استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
قدرت اجرايي، نظارت و بازرسي براي تنظيم بازار افزايش يابد 1395/10/15
استاندار سمنان:
قدرت اجرايي، نظارت و بازرسي براي تنظيم بازار افزايش يابد
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان:
استاندار سمنان در جلسه ستاد تنظيم بازار استان سمنان كه با حضور همتيان معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري، جمعي از مديران بانك ها و مسئولان اجرايي استان برگزار شد، با بيان اينكه مردم وقتي تفاوت قيمت كالا در بازار را مي بينند ابراز نگراني مي كنند، گفت: تفاوت قيمت برخي از كالاها بسيار زياد است و دستگاه‌هاي نظارتي و بازرسي بايد با به‌كارگيري نيروهاي نظارتي بيشتر، بر عرضه كالا و خدمات نظارت كنند.
وي افزود: فلسفه تشكيل اين ستادها و جلسات تنظيم بازار براي عرضه كالاي با كيفيت و قيمت مناسب به مردم براي رفاه حال آنان است و اگر قرار باشد تصميم‌هاي اين جلسات قدرت اجرايي نداشته باشد و نظارت به اندازه كافي صورت نگيرد، بي فايده است.
دكترخباز تاكيد كرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان براي تامين نيروي بيشتر در امر نظارت بر بازار، مي تواند از داوطلبان خارج از سازمان و ادارات مختلف نيز استفاده كند و با ارائه آموزش هاي لازم به آنان، كنترل بازار را به دست گيرد تا شاهد تخلف افراد سودجو و سوءاستفاده‌كننده نباشيم.
ايشان با بيان اينكه عمده صاحبان واحدهاي صنفي استان، انسان هاي مومن و باانصاف و به حداقل ها راضي هستند، افزود: درصد كمي از واحدها تخلف مي كنند كه آن هم بايد با نظارت بيشتر مهار شود.
استاندار سمنان احترام به قانون و رعايت آن را از سوي همه واحد هاي صنفي استان سمنان ضروري دانست و گفت: نبايد فضا به گونه اي باشد كه افراد متخلف بتوانند در بازار جولان بدهند و هر كاري دوست دارند بكنند و در اين زمينه بايد نظارت و بازرسي بيشتر شود تا دست اين افراد كوتاه شود و متخلفان به سزاي اعمال خود برسند.
وي، تنظيم بازار را وظيفه ذاتي همه دستگاه ها، نهادها و اتحاديه هاي صنفي مرتبط اعلام كرد و افزود: سياست تنظيم بازار، دفاع از حقوق توليدكننده، توزيع كننده و مردم به عنوان گيرنده خدمات و كالا است و هرچه حضور مسئوولان در اين حوزه پررنگ تر باشد، اطمينان مردم نيز بيشتر مي شود.
ايشان درباره نظر ستاد تنظيم بازار درباره سرمازدگي پرتقال شمال و خريد اين ميوه از جنوب براي تامين نياز روزهاي پاياني سال و عيد نوروز، گفت: مردم جامعه به طبقات و درآمدهاي مختلف تقسيم مي شوند و بايد در اين زمينه ذائقه، مصرف و درآمد هر طبقه را مورد توجه قرار دهيم، ضمن اينكه كيفيت نيز بايد مدنظر باشد.
در اين نشست بانك‌هاي عامل آمادگي خود را براي تأمين منابع مالي براي خريد ميوه و مركبات شب عيد اعلام كردند.
براي تامين نياز ميوه شب عيد استان سمنان مصوب شد تا 50 درصد پرتقال شمال و 50 درصد پرتقال جنوب در مجموع به ميزان 750 تن براي روزهاي پاياني سال و تعطيلات عيد نوروز خريداري و ذخيره شود.
به گفته مديركل تعاون روستايي استان سمنان، هم اكنون 400 تن سيب نيز براي تنظيم بازار خريداري و در انبارهاي استانهاي مجاور نگهداري مي شود.
تعداد بازدید: 47
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal