سرخط خبرها:
زمان باقی مانده تا انتخابات:
روزساعتدقیقهثانیه
هسته گزینش

داوطلبان گرامی :

 

درخصوص انجام فرآیند گزینشی جهت تشکیل پرونده ،انجام مصاحبه و... قبلاً روز و ساعت حضور داوطلب در هسته گزینش و علت حضور با وی هماهنگ می گردد.

موفق و پیروز باشید.

 

 

جهت تشکیل پرونده در هسته گزینش چه مدارکی مورد نیاز می باشد؟

پاسخ :

1- 4قطعه عکس جدید

2- تصویر تمام صفحات شناسنامه

3- تصویر کارت ملی

4- تصویر آخرین مدرک تحصیلی (یا گواهی اشتغال به تحصیل)

5- تصویر کارت پایان خدمت (ویژه آقایان)

6-  تکمیل فرم اطلاعات فردی که هنگام مراجعه به هسته به داوطلب داده می شود.

 

فرم اطلاعات فردی فرمی است که مشخصات شناسنامه ای فرد و اطلاعات تحصیلی، شغلی و ایثارگری و فردی و همچنین تلفن و آدرس های موردنیاز در آن درج می گردد. تکمیل این فرم و تحویل مدارک لازم به منزله تشکیل پرونده گزینشی است.

 

 

تذکرات مهم :

7- همراه داشتن اصل مدارک به منظور تطبیق و درج مهر برابر اصل الزامی می باشد.

8- قطعات کاغذ کپی مدارک کوچکتر از   A5نبوده و حتماً خوانا باشند.

 

 

 

 

 

توجه چه نکاتی درخصوص نحوه تکمیل فرم اطلاعات فردی ضروری می باشد؟

پاسخ :

1) جهت تکمیل فرم مشخصات فردی حتماً با خودکار آبی پررنگ و با خط خوانا نوشته شود.

2) باید توجه شود که دقیق بودن اطلاعات در این فرم جهت بررسی کامل و بدون نقص بودن ضرورت دارد و باعث سرعت انجام کار می شود.

3) در اولین جدول فرم ، داوطلب مشخصات فردی خود را دقیقاً طبق مندرجات شناسنامه باید تکمیل نماید.

4) اگر نام خانوادگی شما دارای پسوند می باشد حتماً در قسمت مربوطه نوشته شود.

5) در قسمت تحصیلی فقط به نوشتن آخرین مقطع تحصیلی اکتفا نشده و حداقل اطلاعات دو مقطع قبل از آن نیز کامل شود و در صورت وقفه تحصلیی و یا انصراف از تحصیل علت آن را بصورت واضح و روشن و مختصر(در یک سطر یا عبارت ) بیان گردد.

ضمناً اگرمدتی دردانشگاه دیگری غیر از دانشگاه محل قبولی به عنوان مهمان تحصیلی نموده اید حتماً ذکر نمائید.

6) در صورت تکمیل جدول کسب مقام علمی، فرهنگی، ورزشی و غیره باید مدارک آن ضمیمیه گردد.

7) جدول محل کار شامل ستونهای درج مشخصات و آدرس محل های اشتغال داوطلب
می باشد (هم محل کارهای قبلی و هم فعلی) و دولتی یا غیردولتی بودن تفاوتی ندارد. تمام مشاغلی که تاکنون در آن مشغول خدمت بوده اید به طور کامل و خوانا نوشته شود.

8) جدول سوابق سیاسی و جرائم مربوط به سوابق سیاسی منفی یا جرائم داوطلب و یا بستگان درجه یک وی می باشد و در صورتی که داوطلب قبلاً سابقه بازداشت و یازندان داشته باشد این جدول کامل می شود.

باید توجه داشت که سوابق سیاسی تمامی کارکنان قبل از اشتغال از مراجع ذیصلاح استعلام
می گردد و تکمیل این جدول از یک طرف سبب تسریع کار و از طرفی نشانه صداقت داوطلب استخدام است.

9) مندرجات جدول سوابق ایثارگری و بسیج ... باید مستند بوده و مدارک لازم ضمیمه گردد.

10)                     درنوشتن شماره تلفن های تماس و آدرس ها نهایت دقت را مبذول فرمائید و کروکی های مربوطه را دقیق ترسیم نمایید. (آدرس ها تا ده سال گذشته الزامی است)

تا می توانید در قسمت مربوط به زندگینامه ، خود را بهتر، جامع تر و البته به طور مختصر معرفی نمائید این امر در شناختن شما به ما کمک بسیاری خواهد نمود.

11)                     امضاء و تاریخ تکمیل فرم در ابتداو انتهای فرم درج گردد.

12)                     مشخصات معرف در جدول مربوط حتماً کامل، دقیق و خوانا نوشته شود ، آدرس های معرف باید دقیق با ذکر شهر- خیابان کوچه- پلاک و شماره تلفن باشد.

13)                     در صورتی که قبلاٌ جهت استخدام یا اشتغال در سازمان دیگری گزینش شده اید آن را در فرم اطلاعات فردی حتماً قید نمایید حتی اگر شروع بکار نکرده باشید. (این امر سبب تسریع در بررسی پرونده شما می گردد)

14)                     مشخصات داوطلب باید دقیق و شفاف باشد در صورت اطلاعات نادرست ، فرآیند گزینشی انجام نخواهد شد.


 

نحوه رسیدگی به شکایات گزینش داوطلبان در هسته گزینش چگونه می باشد؟

پاسخ : معترضین به آراء گزینش می توانند حداکثر تا دو ماه پس از ابلاغ رأی در هر مرحله ، به مرجع اول و دوم تجدیدنظر ( به ترتیب به هسته گزینش و هیأت مرکزی ) مراجعه و شکوائیه کتبی خود را تسلیم نمایند.

اعلام اعتراض می بایست صرفاً از طرف داوطلب و به صورت کتبی و با اخذ رسید و یا ارسال به وسیله پست سفارشی در مهلت مقرر انجام گیرد.

داوطلب در شکوائیه کتبی خود باید نکات ذیل را قید نماید:

- نام و نام خانوادگی ، نام پدر ، شماره شناسنامه و امضاء.

- آدرس محل کار و سکونت و شماره تلفن تماس .

- ارائه جهات ، دلایل یا مستندات اعتراض بادرج رأی یا آراء صادره.

 در شکوائیه پس از تجدیدنظر دوم ، معترضین به آراء تجدیدنظر می توانند حداکثر تا دو ماه پس از ابلاغ رأی ، به دیوان عدالت اداری شکایت نمایند تا پرونده آنان از حیث نقض قوانین و مقررات مورد بررسی قرار گیرد.

هر یک از مراجع تجدیدنظر اول و دوم و همچنین دیوان عدالت اداری فقط یکبار می توانند نسبت به یک شکایت رسیدگی و اقدام به صدور رأی نمایند.

هسته و هیأت ( در غیر از تجدیدنظر دوم) مکلفند در رأی صادره ، قابل تجدیدنظر بودن و نیز مرجع تجدید نظر کننده و مهلت قانونی جهت اعتراض را ذکر نمایند.در صورتی که شکایت بعد از مهلت قانونی واصل یا از سوی فردی غیر از داوطلب ( باستثناء نماینده قانونی) امضاء شده باشد ، هسته و هیأت فارغ از رسیدگی بوده و مورد بنحو مقتضی به شاکی اعلام خواهد شد.

در مرحله تجدیدنظر دوم که در هیأت انجام خواهد شد. هیأت پس از ملاحظه پرونده و نیز استماع دفاعیات حضوری داوطلب ( در صورت درخواست) ، نسبت به صدور رأی اقدام خواهد نمود. در هر حال عدم حضور ذینفع در مهلت مقرر مانع از رسیدگی نمی باشد.

افشای محتوای پرونده ها به استناد ماده 43 آیین نامه اجرایی قانون مجاز نمی باشد لکن در صورتیکه داوطلب با علم به این موضوع بخواهد در جلسه حضوری از فرد دیگری بعنوان مطلع یا شـاهد بصورت همراه استفاده نمایـــد ، با اطلاع قبلی هیأت ، منعی نخواهد داشت ، به هر حال هیچ یک از افـرادحاضر در جلسه حق افشای محتویات پرونده را نخواهند داشت.

هسته ها و هیأتهای گزینش موظفند در صورت درخواست کتبی داوطلب موارد عدم پذیرش (اعم از عدم احراز ضوابط عمومی یا انتخاب اصلح ) را به صورت کلی ، محرمانه و کتبی به وی اعلام نمایند.

 

 

تاریخ به روز رسانی:
1398/03/27
تعداد بازدید:
107
Powered by DorsaPortal