري رنج مي برد اما شرايط اين استان در كنترل آسيب هاي اجتماعي نسبت به ساير مناطق كشور بهتر است.
معاون سياسي امنيتي و اجتماعي ادامه داد : براي كاهش معضلات طلاق و اعتياد برنامه هاي جامع و اثر بخشي را استانداري سمنان آغاز كرده است كه به طور قطع در مدت زمان كوتاهي اين برنامه هاي اثر بخش براي آحاد جامعه قابل لمس خواهد بود.
وي گفت : مديريت آسيب هاي اجتماعي با رويكرد توانمند سازي مناطق كمتر برخوردار از امكانات رفاهي و افزايش هم انديشي ها در رابطه با ريشه كني معضل طلاق و اعتياد در استان از جمله اين اقدامات است.
ايشان افزود : افزايش سلامت و نشاط اجتماعي با انعقاد تفاهم نامه هايي كه شهرداري ها و دستگاه هاي اجرايي مربوط به امضا رسيد در چند سال آينده در استان سمنان 2 چندان مي شود.
در 9 ماه سال 95، تعداد 356 هزار و 670 ازدواج در كشور و سه هزار و 156 ازدواج در استان سمنان ثبت شد كه نشان از سهم 6 درصدي استان سمنان از آمار ازدواج كل كشور است.
تعداد بازدید: 12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal