دفتر امور روستایی و شوراها
جستجو
95 دفتر پیشخوان دولت در روستاهای استان سمنان فعال است 1398/09/18
95 دفتر پیشخوان دولت در روستاهای استان سمنان فعال است
مهدی صمیمیان ابراز داشت: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال 1395، از کل جمعیت بیش از 702 هزار نفری استان سمنان 46 هزار  خانوار با جمعیت 142 هزار نفر در  روستاها استان زندگی می کنند که ایجاد و تقویت دفاتر پیشخوان دولت در روستاها با کاهش سفرهای کاری موجب کاهش هزینه خانوار و تسریع در ارائه خدمات شده است.

وی ادامه داد: دفاتر پیشخوان دولت برای پویایی جامعه و پیاده سازی عملیاتی دولت الکترونیک از اهمیت ویژه ای برخوردار  است و توسعه دفاتر پیشخوان در روستاهای استان سمنان برای تحقق این راهبرد در دستور کار قرار دارد.

صمیمیان با بیان اینکه تعداد روستاها و آبادی‌های برخوردار از تلفن خانگی  در استان سمنان از 348 روستا در ابتدای دولت یازدهم به 428 روستا افزایش یافته است، یادآور شد: تقویت زیرساخت تلفن و اینترنت لازمه توسعه دفاتر پیشخوان و تحقق دولت الکترونیک  در روستاها است که این رویکرد در استان در اولویت قرار دارد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان تصریح کرد:  289 روستای استان از اینترنت پرسرعت و 99 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان از امکان آنتن‌دهی تلفن همراه بهره مند هستند که این میزان پوشش اینترنت نشان از تلاش برای تامین زیرساخت‌ها و بسترساز تحقق دولت الکترونیک است.

46 هزار خانوار با جمعیت 142 هزار تن در بیش از 549 روستای استان سمنان زندگی می کنند. سمنان دارای 308 روستای برخوردار از شورای اسلامی است و 257 روستای استان هم دهیاری دارد.

تعداد بازدید: 35
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني : سمنان - بلوار بسيج - استانداري سمنان - دفترامور روستايي و شوراها -  تلفن: 2129260

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal