دفتر امور روستایی و شوراها
جستجو
دهیاران در جهت شکوفایی اقتصادی روستاها گام بردارند 1398/09/06
دهیاران در جهت شکوفایی اقتصادی روستاها گام بردارند
مهدی صمیمیان ابراز داشت: دهیاران به‌عنوان نهاد مردمی نقش سازنده‌ای در فرهنگ عمومی، توسعه و آبادانی شهرها و روستاها ایفا می‌کنند و به خوبی می توانند با هدف تحقق توسعه پایدار، فضای تعامل و انسجام را در روستاها فراهم کنند.
وی ادامه داد: دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری با توجه به توان تخصصی کارشناسان خود همواره در جهت همسویی و مشارکت در اجرای طرح‌های عمرانی روستاها تلاش کرده و بهره گیری بهینه از منابع ملی و استانی را در دستور کار قرار داده است.
وی بیان کرد: در مقطع کنونی مشارکت‌های مردمی و به خصوص دهیاری‌ها برای آبادانی روستاها نقشی مهم و غیرقابل انکار دارد.
وی یادآور شد: اداره امور روستاها و توجه به نیازهای مختلف رفاهی روستاییان مستلزم همت و تلاش و پیگیری متصدیان امور روستاها است و رشد و توسعه هماهنگ شهر و روستا همراه با فضاسازی مناسب از نکاتی است که باید با یک رویکرد علمی انجام گیرد.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان یادآور شد: جامعه روستایی از نظر ویژگی‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، بوم شناختی و کالبدی تفاوت‌های عمده ای با جوامع شهری دارند و الگوی زندگی آنها متفاوت است که این موضوعات سبب شده تحقیق، تجزیه و تحلیل مسائل و مشکلات روستا امری ضروری و حائز اهمیت تلقی شود.
46 هزار خانوار با جمعیت 142 هزار تن در بیش از 549 روستای استان سمنان زندگی می کنند. سمنان دارای 308 روستای برخوردار از شورای اسلامی است و 257 روستای استان هم دهیاری دارد.
سهم روستاهای سمنان از محل اعتبارات مالیات برارزش افزوده امسال 350 میلیارد ریال است وسال گذشته نیز بیش از 300 میلیارد ریال با همکاری اداره کل امور مالیاتی سمنان به حساب دهیاری‌های استان واریز شد.
تعداد بازدید: 45
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني : سمنان - بلوار بسيج - استانداري سمنان - دفترامور روستايي و شوراها -  تلفن: 2129260

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal