دفتر امور روستایی و شوراها
جستجو
توانمندسازی دهیاران محرک توسعه روستاهای استان سمنان است 1398/10/29
توانمندسازی دهیاران محرک توسعه روستاهای استان سمنان است
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: توانمندسازی دهیاران نقشی مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی، توسعه و رونق روستا دارد و سمنان در این زمینه پیش‌رو است.
مهدی صمیمیان ابراز داشت: دهیاران نمایندگان دولت در روستاها هستند که توانمندی این افراد زمینه‌ساز ارتقای مسایل روستا در زمینه‌های مختلف مانند اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است.
وی با بیان اینکه 257 روستای استان سمنان دهیاری دارد، ادامه داد: 9 درصد دهیاران استان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد، 37 درصد دهیاران دارای مدرک تحصیلی کارشناسی، 15 درصد دارای مدرک تحصیلی کاردانی، پنج درصد دارای تحصیلات حوزوی و 38.5 درصد دارای تحصیلات دیپلم هستند.
وی بیان کرد: میزان دانش و سواد دهیاران نقشی مهم در ابتکار عمل و اتخاذ تصمیم‌های خلاقانه برای توسعه دارد و استان سمنان از لحاظ سواد دهیاران در وضعیت مطلوبی قرار دارد.
صمیمیان اظهار داشت: دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان با برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف و برگزاری آزمون نسبت به توانمندسازی دهیاران اقدام کرده و یکی از دستاوردهای توانمندسازی دهیاران استان شفافیت در کارهای مالی با استفاده از نرم‌افزار مالی است.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان تاکید کرد: میزان دانش و توانمندسازی دهیاران نقشی مهم در تحقق سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری برای تحقق اقتصاد مقاومتی و تحول در روستاها دارد.
وی خاطرنشان کرد: 2 هزار و 542 نفر با اجرای طرح‌های اشتغالزا در راستای اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های دولت تدبیر و امید با کمک و پیشنهادهای دهیاران در روستاهای استان سمنان مشغول به کار شدند.
بر اساس سرشماری نفوس ومسکن سال 1395 کشور ، از کل جمعیت بیش از 702 هزار نفری استان سمنان تعداد 45 هزار و 816 خانوار روستایی با جمعیت 141 هزار و 858 نفر در 549 روستا و آبادی استان زندگی می کنند و90 درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش شوراهای اسلامی روستایی و 88 درصد تحت پوشش دهیاری‌ها قراردارند.
در استان سمنان شهرستان‌های میامی با 88.21 درصد و سمنان با 5.8 درصد به ترتیب بیشترین و کمترین ضریب روستانشینی را دارند.
استان سمنان دارای 308 روستای برخوردار از شورای اسلامی است و 257 روستای استان هم دهیاری دارد.
تعداد بازدید: 83
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني : سمنان - بلوار بسيج - استانداري سمنان - دفترامور روستايي و شوراها -  تلفن: 2129260

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal