استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
فرهنگ ورزش كردن و استفاده از غذاي سالم 2 نياز اساسي در جامعه ترويج شود 1395/10/14
معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان:
فرهنگ ورزش كردن و استفاده از غذاي سالم 2 نياز اساسي در جامعه ترويج شود
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل استانداري سمنان:
معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان در چهل و دومين كارگروه تخصصي سلامت و امنيت غذايي استان در سالن مديريت بحران با بيان اينكه موضوع سلامت از مسائل زير ساختي جامعه و بسيار مهم و حياتي است، افزود: ‌اكنون وضعيت و فرهنگ تغذيه مردم خيلي نگران‌كننده است به گونه اي كه سرانه مصرف برخي از كالاها از جمله نمك، شكر، شيريني و چربي نسبت به ديگر كشورها بسيار بالاست و بايد مورد توجه قرار گيرد.
وي با اشاره به برگزاري جلسات مختلف در استان با موضوع سلامت و پيگيري موضوعات مرتبط با آن، اظهار كرد: برنامه‌ها و فعاليت‌هاي خوبي درحوزه سلامت انجام شده است و بايد بيشتر و تقويت شود.
دكتر قنبري با بيان اين كه از راههاي پيشگيري از بيماري ها از جمله بيماري‌هاي قلبي و عروقي، تحرك است كه متأسفانه جامعه به اين سمت نرفته است، تصريح كرد: خوشبختانه در استان امكانات و زير ساخت هاي ورزشي فراواني با هزينه بالا فراهم شده و بايد از آن بيشترين بهره را ببريم، چرا كه ورزش در پيشگيري، درمان و كاهش بسياري از بيماري ها موثر است.
معاون سياسي ،امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان، اضافه كرد : برنامه‌ها و فعاليت‌هاي مرتبط به حوزه سلامت بايد به گونه‌اي فرهنگ سازي و نهادينه شود كه تا چندين سال با قوت پيگيري و اجرايي شود.
ايشان با بيان اين كه متاسفانه امروز ذائقه مردم به نمك، شكر، چربي و شيريني افزايش يافته است و اين كالاها مي تواند سرمنشاء بسياري از بيماريها در جامعه و استان ما باشد، گفت: بايد با چاپ و توزيع بروشور و جزوات، معني تغذيه سالم را براي مردم تبيين و تشريح كرد و فرهنگ استفاده از غذاي سالم را ترويج دهيم.
وي، با انتقاد از برخي شبكه هاي اجتماعي و فضاي مجازي كه نسبت به انتشار علائم برخي از بيماري ها اقدام و مردم را نگران مي كنند،افزود: متاسفانه مشاهده شده برخي از اين شبكه ها نسبت به انتشار علائم برخي بيمار يها و راه كار هاي مقابله با آن اقدام و نسخه هايي را نيز براي اين بيماريها تجويز مي كنند، در حالي كه اين موضوع صحيح نيست و باعث بر هم ريختن آرامش روحي و رواني مردم و جامعه مي شود.
دكتر قنبري اظهار داشت: اين شبكه ها بايد به جاي ايجاد تشويش و نگراني در مردم و جامعه، نسبت به راه هاي پيشگيري از بيماري هاي مختلف تلاش كنند.
وي اضافه كرد : گاهي مشاهده شده كه فردي بدون داشتن هيچ گونه بيماري و صرفا به دليل مطالبي كه در اين شبكه ها منتشر شده، بيماري را براي خود القا كرده و با مراجعه به پزشكان، علاوه بر اينكه پزشك را دچار ترديد و اشتباه كرده، هزينه هاي زيادي را هم براي خود به بار آورده است.
ايشان با بيان اين كه، اميد به زندگي و آرامش در درمان بسياري از بيماري ها موثر است، بيان داشت: بايد به جامعه اميد و آرامش بدهيم و راه هاي رسيدن به سلامت را آموزش و نهادينه كنيم.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري طرح خود مراقبتي را از طرح هاي مناسب دانست و گفت : بايد تلاش كنيم تا طرح خود مراقبتي فردي، سازماني و اجتماعي توسعه و گسترش يابد.
وي اضافه كرد: همه ادارات، سازمان‌هاي دولتي و خصوصي بايد برنامه‌هاي خود مراقبتي را اجرا كنند.
وي همچنين درباره ايجاد تشكل ها و سازمان هاي مردم‌نهاد در حوزه سلامت گفت: تشكل هاي مردمي كه قصد دارند در اين حوزه تشكيل شوند، بايد آورده مالي، علمي و توانمندي لازم در اين زمينه را داشته باشند، ضمن اينكه آموزش‌ديده و متخصص باشند.
دكتر قنبري با اشاره به اهميت سلامت جسمي و رواني يك جامعه افزود: توجه به بهداشت جسم و روح به صورت توامان داراي اهميت بوده و سلامت جامعه در گرو اين دو است.
وي نتيجه سلامت افراد جامعه را كارآمدي و توانمندي آن جامعه عنوان كرد و افزود: در جامعه‏اي كه افراد آن از سلامتي برخوردار باشند، نيرو و سرمايه آن جامعه براي پيشرفت به كار گرفته مي‏شود.
در اين نشست ، برنامه خود مراقبتي سازماني در ادارات و سازمان هاي استان و جلب مشاركت و همكاري سازمان‌ها در اين باره تبيين شد.
همچنين در اين نشست،درباره اهميت اجراي مرحله چهارم استرات‍ژي ايدز در استان به ‌منظور پيشگيري و كنترل بيماري ايدز مطالبي ارائه و گزارش بازديد از مراكز توليد و عرضه تخم‌مرغ از سوي اداره كل دامپزشكي و معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي استان قرائت شد.
تعداد بازدید: 39
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal