استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
ميزان مشاركت در انتخابات مجلس دهم را 66 درصد اعلام كرد 1394/12/08
استاندار سمنان
ميزان مشاركت در انتخابات مجلس دهم را 66 درصد اعلام كرد
به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان :
استاندار سمنان در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در حوزه انتخابيه سمنان، مهديشهر و سرخه احمد همتي با 31 هزار و 771 راي و با كسب 37 درصد از مجموع آراء بيشترين ميزان راي اين حوزه انتخابيه را كسب كرد.
وي افزود: ميزان مشاركت مردم در انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابيه سمنان، مهديشهر و سرخه 56 درصد بوده است.
وي افزود: در حوزه انتخابيه شاهرود و ميامي ، سيدحسن حسيني با كسب 49 هزار و 970 و 41 درصد از مجموع آراء منتخب مردم در اين حوزه انتخابيه به مجلس راه يافت.
دكتر خباز خاطرنشان كرد: ميزان مشاركت مردم حوزه انتخابيه شاهرود و ميامي 69 درصد بوده است.
وي با اعلام مشاركت 75 درصدي مردم حوزه انتخابيه دامغان در انتخابات مجلس دهم شوراي اسلامي، تصريح كرد: ابوالفضل حسن بيگي در اين حوزه با كسب 17 هزار و 244 راي و 35 درصد از كل آراء به عنوان منتخب مردم اين حوزه به مجلس دهم رفت.
استاندار سمنان مشاركت مردم حوزه انتخابيه گرمسار و آرادان در انتخابات را 74 درصد عنوان كرد و گفت: غلامرضا كاتب در اين حوزه انتخابيه با 23 هزار و 668 راي و كسب 52 درصد از آراء، منتخب مردم گرمسار و آرادان شد.
وي با اشاره به نتايج اوليه انتخابات مجلس پنجم خبرگان رهبري نيز گفت: آيت الله سيدمحمد شاهچراغي با بيش 224 هزار راي و حجت الاسلام و المسلمين عبدالامير خطاط با 48 هزار راي، نتيجه غيرقطعي شمارش آراء در اين انتخابات بوده كه نتيجه قطعي در آينده اعلام مي شود.
وي با تاكيد بر اين كه نتيجه شمارش آراي انتخابات مجلس دهم شوراي اسلامي در چهار حوزه انتخابيه به تاييد هيات نظارت استان رسيده است، گفت: كل انتخابات نيز بايد به تاييد هيات نظارت بر انتخابات در استان سمنان برسد.
خباز افزود: مردم حوزه انتخابيه سمنان، مهديشهر و سرخه با 56 درصد و مردم حوزه انتخابيه دامغان با 75 درصد به ترتيب كمترين و بيشترين ميزان مشاركت در انتخابات مجلس شوراي اسلامي را داشتند.
وي با مطلوب دانستن رقابت در چهار حوزه انتخابيه استان سمنان، ميزان مشاركت مردم را قابل قبول دانست و تاكيد كرد: انتظارمان از ميزان مشاركت مردم استان سمنان در دو انتخابات هفتم اسفند بيشتر بود.
وي به نامزدهايي كه توسط مردم منتخب نشدند توصيه كرد: رقابت اكنون به پايان رسيده است، اكنون نامزدهايي كه منتخب نشده اند، برنامه ها و توانمنديهاي خود را در اختيار نامزد منتخب قرار دهند.
وي با بيان اينكه نامزدهايي كه منتخب نشده اند با گل و شيريني به ستاد نامزد منتخب بروند، افزود: التهاب انتخابات با اين حضور برطرف مي شود، رفاقت معنوي بين افراد شكل مي گيرد، ميزان توسعه يافتگي افراد مشخص مي شود و بر همگان روشن مي شود كه همه مامور به وظيفه هستيم نه مامور به نتيجه و اين حركت مي تواند نماد تمكين به راي مردم باشد.
استاندار سمنان تاكيد كرد: نامزدهاي معترض مي توانند سه روز پس از اعلام رسمي نتيجه انتخابات، اعتراض خود را به همراه مستندات به هياتهاي نظارت بر انتخابات اعلام كنند و اين حق براي آن ها محفوظ است.
از مجموع بيش از 667 هزار نفر جمعيت استان سمنان 494 هزار نفر واجد دادن شرايط راي هستند كه در 652 شعبه اخذ راي ، به نامزد منتخب خود راي دادند.
تعداد بازدید: 560
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal