استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
زلزله زدگان نردين ميامي سه ميليون تومان وام بلاعوض مي گيرند 1395/10/15
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري:
زلزله زدگان نردين ميامي سه ميليون تومان وام بلاعوض مي گيرند
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان:
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري افزود: علاوه بر اين تسهيلات، 200 ميليون ريال تسهيلات قرض الحسنه نيز براي تخريب، بازسازي و نوسازي واحد هاي فرسوده و آسيب پذير در برابر زلزله كه در اين حادثه خسارت ديدند، پرداخت مي شود.
وي با بيان اين كه به دنبال وقوع زلزله گروه ‌هاي امدادي و بازسازي وارد منطقه شده و پس از فعاليت‌هاي امدادي، رسيدگي به آسيب ديدگان آغاز شد، اظهار داشت : خوشبختانه با توجه به اين كه بسياري از واحدهاي اين منطقه با دريافت تسهيلات نوسازي و بازسازي در گذشته مقاوم سازي شد در اين زلزله آسيب نديدند و فقط واحدهاي قديمي و گلي و خشتي و غير مقاوم دچار خسارت شدند.
مهندس زنديه وكيلي با بيان اين كه اين زلزله به بيش از 850 واحد مسكوني روستايي و تعدادي مدرسه و واحدهاي دامداري خسارت وارد كرد، خاطرنشان كرد : در اين زلزله، ساختمان اين واحدها و نازك كاري آنان دچار ترك خوردگي شده بود و مردم احساس ناامني مي كردند، بنابراين كار اسكان موقت آنان انجام و هلال احمر چادرهايي را در اختيار گذاشته و وسايل و امكانات گرمايشي فراهم شده است.
ايشان اضافه كرد: در بازديد معاون امور بازسازي و بهسازي مسكن روستايي بنياد مسكن انقلاب اسلامي، قرار شد علاوه بر پرداخت وام بلاعوض، تسهيلات قرض الحسنه 200 ميليون ريالي هم براي تخريب و بازسازي و نوسازي واحدهاي قديمي، غير مقاوم و آسيب پذير در برابر زلزله اختصاص يابد و روند آن در حال انجام است و به زودي عملياتي مي شود.
معاون امور عمراني استانداري ادامه داد : بنا بر اعلام مسئولان، تا يك يا 2 ماه آينده، سقف اين تسهيلات به 250 ميليون ريال افزايش مي يابد.
وي تصريح كرد : علاوه بر اين، تهيه نقشه و نظارت بر ساخت و ساز اين واحدها، هزينه هاي صدور پروانه ساختمان، آوار برداري براي اين واحد ها رايگان است و از سوي بنياد مسكن انقلاب اسلامي انجام مي شود.
مهندس زنديه وكيلي تاكيد كرد : اميدواريم با اقدام جهادي، همه واحدهاي غير مقاوم و آسيب پذير در برابر زلزله اين منطقه هر چه سريع تر تخريب و نوسازي شود.
به گزارش ايرنا، زلزله اي به قدرت 4.9درجه در مقياس امواج دروني زمين ساعت 12:30 دقيقه روز چهارشنبه هفته گذشته، روستاي نردين و چند روستاي ديگر بخش كالپوش شهرستان ميامي را لرزاند.
اين زلزله خوشبختانه خسارت جاني نداشت، اما به تعداد زيادي از واحدهاي مسكوني كه بيشتر آن ها خشت و گلي بودند، خسارت هايي وارد كرد.
روستاي نردين ازتوابع بخش كالپوش شهرستان ميامي، هزار و 400 خانوار و جمعيتي بالغ بر4 هزارنفر دارد و در110 كيلومتري شمال شرق شهرستان ميامي واقع است.
تعداد بازدید: 26
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal